Встановлення та обслуговування готельних систем

Відомо, що близько 30-50% грошових коштів, які витрачають туристи під час мандрівок припадає на готельні послуги.
А готельне господарство включає в себе, окрім іншого: системи доступу до номерного фонду (замки, що програмуються), сейфи для збереження готівкових коштів та цінностей, «мінібари» (невеличкі холодильники для охолодження напоїв), а також системи енергозбереження номерного фонду (так звані енергозберігаючі кишені).

У відповідності з діючим в Україні ДСТУ 4268:2003 и ДСТУ 4269:2003, в готелях понад 3-х зірок регламентується застосовувати електронні системи доступу, тобто електронні замки.
Проте, готельні системи доступу – це цілий спектр обладнання, що включає до свого складу замки, програматори і програмне забезпечення, яке дозволяє керувати номерним фондом, надаючи, або відмінюючи пожильцеві доступ до номерного фонду.
Ці всі системи можуть бути Off-line та On-lіne типів.

Система Off-line не вимагає фізичного з’єднання пристроїв керування, які є автономними елементами, з локальним сервером. Це значно спрощує встановлення такої системи, але не дозволяє здійснювати оперативне керування та отримання даних про події в реальному часі.
Будь-яка зміна схеми доступу, прав доступу користувачів та отримання даних пам’яті подій потребує обміну між сервером та пристроями керування за допомогою портативних програматорів.
Замки для систем Off-line представлені продуктами від світового лідера, компанії TESA (Іспанія). Це моделі TESA DONNA та TESA SPY.

Основні відмінності даних моделей наступні:
У замка TESA DONNA все електронне обладнання та елементи живлення знаходяться із зовнішньої сторони замка і він може бути встановлений виключно з механічним врізним замком TESA 2UB4.
Натомість, у замка TESA SPY, електроніка та елементи живлення знаходяться із внутрішньої сторони дверей і встановлюватись він може з будь-яким механічним замком, який має відповідні установчі розміри.

Система On-lіne надає можливість адмініструвати права доступу користувачів та отримувати дані моніторингу подій в реальному часі.
Але встановлення такої системи, в її класичному розумінні, є досить складним інженерним завданням, оскільки передбачає прокладання дротових ліній зв’язку, які поєднують сервер, на якому міститься програмне забезпечення з кожним пристроєм керування доступом, тобто замком.
Щоби спростити інсталяцію систем On-lіne, компанія TESA (Іспанія) розробила та впровадила у серійне виробництво систему Wireless On-line.
В якості пристроїв керування в системі Wireless On-line використовуються електронні замки TESA Spy Wireless – автономні карткові електронні замки із живленням від стандартних елементів АА з інтегрованим модулем бездротового зв’язку та настінні зчитувачі карток (також з інтегрованим модулем бездротового зв’язку).
Зв’язок із сервером у реальному часі забезпечується мережевими концентраторами (хабами), які також мають власний модуль бездротового зв’язку – це єдині елементи системи, що потребують фізичної дротової лінії зв’язку з сервером. Однак вони не потребують прокладання спеціальних окремих дротів, оскільки для з’єднання з сервером використовується Ethernet мережа об’єкта, яка у переважній більшості випадків є в наявності.

Кожен хаб обслуговує до 30 пристроїв керування доступом (замок або настінний зчитувач) у радіусі до 30 метрів.
Хаби забезпечують обмін даними між сервером та пристроями керування доступом у реальному часі по радіоканалу з використанням частоти 868 МГц (до речі, пристрої, які використовують цю частоту, відповідно до Рішення Національної комісії із питань регулювання зв’язку України від 06.09.2007 № 914, віднесені до радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для експлуатації яких не потрібні дозволи).
У результаті така система дає змогу встановити пристрої керування доступом, які за принципом встановлення є автономними, тобто не вимагають прокладання складних ліній зв’язку, та отримати можливість використання всіх функцій, наявних у системи On-lіne.

Програмне забезпечення, яке встановлене на сервері, забезпечує виконання таких функцій:

>> Оперативна зміна схеми доступу з миттєвим перенесенням оновленої схеми доступу до замків та зчитувачів;
>> Оперативне надання або блокування доступу користувачам до визначених точок проходу;
>> Дистанційне відмикання дверей;
>> Дистанційне переведення дверей в режим вільного проходу та повернення дверей до звичайного режиму;
>> Отримання в реальному часі даних про події.

Інші інноваційні пристрої, які використовуються в системі Wireless On-line є система «розумних»
On-line пристроїв енергозбереження.

Пристрої енергозбереження не тільки автоматично вимикають світло та кондиціонер в номері, коли з нього витягнуто картку гостя, вони надають змогу в реальному часі бачити, яку карту вставлено до пристрою: гостя, чи працівника готелю; вони показую, коли пристрій було активовано, коли картку було вийнято та скільки часу пристрій був активний.
Це дає змогу значно знизити витрати електроенергії.

Схематично роботи системи Wireless On-line на базі продукції TESA, можна відобразити так:

Ознайомитись з готельними замками та їх особливостями можна переглянувши відео за посиланням:

Іншими корисними пристроями, які широко застосовуються в готелях для забезпечення комфортного перебування пожильців, є, так звані, Мінібари – невеличкі холодильнички, в яких зберігаються напої.
Напої, які мешканець готелю може використовувати в будь-який час, не виходячи з номеру.
Ми пропонуємо такі пристрої від відомої в галузі готельних послуг, компанії MINIBAR SYSTEMS (Швейцарія).
Пропонуються наступні моделі:

І, звичайно, ми, як локсмайстри, також піклуємось про збереження в номерному фонді готелів цінностей гостей. Для таких цілей ми пропонуємо готельні сейфи від відомих виробників, таких як: MINIBAR SYSTEMS (Швейцарія) та JSH (Ізраїль).

Мережа магазинів з монтажем «ЛоксМайстер» має великий досвід в проектуванні та інсталяції систем провідних технологій для сучасного готелю. Якщо у вас виникла необхідність у встановленні сучасних готельних систем або їх компонентів на стадії будівництва нового готелю, чи реновації існуючого готелю, звертайтесь до найближчого до вас магазину мережі «ЛоксМайстер» і наші фахівці з радістю прийдуть вам на допомогу!