Популярність електромагнітних замків як запірних механізмів для дверей та хвірток зростає з кожним роком. Це пояснюється їх надійністю, простотою установки, універсальністю та невисокою вартістю порівняно з іншими видами електричних замків. Тож спеціалісти «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48 розробили рекомендації, які допоможуть правильно обрати цю продукцію безпеки.
Електромагнітний замок складається з двох основних частин: електромагніту (сердечника з обмоткою) в корпусі і якоря (планки) з металу. При подачі напруги в обмотці виникає електричний струм, що утворює притягуюче поле в магнітному ланцюзі сердечник-якір. Це поле утримує якір у сердечнику, забезпечуючи надійну фіксацію дверей у закритому положенні.
Електромагніт встановлюється на нерухомій частині (дверній рамі), пластина – на рухомому полотні дверей. Двері утримуються в закритому положенні за рахунок притягнутої до корпусу замка відповідної планки. Для розблокування замка достатньо зняти напругу з обмотки.
Як зазначають фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр», електромагнітні замки за типом роботи поділяться на дві групи: утримуючі та зсувні. У утримуючих електромагнітних замках якір працює на відрив, у зсувних — у поперечному перерізі, на зсув. Зсувні замки, як правило, врізні і мають спеціальну форму якоря та сердечника.
Зусилля на відрив утримуючих електромагнітних замків зазвичай вказується в кілограмах і позначає зусилля, необхідне для відриву якоря від сердечника. Як правило, для випробувань таких замків використовують спеціальні динамометричні стенди.
Сила утримання пропорційна площі магнітопроводу, тобто більший замок забезпечує найкраще утримання. Але, як зазначають спеціалісти «ЛоксМайстер Київ-Центр», на ринку існують і «noname» замки, виробники яких, у гонитві за здешевленням, економлять на матеріалах. Як наслідок – — замки виходять із заниженою силою утримання від заявленої, тому слід обирати замки відомих оригінальних брендів. Сила утримання для зсувних замків, як правило, номінальний параметр, тут велику загрозу несе недостатня міцність конструкції дверей.
Фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» зазначають, що електромагнітний тип замків має низку особливостей:
- необхідно додатково встановлювати систему керування доступом для відкриття дверей зовні.
- бажано використовувати безперебійне джерело живлення для всієї СКУД, щоб за відсутності напруги двері не залишилися відчиненими.
- необхідно точно та акуратно встановлювати замок (ідеальне прилягання якоря до магнітопроводу корпусу).
- замки такого типу (крім врізних моделей) обмежують проріз дверей.
- такі замки не підходять для недостатньо міцних дверей – через короткий час двері почнуть деформуватися.
- електромагнітні запірні пристрої встановлюються в основному як додаткові замки, як основний їх використовувати не рекомендується через енергозалежність навіть найємнішого джерела безперебійного живлення. Для надійності необхідне встановлення додаткових замків, найчастіше звичайних механічних.
Незважаючи на низку обмежень, електромагнітні замки користуються заслуженою популярністю серед клієнтів «ЛоксМайстер Київ-Центр». При правильній установці та дотриманні електричних параметрів вони майже вічні: частин, що зношуються механічно, вони не містять, електричні параметри з часом практично не деградують. Тож непоодинокі випадки, коли електромагнітні замки «переживають» двері, на яких вони встановлені.
При виборі електромагнітного замку фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» радять врахувати наступні критерії:
- сила утримання – основний параметр вибору. Характеризує зусилля, яке застосовується для відриву частини у відповідь від магніту. Чим важчі двері, тим вище має бути цей критерій..
- спосіб монтажу – накладний або врізний. Більшість електромагнітних замків встановлюються на дверну раму (накладні). Врізний монтаж корисний для прихованої установки або кріплення підлоги, наприклад, на скляні двері.
- наявність вбудованих датчиків – геркона, що визначає положення дверей, та датчика Холла для детекції стану замка. Замок із магнітоконтактним датчиком (герконом) дозволяє інтегрувати пристрій у систему охоронної сигналізації. Датчик Холла реагує на спрацьовування замка і таким чином контролюється справність запірного механізму — чи достатня сила притискання до частини у відповідь.
- захист від зовнішніх впливів — треба врахувати, чи використовуватиметься замок на внутрішніх дверях чи дверях під’їзду, хвіртці. Відповідно, для вуличної установки необхідно вибрати вологозахищений замок, стійкий до перепадів температур.
Фахівці магазину з монтажем “Локсмайстер Київ-Центр ” на вул. Гоголівська, 48 багато років спеціалізуються на встановленні електромагнітних замків та побудові системи контролю доступу з їх використанням. Ми встановлюємо замки провірених світових виробників: YLI (Китай), Securitron (США), effeff (Німеччина) для приватних помешкань та офісів і готові надати всебічну підтримку як щодо вибору, так і монтажу і сервісного обслуговування цієї продукції безпеки.