Системи Контролю Доступу. Вхід до приміщень за допомогою магнітного ключа, картки, коду, відбитку пальця, пульта, смартфону.

Сучасні Системи Контролю Доступу (СКД) впевнено увійшли в наше життя. Вони служать для контролю за доступом як до вхідних дверей об’єктів, так і для внутрішніх та допоміжних дверей (робочі кабінети, склади, комори тощо). Останнім часом певні різновиди таких систем знаходять застосування також і в приватних оселях, наприклад, на вхідних хвіртках, воротах, в’їздах до гаражів.
Все залежить від типу контролерів та виконавчих елементів. Саме в такому розрізі ми і розглянемо різновиди СКД в даному нарисі.

Отже, Системи Контролю Доступу складаються з наступних основних елементів:

  1. Зчитувачів. Вони зчитують кодований сигнал (код) з карток, транспондерів, пультів, смарфонів (за допомогою бездротових з’єднань WI-FI, BLUETOOTH, NFC, тощо). А також зчитують біометричні данні (відбиток пальця, долоні, сітківку ока). Є ще кодові панелі, на яких користувач вводить відповідний код.
  2. Керуючих елементів. Ними виступають контролери. Вони ідентифікують сигнал, який надходить від зчитувачів, порівнюють надісланий код з тими, що занесені в базу контролера. І, в разі їх співпадіння, подають сигнал на відкриття замикаючих пристроїв.
    До керуючих елементів також відносяться кнопки виходу.
  3. Виконавчих елементів, якими зазвичай виступають: електрозаскочки, електроригелі, електрозамки та електромагніти.
  4. Системи безперебійного електроживлення. Вони можуть опціонально додаватись до СКД.

У випадках організації контролю доступу всередині офісних приміщень, а також на вхідних дверях, розташованих всередині периметра, що охороняється, Зчитувачі та Контролери можуть бути поєднані і розмішуватись в одному корпусі (так звані автономні контролери). Це вельми розповсюджені девайси для організації доступу в приміщення. Вони залишаються найбільш вживаними за рахунок зручності користування, відносної простоти монтажу та великого розмаїття дизайну. Автономні контролери бувають як для внутрішнього використання, так і для зовнішнього використання, на вхідних дверях до приміщень. Вони мають різні типи виконання: звичайний та антивандальний, а також мають захист від вологи (певні моделі витримують занурення у воду). При цьому, контролери для зовнішнього використання пристосовані для роботи при температурних режимах, які сягають температур від – 30 до + 65 °С.
Кодові панелі мають функцію підігріву для запобігання примерзання кнопок клавіатури при морозній погоді.

В разі, коли необхідно організувати доступ в приміщення, які мають знаходитись під більш прискіпливим контролем і доступ до яких має бути захищеним від спроб проникнення шляхом маніпуляцій зі з’єднувальними дротами. Або, в разі побудови мережевої СКД, яка працює в режимі On-Line (про неї ми розповімо окремо, в наступних публікаціях).
В такому разі необхідно застосовувати, так звані, контролери підвищеної безпеки. В цьому випадку зчитувач коду розміщується на стіні біля вхідних дверей, із зовнішньої сторони. Сама ж плата контролеру (її «мозок»), разом з блоком живлення і реле керування виконавчими елементами, розміщуються всередині приміщення.
Таким чином, зовнішній зчитувач зчитує сигнал (код) з носія (картка, транспондер, біометричні данні, пульт, смартфон, кодова панель). За допомогою дротів, зчитаний код передається для аналізу на контролер, використовуючи спеціальні інтерфейси передачі даних, наприклад: Wiegand 26-Bit, Clock & Data.
Контролер, отримавши переданий код, аналізує його і, в разі співпадіння з тим, який прописаний в його пам’яті, подає сигнал на спрацьовування реле відмикання, яке і подає напругу на виконавчий елемент (замикаючий пристрій). Після цього електричний замикаючий пристрій (електрозаскочка, електроригель, електрозамок, електромагніт) спрацьовує і відмикає двері.

Розглядаючи мережеві СКД, хотілось би окремо зупинитись зчитувачах відомої компанії ROSSLARE (Ізраїль), а саме, моделі зчитувача ROSSLARE AY-H6255BT. Дана модель цікава тим, що це мультиформатний зчитувач безконтактних карт серії Rosslare CSN SMART™. Він може застосовуватись як всередині, так і ззовні приміщень.


Ці зчитувачі застосовуються для роботи з мережевими контролерами ROSSLARE® АС-015, АС-020, та контролерами інших виробників, які підтримують  інтерфейси Wiegand або OSDP.  Він підтримує три типи носіїв: безконтактні карти 13.56 MHz RFID UID різних стандартів, Rosslare NFC-ID™ та Rosslare BLE-ID™. Головна відмінність зчитувачів серії CSN SMART™ є підтримка BLUETOOTH.
Мобільний пристрій (смартфон) зі встановленим спеціальним додатком Rosslare BLE-ID™, перетворюється у віртуальну карту доступу з максимальною відстанню зв’язку зі зчитувачем до 12 метрів. При цьому смартфон передає виключно UID (унікальний ідентифікатор карти), ніяка інша персональна інформація користувача не передається. Доступно два додатка: Rosslare BLE-ID™ – для реєстрації ID та відмикання дверей. Додатки доступні для мобільних пристроїв на операційних систем iOS та Android.

Існують також варіанти, коли і контролер і виконавчий елемент розміщуються всередині приміщень, як наприклад, в системах ENTR (Mul-T-Lock, Ізраїль), SCLAK (Італія).
При використанні системи ENTR, кодований сигнал передається за допомогою каналу BLUETOOTH у зашифрованому вигляді за алгоритмом AES. В разі застосування системи SCLAK сигнал передається по бездротовій мережі інтернет.

Подібні системи доступу можна організовувати з використанням GSM-контролерів. При цьому, GSM-контролер отримує виклик від мобільного телефону і порівнює, чи занесений даний телефонний номер в пам’ять GSM-модема? Якщо номер є в базі, він розпізнає його. Даний номер має право керування контролером, в залежності від прав (адміністратор, юзер тощо). Таким чином, користувач, який має телефонний номер, що міститься в пам’яті GSM-контролера, і має відповідні права, може керувати виконавчими елементами (відчиняти замки) за допомогою дзвінка, або надсилання шифрованого коду. Також існує можливість керування будь-якими електромеханічними, електричними пристроями, елементами системи «розумний дім» за допомогою, так званих, «сухих» контактів реле.

Знову ж таки, не варто забувати про новітню, перспективну систему CLIQ, яка представлена на нашому ринку відомими світовими виробниками MUL-T-LOCK (Ізраїль), ABLOY (Фінляндія) та IKON (Німеччина).
Про неї ми розповідали раніше і більш детально прочитати про її особливості можна, натиснувши на інтерактивне посилання : CLIQ
Хочемо тільки нагадати, що дана система надає можливості відкриття ключем певних циліндрів, в певний проміжок часу шляхом віддаленої видачі прав доступу ключу за допомогою смартфона і зворотної передачі журналу подій з ключа, або циліндра на сервер системи, за допомогою смартфона.

Наприкінці хочеться додати, що жодна Система Контролю Доступу НІЧОГО НЕ ВАРТА БЕЗ ДВЕРНИХ ДОТЯГУВАЧІВ! Справа в тому, що СКД тільки тоді виконує покладені на неї завдання, коли двері, на яких вона встановлена завжди належним чином зачинені! Марно сподіватись на те, що той хто зайшов в приміщення, буде сумлінно зачиняти двері за собою. У тримання дверей в зачиненому стані, як раз, є функцією дверних дотягувачів.
Сподіваємось, що наша стаття була для вас корисною для прийняття початкового рішення щодо встановлення Системи Контролю Доступу.
Стосовно ж апаратного підбору СКД, яка би найбільше відповідала вашим потребам, стосовно її розробки, проектування, та встановлення, звертайтесь до найближчого до вас магазину мережі з монтажем «ЛоксМайстер».
Ми пропонуємо широкий асортимент зчитувачів та контролерів від відомих виробників, таких, як: ROSSLARE® (Ізраїль), SECURITRON® (США), SECUKEY® (Китай).
Наші кваліфіковані менеджери допоможуть вам, а наші кваліфіковані майстри здійснять монтаж системи в стислі терміни і надаватимуть гарантійне та післягарантійне її обслуговування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *