СИСТЕМИ КОНТОРЛЮ ДОСТУПУ

Системи контролю доступу: типи і особливості

Система для контролю доступом (СКД) – кращий спосіб захисту об’єкту, що охороняється від несанкціонованих візитів. Пристрій запобігає проникненню небажаних гостей, одночасно забезпечуючи вільне переміщення власника та інших осіб з правом доступу. Використовується в офісах, діяльність яких пов’язана з матеріальною та інтелектуальною власністю. Устаткування застосовують для фіксації часу приходу і видходу співробітників, розблокування аварійних виходів в разі необхідності, охорони майна.

З чого складається система контролю доступу в приміщення
Система контролю і управління доступом включає елементи, які підбираються в індивідуальному порядку (в залежності від цілей використання). Ціна комплексу залежить від конфігурації.

Стандартна СКД складається з таких елементів:

ідентифікатор – ключ або картка, що містить мікросхему з даними, необхідними для розпізнавання. Крім того, ідентифікатором може виступати код, що вводиться на клавіатурі, райдужна оболонка, відбиток пальця або навіть голос відвідувача;
зчитувач – прилад, що містить електронну плату. Пристрій зчитує інформацію з ідентифікатора і передає її на контролер. В сучасних зчитувачах використовуються технології, що розпізнають біометричні параметри;
контролер – «ядро» СКД, в якому зберігаються коди ідентифікаторів. Саме цей прилад «приймає рішення» про допуск або заборону допуску власника ідентифікатора;
електромагнітні або електромеханічні замки, турнікети та ін .;
кодова клавіатура і кнопка виходу;
програмне забезпечення – встановлюється на один або кілька комп’ютерів, об’єднаних в єдину мережу. При необхідності створення звітів і систематизації інформації використовуються модулі фотоверіфікаціі і обліку робочого часу;
додаткове обладнання та супутні товари: бронедвері, сейфи, доводчики, фіксатори, дверні переходи, лічильники відвідувачів, аксесуари.
Установка
Виробники не рекомендують встановлювати системи контролю та управління доступом самостійно: краще звернутися до професіоналів, які передбачать важливі нюанси. При монтажі необхідно дотримуватися норм пожежної безпеки.

Наступний крок – інтеграція з програмним забезпеченням – вимагає попередньої точної наладки обладнання (наприклад, що зчитують панелей), яка запобіжить спотворення даних. При виборі звертайте увагу на оснащення командних пультів: вони повинні реагувати на введення невірного коду і блокувати обладнання при спробі злому.

За типом виділяють мережеву і автономну систему контролю доступу.

Елементи мережевої системи об’єднані, при цьому центральна ланка мережі – контролер – вимагає підключення до сервера / ПК. Мережеве обладнання використовують для фіксації робочих годин і підрахунку кількості відвідувачів. Апаратура дозволяє обмежити вхід в ту чи іншу локацію, тобто дозволити або заборонити вхід певній людині або групі осіб. Управління відбувається через контролер, пов’язаний з ПК. Роботу комплексу регулює оператор: при необхідності він змінює настройки, моніторить функціонування в режимі реального часу, видає та анулює пропуски. Ще одна функція такого обладнання – генерація звітів про події, що відбуваються або порушеннях робочого режиму. Мережеве обладнання об’єднується з охоронною сигналізацією, камерою відеоспостереження, протипожежним комплексом.

Автономні системи контролю доступу в приміщення виконують базовий набір функцій, що компенсується низькою вартістю. Автономні контролери відрізняються від мережевих тим, що не вимагають підключення до ПК: вся інформація зберігається в самому пристрої. Крім того, обладнання не потребує регулярного обслуговування. Приклад такої системи – домофон в багатоквартирному будинку. Вона складається з електронного замка, зчитувача, контролера, ідентифікатора і має одну контрольну точку. Найчастіше такі комплекси застосовуються в приміщеннях з 1-2 входами.

Якщо у вас виникли питання з приводу придбання або технічної підтримки СКД, то звертайтесь до мережі наших магазинів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *