«ЛоксМастер Київ-Центр» радить: як обрати електромеханічну защіпку.

Електромеханічні защіпки є невід’ємною частиною сучасного будівництва. Вони гарантують безпеку постійно замкнутих дверей і одночасно пропонують зручність дистанційного керування і контролю над її станом. Практично для будь-якого замку і будь-яких дверей існують електромеханічні защіпки з різними запірними накладками, для оптимальної установки в будь-яких монтажних ситуаціях. Споживачеві потрібна не просто якась защіпка, а конкретна модель, що відповідає його специфічним вимогам.

Саме тому фахівці магазину «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48 підготували рекомендації, які допоможуть вам краще розібратися у цій важливій продукції безпеки.
Зазначимо, що класичний варіант застосування електромеханічної защіпки виглядає так: вона зазвичай монтується в дверну раму. Косий ригель (язичок) механічного замку при цьому є відповідною частиною до защіпки (оптимально, якщо косий ригель зв’язаний через коромисло з циліндром, тобто може бути втягнутий поворотом ключа).

Важливо зазначити, що електромеханічну защіпку необхідно сприймати виключно як додаткове обладнання. Вона не може і не буде альтернативою дверному замку з відповідним циліндром і ключем. Електромеханічна защіпка ні в якому разі не погіршує механічні характеристики замку і дверей в цілому. Вона вносить додаткову, дуже корисну і іноді просто необхідну функцію керованості і можливість контролю за станом дверей.

У стандартних випадках двері, що мають електромеханічну защіпку, повинні оснащуватися відповідним чином: зовні – нерухома ручка, зсередини натискна ручка. Це означає, що вхід зовні для відвідувачів можливий тільки тоді, коли защіпка буде розблокована електрично або механічно за допомогою ключа. З протилежного боку (зсередини) прохід гарантований в будь-який час, двері можна завжди відкрити натисканням на ручку замку, при цьому язичок замка втягується всередину. Чисто механічні функції замку зберігаються. Ригель, як і раніше, можна відкривати і закривати за допомогою ключа, щоб забезпечити більшу механічну надійність. При замиканні двері на ригель функція керованості пропадає.

Загалом електромеханічні защіпки поділяються на три групи:
– нормально-закриті електромеханічні защіпки;
– електромеханічні засувки з арретированням (механічне утримання в розблокованому стані, після надходження імпульсу, до одноразового відмикання);
– нормально-відкриті електромеханічні защіпки.

При використанні нормально-закритих електромеханічних защіпок двері можуть бути відкриті тільки під час подачі напруги на котушку защіпки. При цьому якщо запитка проводиться змінним струмом, чується характерний зумер. Це означає, що натисканням кнопки відкривання дверей проводиться подача напруги на котушку електромеханічної защіпки. Остання при цьому розблокується і двері можна відкрити, штовхаючи її в напрямку відкривання.

При закінченні подачі напруги (кнопка відпущена) електромеханічна защіпка знову блокується, щоб двері були замкнені. При відключенні електропостачання двері залишаються замкненими.

При використанні електромеханічних защіпок з арретированям защіпка розблокується при подачі імпульсу струму з кнопки розблокування дверей і залишається в розблокованому стані (після припинення подачі напруги) до тих пір, поки двері не будуть один раз відкриті. Отже, одноразовий прохід можливий після припинення подачі напруги.

Принцип роботи нормально-відкритих електромеханічних защіпок протилежний принципу роботи нормально-закритих защіпок. Засувка заблокована весь час, поки проводиться подача напруги або, точніше, поки через котушку тече струм. Якщо подача струму перервана, язичок защіпки стає рухомим, тобто електромеханічна защіпка розблокована і двері можуть бути відкриті. Отже, у разі припинення подачі напруги (при аварії) двері будуть незамкнені (забезпечуватимуть вільний прохід).

В асортименті «ЛоксМайстер Київ-Центр» представлені універсальні електрозащіпки ЕFF EFF® (Німеччина) та Viro (Італія), які забезпечують зразковий комфорт комфорт користування дверима.

Широкий спектр моделей та досвід наших фахівців дозволить вам підібрати електромеханічну защіпку, яка максимально повно відповідатиме саме вашим потребам, здійснити її монтаж та, за потреби, сервісне обслуговування, щоб ваші двері були завжди під повним контролем!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *