Дверний дотягувач – важливий елемент будь-яких дверей. Він виконує роль своєрідного демпфера. Плавне закриття підвищує безпеку (відсутній ризик прищемити пальці на руці або отримати забій ноги), а також подовжує «тривалість життя» ручки з фіксатором. Крім того, значно знижується шумність закривання, адже грюкнути дверима за наявності дотягувача не вийде.
При виборі дотягувача обов’язково потрібно врахувати ряд факторів, найважливіші з яких – умови експлуатації та характеристики дверей, що особливо важливо в зимових умовах.
Для того, щоб не помилитися з вибором, фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48 підготували рекомендації щодо правильного вибору дотягувача.
Насамперед варто зазначити, що сьогодні використовується цілий ряд конструктивів дотягувачів:
– традиційний верхній – відрізняється наявністю важеля, може мати класичний зубчастий привід або працювати за принципом ковзаючого стрижня (кулачковий вал);
– нижній – позбавлений окремого важеля, оскільки він кріпиться на самому полотні. Такий формат часто можна бачити в супермаркетах, метро, а також в конструкціях з дуже важкими дверима;
– приховані – кріпляться у верхній частині полотна і ховаються у дверну конструкцію. Також мають петлю-дотягувач (поки зустрічається рідко).
Найпопулярнішим вважається верхній гідравлічний дотягувач з зубчастим приводом. Він надійний, може встановлюватися на різні типи дверей і придатний для зовнішнього використання.
Якщо ви визначилися, що вам потрібен саме вуличний дверний дотягувач, далі треба дивиться на вагу полотна і його товщину, адже різні моделі дотягувачів призначені для дверних полотен різної ваги.
Для установки на вхідних дверях приватних будинків, складських та торгових приміщень, хвіртках, дверях к під’їзд потрібно використовувати тільки морозостійкі моделі дотягувачів. На товарі має бути спеціальне маркування про те, що пристрій здатний працювати в умовах низьких температур. Зазвичай це -30 за Цельсієм, але для північних регіонів бажано брати дотягувач, що витримує 40-градусний мороз.
Фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» також звертають увагу, що на відміну від звичайного механізму, що уповільнює дверне полотно, дотягувач на хвіртку повинен стабільно працювати за низьких температур. У випадку з гідравлічними моделями це може стати проблемою, адже робоча рідина за низьких температур гусне і може навіть замерзнути. Деталі можуть зламатися від перевантаження, вузол заклинить у відкритому положенні, також виникає ситуація, коли хвіртку або двері дуже важко відкрити. Все це є наслідком густої гідравлічної рідини і зміни характеристик дотягувача з приходом холодів.
Наші фахівці насамперед рекомендують звернути увагу на наступне:
– сальники, що забезпечують герметичність конструкції. Вони мають виготовлятися з морозостійкого гуми, яка не твердіє і не пропускає масло взимку;
– гідравлічна рідина має добре реагувати на холод і зберігати плинність;
– конструкція має передбачати систему регулювання клапанів в залежності від сезону – двічі на рік доцільно проводити калібрування під середньодобову температуру.
Не забувайте також і про те, що кожен вуличний дотягувач повинен регулюватися навесні і восени. Пропускна здатність каналів змінюється в більшу або меншу сторону для правильної швидкості демпфірування.
Варто також знати і те, що якісні дотягувачі служать не менше 500 тисяч циклів закриття-відкриття, працюють в широкому температурному діапазоні.
Якщо вам треба встановити, замінити, налаштувати або відремонтувати дотягувач дверей – звертайтесь в «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48. В нашому магазині представлений широкий асортимент різноманітних дотягувачів як для приватних, так і корпоративних клієнтів провідних світових виробників: RYOBI® (Японія) та ABLOY® (Фінляндія). Наші фахівці не лише нададуть необхідні консультації, а й виконають усі необхідні роботи у найкоротші строки, аби все працювало, як треба!