Після того, як двері були правильно обрані і встановлені, починається період комфортної експлуатації. Але цей вислів є справедливим тільки в тому випадку, коли власник правильно доглядає за петлями, ручками, замком тощо, виконуючи регулярне технічне обслуговування.
Не зважаючи на серйозність цього переліку, догляд за фурнітурою не завдасть особливого клопоту, особливо якщо робити все вчасно, з дотриманням рекомендацій фахівців «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48. Їх корисні поради – для тих, хто хоче якомога довше насолоджуватися правильною роботою фурнітури, м’яким зачиненням і відсутністю скрипів.
Отже, найбільш вразливими до відпрацювання ресурсу є наступні елементи:
– дверні ручки;
– замки;
– засувки і защіпки;
– петлі.
Все це – механізми з парами деталей, що труться. І якщо з заводу метал вкритий шаром мастила, з часом воно висихає, втрачає свої властивості через вологу, абразив, інтенсивну експлуатацію. Все це зумовлює потребу у регулярному обслуговуванні фурнітури. В іншому випадку – з’явиться скрип, підклинювання, а згодом і поломка.
Буде справедливим сказати, що догляд за дверима починається з ручок. Саме вони найбільше страждають від механічних навантажень, бруду, розхитування. Якщо нічого не робити для підтримки фурнітури в хорошому стані, вона просто буде ушкоджена або зламається від заїдання при натисканні. Фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» рекомендують дотримуватись наступних правил обслуговування ручок дверей:
1. Не мийте ручки агресивним миючим засобом. Якщо виріб вкрито декоративним гальванічним шаром (хром, золото, бронза, мідь), то такі їдкі речовини, як хлор і формальдегід, можуть швидко залишити на металі візуальні сліди свого впливу. Спершу з’являться плями, розводи, протерті місця, а згодом фурнітура зовсім втратить товарний вигляд. Кращим рішенням буде сухе протирання або миття без спирту та кислот.
2. Для уникнення скрипів і утрудненого повертання (натискання) ручки рекомендується змащування пар всередині конструкції з використанням густих мастил, наприклад, універсального типу “Літол” або графітного мастила.
3. Необхідно ретельно слідкувати за щільністю затягування болтів кріплення. Якщо помітили, що ручка розбовталася (стала спрацьовувати занадто легко, з’явився дзвін при відпусканні або закритті), доцільно з допомогою викрутки підтягнути болти та шпильки.
Важливим також є змащування петель. Адже метал петель постійно знаходиться під тиском ваги полотна, а час і пил з брудом призводять до його висихання, видавлювання. В підсумку може з’явитися скрип – явна ознака необхідності термінового змащування. Звісно, в ідеалі подібної ситуації взагалі не варто допускати, адже проводити обробку петель ми рекомендуємо, як мінімум, раз на рік.
Що стосується запірних механізмів, то вони теж можуть розбовтуватися. При появі люфту достатньо буде підтягнути капелюшок болта кріплення. Найбільш неприємні ситуації трапляються при попаданні в механізм циліндру замка пилу або бруду. Щоб убезпечити себе від поломки циліндрового замку, необхідно, як мінімум, раз на рік проводити його технічне обслуговування з допомогою фахівців «ЛоксМайстер Київ-Центр».
І наостанок. Практика показує, що набагато менше проблем зі зношеністю фурнітури мають покупці, що надають перевагу продукції провідних світових брендів. Саме ця продукція, при виробництві якої дотримуються усі міжнародні стандарти, служить без ремонту максимально тривалий період, зберігаючи привабливий зовнішній вигляд, працюючи плавно і м’яко та не лякаючи скрипом.
А підібрати якісну дверну фурнітуру, встановити її та здійснювати регулярне сервісне обслуговування допоможуть фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48. Ласкаво просимо!