Як і будь-якій механічний пристрій, дверний замок, на жаль, може вийти з ладу. Аби мінімізувати можливу шкоду від цієї неприємної ситуації, фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48 підготували рекомендації, які дозволять Вам з легкістю вирішити цю доволі складну проблему.
Зазначимо, що можна виділити три найбільш поширені причини заїдання замків:
– пошкодження, знос, деформація ключа через тривалий термін використання або застосування його для виконання невластивих функцій (закручування шурупів, відкривання пляшок тощо);
– грубе поводження з механізмом – не можна голосно грюкати дверима, оскільки ударні навантаження і вібрації згубно впливають на деталі механізму замків;
– прокручування ключа з додаванням зусиль – якщо всередині щось клинить, необхідно вирішувати проблему, а не підсилювати її, намагаючись провернути ключ.
Зазначимо, що заклинити може практично будь-який замок, незалежно від його конструкції, віку і вартості. Визначальним фактором тут є умови експлуатації, вологість, забрудненість повітря тощо.
Тож якщо ключ повертається із зусиллям, не варто зволікати з профілактикою. Можливо, механізм ще можна врятувати, елементарно видаливши піщинки, металеву стружку тощо. Краще уникати надмірних зусиль, намагаючись провернути ключ, що застряг, оскільки з великим ступенем ймовірності це призведе або до пошкодження замка, або ж ключа.
У випадку з циліндровим замком можуть мати місце наступні несправності:
– ключ повертається, але скрипить;
– ключ провертається, але не витягується;
– ключ не провертається.
Якщо під час відкривання / закривання замка чути нав’язливий скрип, скрегіт металу, це означає, що в технічні зазори потрапив абразив. Отже, механізм потрібно почистити. Пересихання пар тертя зустрічається частіше там, де личинка страждає від температурних перепадів, інею і конденсату.
У випадку, якщо ключ не витягується, час переходити до відповіді на наступне питання: як відкрити личинку замку, який заклинило. Найбезпечніший варіант – викликати фахівців «ЛоксМайстер Київ-Центр», які не один рік займаються подібними питаннями. Вони знають, що робити, коли всередині личинки порушилася конструкція секрету. Якщо Ви не маєте можливості або бажання чекати – візьміть за ключ плоскогубцями або кліщами і різко смикніть в напрямку, перпендикулярному до дверей. Личину це вже не врятує, але ключ буде у вас в руках.
У випадку, якщо ключ вже застряг один раз, наші фахівці не радять їм більше користуватися. Як і самим замком у його поточному стані. Швидше за все, важливі деталі після екстреного витягування вже непридатні для безпечного використання і ситуація може повторитися у найбільш незручний момент.
Якщо механізм замка клинить тільки при закритих дверях, наприклад, при відкритті дверей замок працює нормально, а після закривання клинить, це свідчить про розбіжності засува з отвором в дверній коробці. Він може входити в шахту з заїданням або тільки наполовину. В цьому випадку точна діагностика фахівців – річ обов’язкова.
Зазначимо, що замок, що зламався або заклинив, може створити серйозні проблеми, якщо ви поспішаєте на роботу, повинні їхати на важливу зустріч або банально не можете потрапити додому. Отже, набагато простіше і вигідніше своєчасно обслуговувати личинки, зами та інші деталі кваліфікованими фахівцями «ЛоксМайстер Київ-Центр». А також віддавати перевагу якісній замковій продукції провідних світових виробників, яка широко представлена в нашому локсмайстер-центрі на вул. Гоголіовська, 48.