Не гавкає, проте стереже.

Висячі замки (або навісні замки, колодки) є одними з найстаріших видів замків, які відомі людям. З давніх часів вони застосовувались для замикання, в основному, господарчих приміщень, брам та хвірток. Використовуються вони і сьогодні, але перелік місць, де вони застосовуються розширився. Сьогодні це вагони, вантажні відсіки автомобілів, контейнери, тощо. Також висячі замки знайшли широке застосування для захисту
від угону велосипедів, мотоциклів, будівельної техніки, та ін.

Ці замки пройшли дійсно довгий шлях від древніх викопних історичних екземплярів до надсучасних замикаючих Smart-пристроїв.

Якщо вести мову про сучасні висячі замки, то умовно їх можна розділити за ознаками, що відповідають сферам їх застосування.

1. Замки для валіз, поштових скриньок, невеличких скриньок.

2. Замки, що застосовуються для замикання дверей, воріт, хвірток.

3. Замки для замикання вантажних відсіків та контейнерів.

4. Мото-вело замки. Застосовуються для запобігання викраденням мотоциклів та велосипедів з місць паркування.
Замки з ланцюгами також можуть використовуватись для блокування (з метою запобігання викраденням) техніки, яка застосовується як на присадибних ділянках, так і на будівельних майданчиках.

Взагалі, людина стикається з висячими замками на протязі всього життя. Починаючи з хвірток, комор, валіз та поштових скриньок.

Тепер трохи про вимоги до висячих замків. Згідно діючого в Україні стандарту СТУ БР 6575.02.02.01:2008 системи Банківський Регістр, який створений на базі європейського стандарту EN 12320:2001, замки висячі розподіляються на класи з 1 по 6 згідно з їх можливостям протистояти атакам. Даний стандарт було впроваджено в Україні за сприяння Української Локсмайстер Федерації, офісу компанії ABLOY (Фінляндія) в м. Києві та Центру Сертифікації Банківського Обладнання (ЦСБО).

Розглядаючи стійкість замків до зламу, треба зазначити, що основні атаки відбуваються на дужку замка і на навіси, на яких вони підвішуються; у випадку мото-вело замків, атаки спрямовуються на дужки, ланцюги та троси, які запобігають руху мотоцикла або велосипеда. Тому критичної складовою захисту є матеріал, з якого виготовлені як самі дужки, так і ланцюги з тросами.
Стосовно навісів (петель, вушок), за допомогою яких замок встановлюється на дверях, воротах та хвіртках, то тут треба зауважити, що, в разі використання замків високих класів захисту (з 4 по 6), завжди легше буде зламати саме ці навіси.

Але й тут існують рішення.
По перше, сам корпус висячого замка виготовлений таким чином, що він закриває дужку замка і, одночасно, ускладнює маніпулювання із навісами (петлями, вушками).

Друге, рішенням є застосування замість традиційних «вушок» спеціальних протекторів та захисних клямок, які одночасно слугують навісами а також захищають дужку замка.

І, нарешті, третім рішенням є інтеграція механізму і запірного штиря безпосередньо в корпус замка, який, одночасно, виконує роль навісів і протектора. Такі моделі замків випускаються компанією MUL-T-LOCK (Ізраїль).

Власне, висячі замки, як і замки дверні, теж розрізняються ключами, їх складністю та секретністю. Іноді циліндр високої секретності своєю вартістю може бути порівняний з вартістю самого висячого замка. Тому деякі виробники виготовляють навісні замки з місцем під встановлення секретного механізму у відповідності з побажаннями споживача. Такі замки представлені, наприклад моделями від відомих виробників TOKOZ (Чехія), VIRO (Італія).

Відповідно до застосовуваних циліндрів, ключі для висячих замків теж можуть бути різними. Це можуть бути, як ключі вертикальні, так званого, Англійського типу, та ключі горизонтальні, що мають нарізки у вигляді лунок та змійок. Також в мережі наших магазинів з монтажем «Локсмайстер» ми пропонуємо замки висячі від фінського виробника ABLOY з дисковим механізмом секретності, який успішно протистоїть впливу низьких температур та інших несприятливих факторів навколишнього середовища і на сьогоднішній день офіційно визнаний таким, що не відкривається «в чисту», тобто відмичками.
Висячі замки АБЛОЙ інтенсивно експлуатуються у всьому світі індустріальними, комерційними та урядовими кінцевими користувачами.
Шторми з моря, пекуче сонце, мороз, пустельний пісок та пил. Природні сили піддають випробуванням висячі замки високої безпеки.

Ми також пропонуємо висячі замки, які взагалі не мають отвору для механічного ключа. Такими замками є замки кодові. Відомі ще з часів древнього Китаю, та не втратили актуальності сьогодні.

Проте нині, у вік високих технологій з’явились й досить оригінальні замки. Це висячі замки від відомого італійського виробника, компанії DISEC. Відмикання таких замків здійснюється за допомогою спеціального магнітного ключа з великою кількістю комбінацій.

Та найвищий рівень захисту і можливість керування доступом до своєї власності досягається шляхом використання висячих замків з технологією CLIQ.
Можливість надавати доступ за визначеним розкладом. Завдяки вбудованому Bluetooth модулю в голову ключа стало можливим швидко отримувати журнал подій з ключа та змінювати права доступу.
Ключі містять контрольний журнал подій, в якому фіксуються всі спроби доступу до висячих замків із технологією ABLOY CLIQ. Розмір журналу розрахований на 2000 подій.  Ключ має світлову та звукову індикацію, яка показує користувачеві про надання або відмову у доступі, а також сигналізує про низький рівень елементу живлення. Технологічно закладена можливість інтеграції до голови ключа безконтактної RFID мітки.

Як працює система CLIQ, ви зможете побачити, переглянувши відео:

Зрозуміло, що такі високотехнологічні висячі замки не є дешевими. Їх основні сфери застосування – приміщення та комплекси, які потребують більш прискіпливого контролю щодо самого доступу, так і управління ним.
Це, наприклад, базові станції мобільного зв’язку та інші об’єкти, так званої, Критичної інфраструктури.

З цього огляду видно, що наша мережа магазинів з монтажем «ЛоксМайстер» пропонує широкий ряд висячих замків, які виробляються на заводах відомих компаній MUL-T-LOCK (Ізраїль), ABLOY (Фінляндія), TOKOZ (Чехія), DISEC (Італія), VIRO (Італія), VEGA (Ізраїль).
Замки представлені від простих механічних колодок для валіз, хвірток, воріт і до високотехнологічних висячих замків з сучасною, електронною Системою Контролю Доступу (СКД).
Завітавши до найближчого до вас магазину мережі «ЛоксМайстер», ви отримаєте вичерпну консультацію профільного спеціаліста. Це надасть вам можливість правильно підібрати ті замки, які забезпечать надійний захист вашого майна.
Ми з радістю допоможемо вам!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *