Розробка рішень майстер-систем та один ключ.

Система «Майстер-Ключ» – це система розмежування доступу на механічному рівні. Основна її перевага – надійність. Вона не залежить від перепадів енергоживлення і, практично, не залежить від змін кліматичних умов. Система будується на базі механічних замкових циліндрів. Тому може застосовуватися з різними замками: врізними (для дерев’яних, металевих або пластикових дверей, суцільних і вузькопрофільних) та накладними. В систему можуть бути включені замки для обладнання, висячі і електромеханічні замки.
Встановлена в офісі, установі, організації і т.д., майстер-система дозволяє розмежувати доступ співробітників в певні приміщення. Наприклад, начальник відкриває своїм ключем вхідні двері, двері всіх коридорів, свій кабінет. І, якщо буде необхідно, зможе зайти в будь-якій кабінет, в будь-яке приміщення.
Рядовим співробітникам відкритий доступ до вхідних дверей і своїх кабінетів, але відкрити кабінети колег своїм ключем вони не зможуть. Обслуговуючий персонал має «Майстер-Ключ», що відкриває тільки двері і устаткування. Йому дозволено доступ у відповідності зі службовою інструкцією.
Простіше кажучи, співробітники мають свій один-єдиний ключ, але можуть увійти тільки туди, куди їм дозволено мати доступ, а при виникненні надзвичайної ситуації, коли все вирішують хвилини або навіть секунди, вам не потрібно згадувати і шукати де і в кого є ключ від необхідного приміщення.

На картинці нижче показані найбільш типові системи організації системи «Майстер-Ключ».

Ось як, наприклад, може виглядати така система для заміського будинку.
У господаря, зрозуміло, доступ скрізь і всюди. У дружини – практично теж саме, за винятком, наприклад, кабінету. Дітям навряд чи потрібен доступ до замка-блокіратора автомобіля або бойлерної, та й вриватися в спальню до батьків їм теж ні до чого. Для обслуговуючого персоналу потрібен ключ, який відкриє тільки вхідні двері і двері у відповідні приміщення. На ключі можна нанести маркування, щоб їх не переплутати.

Радимо використовувати для виготовлення систем «Майстер-Ключ» циліндри і ключі від виробників, які мають серйозну репутацію на світовому ринку, а також використовувати запатентовані ключові платформи. Так, в мережі магазинів «ЛоксМайстер» ми використовуємо патентовані циліндри і ключові платформи від таких відомих світових виробників, як Mul-T-Lock (Ізраїль) та ABLOY (Фінляндія) з такими ключовими платформами, як: Integrator®, ClassicPRO®, Interactive+®, а також на платформах MT5+® (від Mul-T-Lock), на платформах Novel®, SENTRY® та на новітніх платформах PROTEC2® (від ABLOY). Також існує можливість виготовлення невеликих систем «Майстер-Ключ» на базі замкових циліндрів TESA® (Іспанія), що входить до складу концерну ASSA ABLOY GROUP.

Переваги використання запатентованих профільних циліндрів і замкових систем «Майстер Ключ»:

  • користувачі можуть використовувати універсальний ключ для доступу до об’єкту, не боячись, що ключ буде скопійований у разі випадкового потрапляння до чужих рук.
  • у короткі терміни можна здійснити відкривання будь-яких дверей, точок проходу, обладнання чи механізмів.
  • чіткий розподіл ключів за кожним конкретним співробітником, що збільшує його відповідальність за надане право доступу.
  • можливість оперативно змінювати довжину (симетрію) циліндрів у випадках, коли на стадії проектування чи оснащення об’єктів наперед невідомі точна товщина і тип дверей та замкової фурнітури. Або, якщо під час проектування виникне необхідність, здійснити заміну дверей чи фурнітури.
  • уже встановлені замкові системи можна адаптувати до зміненої нової концепції безпеки одного чи декількох об’єктів та плану доступу.
  • можливість змінювати на об’єкті права доступу користувачам у всій існуючій системі «Майстер-Ключ».
  • Можливість додавати в існуючу механічну систему ««Майстер-Ключ»» додаткові електромеханічні циліндри і ключі типу CLIQ® на базі високобезпечних патентованих механічних платформ, таких як: Mul-T-Lock MT5®, Mul-T-Lock Interactive+® та ABLOY Protec2. З системою CLIQ® Ви отримуєте гнучкість та нові функціональні можливості, які додаються до вашої наявної системи замикання.
    Детальніше про функції системи CLIQ® можна додатково почитати на нашому ресурсі, натиснувши на слово «CLIQ».
  • втрачені ключі легко відновити, а викрадені ключі – видалити із системи «Майстер-Ключ».

Проте система «Майстер-Ключ», попри всі свої принади і зручність в користуванні, не дозволяє здійснювати гнучке, оперативне управління доступом в часі – для цього необхідні зміна плану доступу і перекодування циліндрів. Крім того, відсутня можливість отримання даних аудиту подій в системі.
Такі можливості надають системи електронного контролю доступу, що працюють, як правило, зі зчитувачами карток (тут ключ – пластикова картка, або брелок з записаним електронним кодом). Системи управляються спеціальними контролерами, які надають можливості отримання журналу аудиту подій, простими словами – показують хто, коли і скільки разів відкривав дані двері. А, за наявності додаткового програмного забезпечення, дозволяють оперативно, в найкоротші проміжки часу, керувати планом доступу, тобто оперативно давати, або навпаки забороняти доступ в ті, чи інші приміщення.

Скажемо прямо, на практиці часто застосовуються обидва види управління доступом. Механічний і електронний. Як же об’єднати ці дві, здавалося б, різні речі?
Перехід між двома рівнями безпеки забезпечує продукт – SynerKey від Mul-T-Lock, пропонує Вам зручність «Все-в-одному ключі» для відкривання як механічних замків, так і дверей оснащених системами контролю доступу RFID. SynerKey – це механічний ключ, в головку якого вставлений транспондер системи управління контролю доступу.

Кожна замкова система «Майстер-Ключ» індивідуально розробляється для кожного об’єкта, за допомогою спеціальної комп’ютерної програми від компанії-виробника. Готова система «Майстер-Ключ» реєструється, збирається в суворо обумовлені терміни і встановлюється на об’єкт. А додаткові ключі виготовляються за наявності відповідних повноважень. За необхідності, систему можна перекодувати – змінити секретну комбінацію, не замінюючи при цьому механічний замок.
В разі, якщо є необхідність отримання сигналу про факт відмикання замка в дверях (в разі віддаленого об’єкту), можливе встановлення та включення в систему «Майстре-Ключ» двох замків на вхідних дверях: одного основного, який запобігатиме несанкціонованому втручанню та забезпечить надійне замикання та додаткового замка з системою мікроперемикачів для отримання сигналу про несанкціонований доступ. В цьому випадку додатковий замок повинен бути підключеним до внутрішньої системи моніторингу даного об’єкта через систему GPRS або GSM.

Саме ж використання замкових систем «Майстер-Ключ», згодом виявиться досить простими й зрозумілими, ефективним та зручним впродовж усього часу їх тривалої експлуатації, адже наші фахівці і майстри мережі магазинів з монтажем «ЛоксМайстер» не тільки проектують, збирають і встановлюють дані системи на об’єктах корпоративної і приватної власності, а й надають гарантійне та післягарантійне обслуговування. Адже в кожному нашому з магазинів, розташований повноцінний сервісний локсмайстер-центр, обладнаний сучасним обладнанням, з використанням оригінальних частин для збирання/перекодування систем «Майстер-Ключ» від заводів-виробників.

Якщо вас зацікавила дана інформація і ви бажаєте отримати первинну консультацію щодо системи «Майстер-Ключ», звертайтесь до найближчого до вас магазину мережі «ЛоксМайстер». Адреси магазинів можна знайти на нашому сайті: https://locksmaster.ua/