Металеві двері є найбільш стійкими до зламу. Як правило, їх встановлюють в якості вхідних, а також в приміщеннях, що вимагають більш ефективного захисту. Фурнітура для таких дверей також повинна бути відповідною. Це відноситься як до запірних механізмів, так і до ручок.
Загалом, вхідний металевий блок являє собою конструкцію з двох листів сталі. Чим міцніше двері, тим товщий обирається метал. Полотно дверей посилюється ребрами жорсткості. Зрозуміло, що така конструкція має значну вагу. Тому при підборі ручки для вхідних металевих дверей це необхідно враховувати. Ручка повинна відповідати наступним вимогам:
- Володіти високою міцністю і функціональністю. Фурнітура щодня піддається великим навантаженням і також повинна витримувати навантаження від ваги дверей. Якщо ручка буде невелика або занадто легка, вона швидко зламається;
- Значна стійкість до впливу навколишнього середовища. Якщо двері встановлюються на вході у будівлю, вони піддаються агресивному впливу клімату. Матеріал ручки і її покриття не повинні міняти своїх якостей під дією дощу або снігу;
- Стійкість до низьких температур і їх коливання. За низьких температур матеріал фурнітури повинен зберігати свою механічну міцність.
- Високі захисні властивості, оскільки часто саме захисна фурнітура першою «приймає» удар» злочинців.
Для металевих дверей використовують стаціонарні або поворотні ручки.
Стаціонарна фурнітура являє собою окремий виріб, не пов’язаний з замком. Монтується вона на дверне полотно і може мати різну форму: різні варіації ручок-скоб, кулі тощо. Часто, підбираючи стаціонарну фурнітуру, клієнти звертають увагу на дизайн виробу, його привабливість, відповідність обраним стилістичним рішенням. Такі ручки встановлюють на дверях публічних приміщень з великою прохідністю: інститути, школи, бібліотеки, лікарні, магазини, кінотеатри тощо.
Натискна конструкція застосовується в ручках, оснащених засувкою. За допомогою язичка засувки можна утримувати двері закритими, не використовуючи основного замку. При натисканні на виріб язичок ховається всередину, і дверне полотно можна відкрити. Захисну фурнітуру з такою конструкцією встановлювати складніше, ніж стаціонарні вироби. У дверному полотні робиться наскрізний отвір, тому при виборі такої ручки враховується товщина полотна, під неї підбирають довжину квадрата під ручку.
Зазначимо, що до матеріалів, з яких виготовляється захисна фурнітура, висуваються достатньо жорсткі вимоги. Це пов’язано з тим, що вироби мають бути міцними і витримувати достатні навантаження. З цієї причини дерев’яна фурнітура на сталеві двері не бажана. Високими протикорозійними властивостями відрізняються вироби з нержавіючої сталі, сплаву цинку або латуні. Така фурнітура міцна, стійка до температурних перепадів, впливу вологи, відрізняється довговічністю, цікавим дизайном і високими захисним властивостями. Металеві ручки виготовляються в різних кольорових варіантах.
Обираючи фурнітуру на вхідний металевий блок, рекомендується, насамперед, звертати увагу на такі критерії, як міцність, функціональність і захисні характеристики.
В нашому магазині «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська,48 представлений широкий асортимент захисної фурнітури провідних світових виробників: Мul-T-Lock (Ізраїль), ROSTEX (Чехія), а наші фахівці завжди готові надати необхідні консультації для підбору найкращого варіанту.
Ми не лише продаємо, а й оперативно здійснюємо монтаж та необхідне сервісне обслуговування усієї придбаної в нас продукції, тому Вам не доведеться думати над тим, як встановити та обслужити фурнітуру, яку Ви придбали.
Наші професійні локсмайстри допоможуть Вам заощадити і час, і гроші!