СКД на базі електроригеля, електромагніта, електрозащіпки, контролера Mul-T-Lock ENTR

В минулому огляді, який був присвячений Системам Контролю Доступу (СКД), ми розглянули, що СКД умовно складаються з двох основних компонентів: пристроїв керування і виконавчих елементів.
Виконавчими елементами, які часто застосовуються системах контролю доступу, є електроригелі, електромагніти та електрозащіпки.
Окремим чином, до СКД можна віднести систему ENTR (Mul-T-Lock, Ізраїль), яка має контролер, який працює з мобільним телефоном за допомогою спеціального додатку та виконавчого елемента у вигляді електромеханічного пристрою, який обертає циліндр замка. З’єднання ENTR з телефоном відбувається за допомогою каналу BLUETOOTH. Данні передаються у зашифрованому вигляді, за алгоритмом AES (Advanced Encryption Standard).

Стосовно, так би мовити, традиційних виконавчих елементів (електроригелі, електромагніти та електрозащіпки), хочеться зазначити, що вони бувають «Нормально закриті» та «Нормально відкриті». Виключення складають магніти – вони бувають тільки нормально відчиненими.
В декого може постати питання: «Навіщо це все потрібно»?
Справа в тому, що в світі існує дві основні концепції захисту. Так звані: FAIL SAFE та FAIL SECURITY.
Концепція FAIL SAFE покликана забезпечити захист людей. Це її головне завдання. Тобто у разі настання непередбачуваних ситуацій, наприклад, пожежа, двері мають бути відчиненими для забезпечення вільного виходу відвідувачів і персоналу.
Таким чином, нормально відкриті замикаючі пристрої можуть використовуватись з системами пожежної сигналізації, для облаштування еваковиходів.

Натомість, основне покликання концепції FAIL SECURITY – це захист майна, матеріальних цінностей, таємниці.
Звідси і випливають шляхи використання пристроїв замикання того, або іншого типу.
Так, в разі застосування Концепції FAIL SAFE, потрібно використовувати замикаючи пристрої Нормально відкритого типу. Оскільки, в разі відключення напруги (наприклад датчиками пожежної сигналізації), замки відкриваються і двері залишаються відімкненими.
Зрозуміло також, що Нормально відкриті пристрої замикання потребують постійного подання на них напруги. Для підтримання дверей в зачиненому стані. Тому їх застосування призводить до дещо збільшеного електроспоживання в рамках об’єкту.

На противагу цьому, Концепція FAIL SECURITY передбачає те, щоби в разі надзвичайної ситуації і, як наслідок, пропадання напруги, замки залишились у замкненому стані, двері залишались закритими, зберігаючи матеріальні цінності і таємниці. Тобто, в цьому потрібно використовувати Нормально закриті пристрої замикання.
Пристрої замикання такого типу, як правило, підключаються в мережу через джерело Безперебійного живлення, здатного певний час утримувати замок у стані роботи, з можливістю розблокування за допомогою команди від контролера.

Таким чином, чільним питанням є те, що необхідно, в першу чергу, забезпечити: збереження людей або матеріальних цінностей. Звідси і витікає вибір типу пристрою замикання. Така правда життя.
Та повернемось до наших пристроїв замикання. Розглянемо можливі напрямки і місця їх застосування.

ЕЛЕКТРОРИГЕЛІ.

Бувають нормально відчиненими та нормаль зачиненими. Відрізняються товщиною лицьової планки. Мають можливості регулювання затримки відчинення та утримання відчиненого стану.
Проте, деякі, свідомі, виробники, виконуючи директиви безпеки, оснащують свої електроригелі нормально зачиненого типу, додатковими циліндрами, для аварійного розблокування електроригеля.
Електроригелі є вельми популярними пристроями замикання, оскільки їх встановлення відбувається в дверну раму. А, отже, прокладання кабелів їхнього живлення не є складною процедурою.
Розповсюджена напруга живлення електроригелів – 12 Вольт постійного струму.
Мають відносно низьке енергоспоживання: зазвичай, енергоспоживання під час пікових навантажень складає 900 мА.
Як правило, працюють зі зчитувачами карток автономних контролерів.

ЕЛЕКТРОМАГНІТИ.

Я говорилось вище, вони є нормально відчиненими пристроями. Тому широко застосовуються в офісних і промислових приміщеннях.
Працюють зі зчитувачами карток автономних контролерів. Можуть під’єднуватись і до мережевих контролерів.
Електромагніти відрізняються напругою споживання, силою утримання, і, як наслідок, розмірами.
Енергоспоживання електромагнітів прямпропорційно силі, з якою електромагніти утримують двері.
Тому обладнання приміщення великою кількістю потужних електромагнітів призводитиме до великих енерговитрат. Плюс така система потребуватиме застосування спеціальних і дорогих систем безперебійного живлення.
Щоправда, такі провідні світові виробники електромагнітів, як SECURITRON (США), знаходять спеціальні конструктивні рішення для зменшення енергоспоживання своїх потужних магнітів.

Процедура монтажу електромагнітів теж не є складною. Наявність різноманітних перехідних кронштейнів, дозволяє змонтувати їх практично на двері будь-якого типу. У тому числі і суцільноскляні.
Електромагніти також є популярними пристроями для організації, так званих, систем Тамбур-шлюз. Вельми популярних в банківському секторі.

ЕЛЕКТРОЗАЩІПКИ.

На відміну від двох попередніх замикаючих пристроїв, не є пристроями безпечного замикання. Проте, знайшли широке розповсюдження в офісних і виробничих приміщеннях для організації швидкого і зручного доступу в приміщення, в залежності від прав доступу, який записується на носії (наприклад, картки) і зчитується зчитувачами контролерів.
Електрозащіпки взаємодіють із фалевими заскочками замків. Тим самим блокують двері.
При зчитуванні контролером картки, яка має доступ, напруга подається на електрозащіпку і заскочка замка звільняється, двері відчиняються. Це, так званий денний режим роботи.
На нічний час дверний замок зачиняється на основний ригель, забезпечуючи режим безпеки.

Електрозащіпки представлені як нормально відчиненого, так і нормально зачиненого типів.
Вони можуть працювати як з автономними, так і з мережевими контролерами.
Живляться як від постійного та, або змінного струму з напругою 12 та, або 24 В.
При цьому мають низьке енергоспоживання.
Спосіб монтажу – врізні в двері, а отже, для підводу живлення до електрозаскочок, необхідно протягувати кабель через усе дверне полотно та застосовувати кабелепроходи для передачі живлення від дверної коробки до полотна дверей з боку завісів. Проте все буде компенсовано довгою та зручною експлуатацією, щоправда за умови застосування якісних електрозаскочок.
Якісні електрозаскочки можуть комплектуватись аксесуарами, які дозволяють виконувати будь-які завдання з інсталяції. Наприклад: різноманітні лицьові планки, кронштейни для кріплення на скляні двері, тощо.

Дещо окремим розділом можна виділити електромеханічну систему контролю доступу за технологією ENTR.
В цьому випадку контролер розміщується всередині приміщення. Тобто, має виконання контролера підвищеної безпеки. Тобто, ззовні немає жодних ознак встановленої СКД.
Контролер встановлюється безпосередньо на дверний замок (на його циліндр). Контролер поєднаний з моторним електромеханічним пристроєм, який має редуктор з планетарною передачею. Це дозволяє йому оперувати багатоспрямованими замками важких дверей. Як це виглядає, можна переглянути тут:

Контролер ENTR може керуватись як смартфоном або планшетом з технологією Bluetooth через мобільний додаток ENTR™ APP. За допомогою смартфона можна не тільки відмикати та замикати двері, за допомогою смартфона можна також надати або відмінити доступ власникам інших смартфонів.
Існує можливість керування системою також і іншими пристроями:
– пульт дистанційного керування, яким можна відчиняти та зачиняти двері як ззовні, так і зсередини. Причому замок здатен підтримувати до 20 таких пультів;
– настінний сканер відбитків пальця Fingerprint ENTR™ – зчитувач, що комутується з замком за допомогою бездротового каналу передачі даних. Пристрій забезпечує відповідний контроль та функціональність, дозволяючи керувати авторизацією до 20 користувачів;
– настінна сенсорна кодова панель Touchpad ENTR™. Як і сканер відбитків пальця Fingerprint ENTR™, кодова панель комутується з замком за допомогою бездротового каналу передачі даних і дозволяє керувати авторизацією до 20 користувачів.

Обмін даними з усіма пристроями відбувається по криптостійкому каналу AES (Advanced Encryption Standard).

Система є автономною, тобто не потребує підводу живлення. Електричне живлення здійснюється до допомогою вбудованих акумуляторних батарей.
Легке встановлення (система встановлюється на місце замкового циліндру) дозволяє швидко зробити зі звичайних дверей «Розумні» двері.

Наприкінці варто зазначити одне: жодна Система Контролю Доступу НІЧОГО НЕ ВАРТА без дверного дотягувача! Справа в тому, що СКД тільки тоді виконує покладені на неї завдання, коли двері, на яких вона встановлена завжди належним чином зачинені! Марно сподіватись на те, що той хто зайшов в приміщення, буде сумлінно зачиняти двері за собою. У тримання дверей в зачиненому стані, як раз, і є функцією дверних дотягувачів. При цьому вони не повинні втрачати працездатності з плином часу і бути стійкими по змін факторів навколишнього середовища. Саме для таких цілей ми пропонуємо надійні дотягувачі відомих марок RYOBI (Японія) та ABLOY (Фінляндія).

В мережі магазинів з монтажем ЛоксМайстер представлені зразки якісних виконавчих елементів від світових лідерів: EFF-EFF (Німеччина), SECURITRON (США), YLI (Китай).
Фахівці нашої мережі допоможуть вам не тільки підібрати необхідні для ваших потреб і бюджета, а наші кваліфіковані майстри-монтажники встановлять всі компоненти СКД у стислі терміни. Чекаємо на вас в наших магазинах!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *