Поради Локсмайстра:Правильний вибір дверного замка

Замок для сучасних приміщень-річ дуже важлива та необхідна.Сучасним людям стає важлива не тільки захисна функція дверних замків, але і їх зовнішній вигляд, а також безвідмовність у використанні. Якими ж бувають дверні замки? Як вибрати дверний замок і якими критеріями при цьому керуватися?Види дверних замків. Який дверний замок вибрати?Найбільш поширеним типом замку сьогодні є врізний замок, слідом іде накладної, і вже практично став анахронізмом навісний. У чому їх різниця і переваги?

Навісний замок колись вважався єдино можливим варіантом убезпечити житло і його цінності від зовнішніх недоброзичливців. Але такий захист виявилася неефективним, адже петлі і ручку навісного замка нескладно відпиляти, а крім того, такий тип запору міг бути монтований тільки на зовнішню сторону дверей, не дозволяючи використовувати його зсередини. Тому сьогодні такі замки використовуються хіба що в селах і на приміщеннях начебто не особливо цінних гаражів і т.д.

Врізний замок вважається досить надійним, а також не дозволяє погіршити зовнішній вигляд дверей, як у випадку з тим же навісним замком, наприклад. Врізний замок може бути класичної модифікації, а також виконаний у так званому «сейфовому» варіанті. Перший випадок: це стандартні ОДНОБЛОКОВОМУ пристрої з невеликим отвором для ключа. Надійність класичного типу врізних замків доведена на реальних дослідах, а з недоліків можна відзначити негнучку систему монтажу на випадок втрати комплекти ключів: найчастіше в такому випадку доводиться міняти сам замок цілком. Що стосується «сейфового» типу замків, то їх відмінність – у системі запорів, коли висувні запірні ригеля знаходяться не в одному місці (у місці встановленого замка), а також і зверху, і знизу двері. Такий варіант є одним з найкращих в захисті, але й коштує досить дорого. Крім того, такі замки досить складні при монтажі.

Нарешті, накладний замок – це всім відома конструкція, що кріпиться на полотні дверей. По стійкості до зломів трохи поступається врізному замку, але є більш зручним і звичним в експлуатації.

В ідеалі для захисту житла від посягання фахівці радять використовувати комбінації з врізних та накладних замків, так як їх обопільні гідності зводять нанівець недоліки один одного.

Є ще й сучасні типи замків, засновані на електроніці. Такий замок вважається найбільш дорогим, так як електронні технології при його виготовленні та експлуатації вимагають складних умов. Такі замки реагують на сітківку ока, відбитки кінчиків пальців і т.д. Але їх недолік – необхідність в електричному підживленні, хоча надійність таких замків не піддається сумніву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *