Електронно-механічна система контролю доступу CLIQ®

Технологія CLIQ® розроблена і є власністю концерну ASSA ABLOY (ASSA ABLOY GROUP), яка є глобальним лідером в галузі замикання та контролю доступу.
Технологія CLIQ® сьогодні інтегрована у продукцію багатьох компаній, які входять до концерну. Зокрема, в циліндри патентованих механічних платформ, таких як: Mul-T-Lock MT5®, Mul-T-Lock Interactive®+ та ABLOY Protec2.
Функціонально система CLIQ® дає, без перебільшення, нові, безмежні функціональні можливості розширення та контролю, а також гнучкість, які можна використовувати при побудові нової системи замикання і контролю доступу, або можна додати до вже існуючої системи замикання.

Що ж таке система CLIQ®?
Якщо розглядати окремо циліндри (лічинки, секрети) високої безпеки, то, як вже відомо, на їх базі можливо організовувати систему розмежування доступу на механічному рівні – систему «Майстер-Ключ». Перевагою такої системи є відсутність громіздких в’язанок ключів і досягнення певного рівня безпеки. Проте, система «Майстер-Ключ» не дозволяє здійснювати гнучке, оперативне керування доступом – зміна прав є трудомісткою процедурою. Також відсутня можливість одержання даних аудита подій у системі. Електроніка ж , в свою чергу, дає широкі можливості щодо керування і контролю доступу, але, часом, складна в монтажі та й сам монтаж потребує певного часу.

Технологія CLIQ® з’єднала ці два напрямки, група компаній ASSA ABLOY розробила нову концепцію поєднання високого стандарту механічної безпеки (High-Security) та розширених можливостей електроніки по контролю за всіма точками доступу. Це новітнє електромеханічне рішення контролю доступу стандарту високої безпеки, яке постійно вдосконалюється, оновлюється і надає можливості безпечного керування та розширені можливості контролю за всіма точками доступу. Можна навіть сказати, що вона дозволяє “спілкуватись” з вашою системою замикання. Все це можливе завдяки мікропроцесорам, які інтегровані в циліндри, навісні замки і персональні ключі.

Це новітня технологія замикання, яка сполучає найкраще в механіці й електроніці. Вона має високий рівень захищеності шифрування і забезпечує високу безпеку й гнучкість. В основі системи CLIQ® лежить технологія, яка заснована на електронномеханічному доступі. Ця технологія дозволяє одному ключу проходити відразу декілька ступенів захисту. При цьому технологія є криптостійкою і захищена особливим режимом шифрування даних за потрійним алгоритмом 3 DES (Triple Data Ecription Standart).
Суттєвим є також те, що обмін даними між ключем і циліндром відбувається не на відстані, а за контактною технологією. Тобто, відсутня, навіть теоретична, можливість сканування сигналу обміну між ключем і циліндром та між циліндром і ключем.
Розглянемо принцип роботи пари: ключ-циліндр електронно-механічної системи контролю доступу CLIQ®, яка побудована на базі механічного циліндру класу «High Security» MUL-TLOCK INTERACTIVE+

Як і кожна система, CLIQ® дозволяє одержувати ЖУРНАЛ ПОДІЙ З ДАТОЮ І ЧАСОМ. Ця функція присутня як у циліндрах (секретах), так і в ключах. Пам’ять журналу подій циліндра зберігає понад 1000 останніх записів. Кожний ключ CLIQ® повністю персоналізований під кожного користувача. Це надає гнучкість, коли потрібно внести зміни й гарантувати безпеку. Завдяки параметрам системи завжди є можливість скасувати право доступу для загублених ключів.
Ви можете зробити ключ гнучким у рамках певної групи дверей (наприклад, відділу), у рамках поверху, у рамках будинку.
А, головне, ви зможете інтегрувати циліндри (лічинки) CLIQ® в існуючу систему «Майстер-Ключ» і  створити спеціальні, високозахищені зони та об’єднати їх з механічними циліндрами в інших зонах в одну систему, за умови використання однакових платформ і профілів циліндрів CLIQ® і механічних циліндрів. Таким чином, за допомогою даної технології, ми отримуємо Smart-систему, яка надає можливості задавати час доступу, відстежувати відвідування і спроби відкриття замка.

Програмування та подальше адміністрування системи CLIQ® (циліндри та ключі)здійснюється за допомогою комп’ютера, підключеного до мережі інтернет з інстальованим фірмовим програмним забезпеченням; настільного, або настінного програматорів; переносного портативного програматора, що працює в парі зі смартфоном; ключа авторизації (необхідний для входу в конкретну систему, при програмуванні з комп’ютера і подальших операцій та внесення змін), а також програмних ключів і ключів користувачів.
Розглянемо, як це працює на деяких прикладах, взятих із життя.
Наприклад, коли ключі втрачені:
– При втраті хоча б одного  ключа користувача, потрібно вставити в циліндр CLIQ® програмний ключ. В результаті будуть видалені всі ключі користувачів.
При цьому, існує можливість, заздалегідь, мати один ключ, який буде відмикати всі циліндри системи, доки не працюють колючі постійного користування (ключі користувачів).
Далі постає питання, як відновити доступ інших ключів до циліндру.
– Звернутись в найближчий магазин мережі магазинів з монтажем ЛоксМайстер, де є настінний програматор та повідомити про втрату ключа.
– Повідомити серії ключів, що залишились та серію програмного ключа.
– Мати при собі паспорт системи CLIQ®.
– Спеціаліст магазину ЛоксМайстер оновить завдання на програмному ключі.
– Після цього можна програмний ключ вставити у ваш циліндр і він відновить доступ всіх наявних ключів.
Зазначимо, що це можливо, коли у власника приміщення/керівника офісу є в комплекті програмний ключ.
В разі, якщо такий ключ відсутній, необхідно звернутися до найближчого магазину мережі ЛоксМайстер та надати всю інформацію щодо циліндру та ключів (паспорт системи CLIQ®). Протягом доби кваліфікований майстер відвідає вас з програмним ключем для відновлення доступу знайдених ключів або для видалення загубленого.

Інша ситуація, коли власник декількох приміщень, що розташовані в різних місцях (іноді досить віддалених від сервісних центрів магазинів ЛоксМайстер) хоче сам оперативно керувати доступом до своїх об’єктів. Для цього, окрім програмного ключа, йому необхідно мати портативний програматор. Він являє собою переносний девайс для запису оновлення завдань на ключах і зняття журналу аудиту подій. Для отримання необхідних даних і передачі даних аудиту, він використовує смартфон, як «місток» для інтернет-з’єднань з базою даних.

Система CLIQ® на базі платформи ABLOY Protec2, з використанням технології CLIQ Connect, для таких цілей пропонує рішення без застосування портативного програматора. В цьому випадку, ключ обладнаний модулем, який дозволяє, за допомогою WiFi, з’єднуватись безпосередньо зі смартфоном (на якому встановлений додаток CLIQ Connect)  і, використовуючи смартфон,  з базою даних для отримання завдань і передачі журналу аудиту.
Окрім цього, мобільний додаток дозволяє проводити, так звану, онлайн-валідацію ключа, тобто, його активацію за допомогою введення пін-коду. Крім того, використовуючи веб-інтерфейс, адміністратор може віддалено змінити права доступу особи, в якої є ключ, та встановлювати графік доступу. Для цього немає необхідності відвідувати сам об’єкт. Особливо така оперативність актуальна при втраті ключа. Схематично, як це працює, можна побачити на малюнку нижче і на відео компанії –генерального імпортера продукції ABLOY® в Україні.

Серед переваг CLIQ Connect можна окреслити наступні:

– Можливість оновлення прав доступу для індивідуальних ключів через смартфон в будь-якому місці;
– Можливість керувати правами доступу в реальному часі, нівелюючи таким чином ризик, який існує під час втрати ключів;
– Сумісність з усіма існуючими системами ABLOY® Protec2 CLIQ®;
– Можливість отримання журналу подій, завдяки якому можна, в тому числі, і контролювати робочі процеси.

В рамках даної статті ми торкнулись тільки основних аспектів технології CLIQ®. Щоби зрозуміти повний обсяг можливостей, які будуть корисні саме для вашого конкретного випадку, радимо звернутись в найближчий до вас магазин ЛоксМайстер, де працюють спеціально навчені менеджери, які допоможуть вам знайти необхідне рішення для максимального захисту вашого майна і максимального керування вашою власністю.

Тепер, коротко розглянемо, де можуть бути, частіше за все, застосовані рішення, які базуються на технології CLIQ® і кого дана технологія може зацікавити для створення високобезпечних рішень та ті вигоди, які можуть одержати власники інтелектуальної системи безпеки:
Власники будинків та приватних помешкань і офісів.
Із встановленою системою CLIQ®, ви знаєте, що всі можливі запобіжні заходи були дотримані. Ви можете змінювати систему, не змінюючи рівня безпеки. Технологія розроблена «до кінця», постійно оновлюється і дуже зручна для користувачів.
Ключі CLIQ® мають місце для встановлення RFID – міток і можуть також використовуватись для відкривання механічних циліндрів і дверей , оснащених зчитувачами і контролерами систем контролю доступу, RFID.
Служба безпеки.
З системою CLIQ® ви можете скасувати права доступу загублених ключів так, що вони більше не одержать доступу до вашої системи. Крім того, ви завжди маєте можливість створити «острівці» із ще більшим рівнем безпеки в рамках вже існуючої системи й зчитувати ЖУРНАЛ ПОДІЙ.
Архітектори.
Немає обмежень при проектуванні системи замикання. Відсутні дротові з’єднання, нема додаткового обладнання. Система CLIQ® завжди може бути побудована відповідно до вимог замовника або інтегрована в існуючу систему «Майстер-Ключ».

Використання системи CLIQ® – це інвестиція в майбутнє, адже компанія або приватний користувач отримують продукт, який буде не тільки відповідати сучасним вимогам мобільності, а й надійно захищати приміщення і надавати абсолютний захист від несанкціонованого виготовлення дублікатів ключа та відкриття механічними чи електронними відмичками. Все це завдяки поєднанню циліндрів (лічинок, секретів) з механічними платформами стандарту високої безпеки High-Security та електронних компонентів системи CLIQ®, особливістю якої є те, що елемент блокування обертання ротора циліндра знаходиться поза межами отвору для ключа і недоступний із зовні.

І, насамкінець, придбати циліндри (лічинки, секрети) високого стандарту механічної безпеки (High-Security) з технологією CLIQ® ви зможете в будь-якому магазині Локсмайстер нашої мережі. Для цього ми радимо завітати до найближчого до вас магазину ЛоксМайстер, де кваліфіковані менеджери підберуть необхідне для ваших потреб рішення безпечного замикання і контролю за вашою власністю та запрограмують систему саме під ваші потреби.
Тут ви також зможете замовити виїзд майстра, на узгоджений час, для проведення остаточних замірів і подальшого встановлення високотехнологіхних циліндрів CLIQ®. Для того, щоби вони служили вам довгі роки і захищали ваше майно.
Пам’ятайте CLIQ® – це інвестиція в майбутнє!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *