Які навісні замки найнадійніші? Як обрати навісний замок? Який краще? Такими питаннями задаються люди, які збираються придбати замки для захисту гаражів, сараїв, підсобних приміщень, теплиць, лазень, погребів, горищ, воріт і абонентських скриньок. Тож перш ніж приступити до підбору якісного навісного замка, давайте розбиратися разом з фахівцями «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48, на які особливості навісних замків варто звернути увагу, аби вибір був правильним.
Тож перш ніж, визначити модель, доцільно розібратися, як працює механізм пристрою, і який ступінь захищеності у нього від силового проникнення.
Насамперед, фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» відзначають, що навісні замки є доволі вразливими. Вони практично не здатні витримати силовий вплив в разі злому через те, що повністю знаходяться назовні. Але все одно існує моделі, які забезпечують надійність. Серед основних:
Амбарний замок – це класика. Складається зі спеціального засувного механізму, корпусу і дужки. Простий в експлуатації. Найнадійнішими і міцними навісними замками, що мають значний термін служби, вважаються сталеві. Однак такі замки мають один мінус – їх частіше за інших спилюють і зривають. Водночас вони як, правило, мають низьку вартість. Тож у разі поломки такі замки найпростіше замінити.
Замок із замикаючим пальцем – це надійний навісний замок, адже в ньому дужку замінює палець. При виготовленні виробу використовуються тільки міцні матеріали, тому, щоб його розкрити, треба добре потрудитися. Ціна його зазвичай є вищою, ніж у амбарного.
Накладний замок – найнадійніший навісний замок. Має специфічну форму. Володіє всувним пальцем, який прихований під корпусом. Виготовляється з міцної сталі. Водночас є більш дорогим. Завдяки особливій конструкції зрізати його складно.
Важливо при виборі враховувати і будову замків. За будовою навісні замки бувають:
- відкриті – коробка має приховану запірну конструкцію і вигнуту дугоподібну дужку, яка, в залежності від моделі, може діставатися вся або тільки з одного боку.
- Грибоподібні – зовнішній вигляд схожий на капелюшок гриба. Дужка злегка випирає, сама вона практично вся захована в ньому.
- Напівзакриті – в цих моделях використовуються прямі штирі, які наполовину заховані в корпусі вироби. Вони закриваються вушками.
- Закриті – замикає частина повністю ховається в коробці, а при певному місцезнаходження вона закриває наскрізні отвори в замку.
Також для того, щоб зрозуміти, який навісний замок найнадійніший, необхідно ретельно вивчити принцип роботи серцевини (личинки), яка замикає ригелі, не допускаючи вторгнення чужих осіб в приміщення.
У навісних замків, виділяють наступні види личинок:
- Сувальдна – цілком надійна модель замку, так як сувальди зміщуються при використанні рідного ключа. Зламується, якщо застосовувати грубу силу.
- Циліндрова – робота ґрунтується на основі штифтового або рамкового механізму. Ключ замка має спеціальні насічки, що зміщують штифти до потрібного моменту і повертають циліндрик так, щоб механізм зміг відкритися.
- Дискова – блокування замка здійснюється дисками, а для того, щоб його відкрити, треба змістити їх, використовуючи рідної ключ.
- Гвинтові – закривається методом загвинчування ригеля на різьбі за допомогою спеціального ключа.
- Кодова – це найдорожчий тип навісного замка. Для відкриття дверей на ньому слід ввести код.
Матеріали, які використовують при виготовленні, також важливі.
Для того щоб виріб безпроблемно працював якомога довше, важливо звернути увагу не тільки на метал, з якого його зроблено, але і на окремі його деталі. Який найміцніший навісний замок, сказати складно, тому що він підбирається під конкретні двері, та й самі метали мають певні особливості.
Так, вироби з алюмінію мають мінімальну вагу, проте є недостатньо міцними. Водночас вони не покриваються іржею. Вироби зі сталі – найнадійніші. Водночас ціна на них зазвичай – найвища.
Чавунні замки є доволі надійними та доступними за вартістю. Водночас при зміні температури матеріал стає крихким, а якщо при виготовленні використовувалися ще й домішки, то він може зазнати впливу корозії.
Латунь – навіть незважаючи на високу корозійну стійкість дані моделі недостатньо надійні.
Фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» не рекомендують купувати замки з пресованої металевої крихти, тому що такі вироби недостатньо надійні. Вони легко ламаються, а згодом можуть почати обсипатися. Такі вироби можна використовувати для прикраси предметів (наприклад, жіночих сумочок) або приміщення.
Щоб вибрати міцний навісний замок, треба спиратися на наступні критерії:
- З’ясувати, для яких цілей він потрібний;
- Обрана модель обов’язково повинна мати сертифікат, що підтверджує, що дана продукція відповідає стандартам якості і безпеки.
- Антикорозійні властивості є важливими пунктом, на який обов’язково треба звернути увагу.
- Підібрати відповідний тип замикаючих механізмів.
- Підібрати тип замикаючих механізмів
- Звернути увагу на виробника. Не варто довіряти сумнівним фірмам (можуть бути підробки).
Найпоширенішими типами затворів в навісних замках є:
Ригельні – прості в установці. Використовуються в роздягальнях басейну і фітнес-клубів, в підсобних і складських приміщеннях. Слабке місце – погана захищеність від злому.
Кодові – це не надто надійні навісні замки, але вони зручні і прості у використанні, забезпечують безпеку об’єкта. Плюс – повна або часткова відсутність ключа. Мінус – швидко і легко ламаються, а ще у них проста система злому.
Сувальдні – використовуються дуже рідко. Складаються з певної кількості пластин (сувальд). Зламати його практично нереально, хоча підібрати ключ / відмичку можливо.
Циліндричні – найпопулярніші навісні замки для вулиці. Якісні і в достатній мірі надійні замикаючі механізми. Зламати їх дуже складно, можна навіть сказати неможливо.
Що стосується посилених навісних замків з дужкою, то тут необхідно звернути увагу на діаметр дужки – збільшений діаметр дужки підвищує стійкість до злому. Прогумовані елементи надійно захищають від проникнення вологи всередину механізму. Це дозволяє йому працювати в будь-яку погоду.
Отже, обирати навісний замок треба під конкретну ситуацію. Рекомендується вішати вироби, що мають захист високого класу (випускаються з високоміцних матеріалів і мають замикає пристрій підвищеної секретності). А щоб вуличний замок прослужив набагато довше, у нього має бути вологозахисне і антикорозійне покриття.
Вибирати виріб треба, виходячи з рекомендацій фахівців. Таким чином, можна підібрати підходящий варіант, попередньо врахувавши розміри, рівень секретності, тип механізму, міцність матеріалу і вартість різних моделей.
В «ЛоксМайстер Київ-Центр» доступний широкий асортимент навісних замків провідних світових виробників: MUL-T-LOCK®, ABLOY®, TOKOZ®, здатних ефективно захистити будь-яке майно та вирішити будь-які інші важливі для Вас задачі. Звертайтесь в «ЛоксМайстер Київ-Центр» – ми допоможемо обрати найкращий навісний замок саме для Вас !