«ЛоксМайстер Київ-Центр» радить: як ефективно утеплити вхідні металеві двері безпеки

Вхідні двері – чи не найвразливіше місце, через яке холод потрапляє в приміщення. Якщо зі зниженням температури повітря з’являються протяги або відчувається, що від дверей віє холодом, це означає, що необхідно утеплення вхідних металевих дверей. Тож фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48 підготували базові рекомендації, які дозволять вам ефективно підготуватися до холодної пори року та забезпечити бажане тепло в приміщенні.

Насамперед, наші фахівці відзначають, що у питаннях утеплення металевих дверей питання не стільки у самих дверях, скільки в усуненні наявних щілин. Адже поява щілин вважається однією з основних причин низької теплоізоляції дверей. В цьому випадку в першу чергу потрібно змонтувати на дверях якісний ущільнювач. Найпростіше – це приклеїти готовий гумовий ущільнювач з клейовою основою. Для цього достатньо просто підібрати правильну товщину і відміряти необхідну довжину ущільнювача. Адже саме від товщини залежить ефективність утеплення дверей. Якщо товщина ущільнювача буде недостатньою, проблема не буде усунена. Якщо товщина буде надмірною – двері будуть погано закриватися або не закриватимуться зовсім.

Щоб визначити необхідну товщину ущільнювача, фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» радять покласти в целофановий пакет тонкий шматочок пластиліну і спочатку закрити, а потім відкрити двері. Товщина пластилінового валика і буде тією товщиною ущільнювача, яка вам необхідна.

Варто враховувати і те, що дешеві вхідні двері можуть бути порожнистими і, відповідно, дуже холодними. Утеплення дверей в цьому випадку є просто обов’язковим. Якщо конструкція дверей розбірна, потрібно зняти металевий лист, вкласти утеплювач (як правило, використовується пінопласт, але також це може бути мінеральна плита, поролон і ін.) і заповнити щілини монтажною піною. Потім двері збираються і встановлюються на своє місце. Цей метод дозволяє значно утеплити двері, проте рівномірно розподілити утеплювач по всій поверхні полотна, як в заводських умовах, не вийде. Тож потрібно розуміти, що утеплені своїми руками двері за теплоізоляційними характеристиками дещо поступатимуться заводським. Та й сам утеплювач в якісних заводських дверях, як правило, має кращі теплоізоляційні характеристики, ніж в самостійно утеплених.

Утеплення вхідних металевих дверей своїми руками, якщо вони мають нерозбірну конструкцію, також здійснюється за допомогою пінопласту, поролону або інших матеріалів. Для цього до дверей прибиваються спеціальні рейки, що утворюють обрешітку. В її порожнини поміщають утеплювач і зовні за допомогою саморізів прикріплюють лист ДВП. Залишається тільки прикрасити двері, наприклад, за допомогою декоративної ПВХ-плівки.

Фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» також зазначать, що нерідко навіть при установці якісних, теплих дверей на них виникає паморозь. В  такому випадку для їх ефективного утеплення необхідний комплексний підхід. Справа в тому, що причиною проникнення холоду в будинок можуть бути не тільки двері, але і укоси. По-перше, вони мають бути виконані у відповідності з усіма правилами та нормами, суворо за інструкцією. По-друге, їх також необхідно утеплювати, особливо з внутрішньої сторони.

Це можна зробити самостійно за допомогою пінопласту і монтажної піни або скористатися послугами спеціалізованої компанії, співробітники якої займаються професійним монтажем і знають всі правила утеплення укосів дверей як в приватному будинку, так і в квартирі або іншому приміщенні.

Отже, самостійне утеплення металевих дверей безпеки- процес не дуже складний, але вимагає певних навичок і суворого дотримання технології. Крім того, втручання в конструкцію може погіршити експлуатаційні властивості дверей (їх міцність, щільність підгонки деталей та ін.). У багатьох випадках доцільніше встановити нові якісні вхідні двері. Це часто вийде не дорожче утеплення старих дверей своїми руками. В той же час нові вхідні двері будуть не лише володіти кращими теплоізоляційними характеристиками, а й будуть гарніше виглядати і будуть краще захищені.

Варто пам’ятати і те, що у кожної речі є свій термін служби. Якщо, наприклад, акумулятор в ноутбуці відпрацював 20 000 циклів, він «вмирає», і ніяка реанімація не допоможе – його просто необхідно замінити. За статистикою, термін служби замків і фурнітури вхідних дверей становить в середньому 20 років, декоративного покриття (в залежності від виду) – від 5 років. Якщо ваші двері відпрацювали свій термін, над ними можна нескінченно довго працювати, але вони вже не будуть виконувати свої функції так, як раніше. А значить, їх просто час замінити. Тож вибір – за вами. А наші фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» завжди готові допомогти, аби вам було не лише безпечно, а й тепло!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *