Дверні ручки для міжкімнатних дверей відіграють дуже важливу роль в процесі експлуатації цих виробів – відкривати двері без ручки можна комфортно тільки в одному напрямку і то не завжди. Двері без ручки – це не двері, таку конструкцію правильніше буде назвати додатковою перешкодою між кімнатами.
Фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48 виділяють такі типи ручок для міжкімнатних дверей:
1. Натискні ручки. Принцип роботи таких ручок видно вже з назви – при натисканні на ручку засувка втягується всередину дверей – двері відкриваються, при відпусканні ручки засувка повертається в положення «закрито». Це найбільш поширені дверні ручки. Залежно від типу замка, на який встановлюється така ручка, може бути обрано два варіанти виконання – роздільна ручка (ручка на розетці) або ручка на планці. Роздільна ручка може встановлюватися як на замки з додатковою накладкою на циліндр або з поворотним механізмом, так і на міжкімнатні засувки без фіксації. Якщо ручка на планці вибирається окремо від замку, потрібно переконатися, що міжосьова відстань замку (від центру підстави ручки – до центру отвору під ключ) і ручки на планці збігається. В іншому випадку встановити таку ручку не вдасться.
2. Ручки-кноби (від англ. Knob – набалдашник). Також їх називають поворотними ручками. Це комплект, який поєднує в собі дверну ручку і засувку. Спочатку ручки-кноби випускалися тільки у вигляді кулі, за що і отримали свою назву. Сьогодні на ринку представлені кноби як в формі кулі, так і в формі натискної ручки. Існує три варіанти виконання ручки-кноба: звичайна защіпка без фіксації, защіпка з фіксатором і защіпка з нескладним замком. До основних переваг можна віднести їх невисоку ціну і відсутність необхідності підбирати ручку і защіпку окремо. Мінус ручок-кноба – це обов’язкова наявність круглого отвору в дверях під установку його механізму, яке унеможливлює в подальшому установку ручки зі звичайною засувкою замість кноба. Кноби не мають високої секретності і стійкості до зламу, тому призначені для використання, в основному, в житлових приміщеннях.
3. Стаціонарні ручки. Такі ручки не мають рухомих частин і ніяк не пов’язані з замком. Двері в цьому випадку утримуються в закритому положенні за допомогою роликового або кулькового фіксатора. До стаціонарних ручок відносяться ручки-кнопки і ручки-скоби, а також кнокери або дверні молотки.
4. Магнітні ручки для міжкімнатних дверей, які мають магнітний запірний механізм, в якому ручка всього лише виконує функцію управління, висуваючи і засуваючи потужний магніт з пристрою, подібного до замку. За великим рахунком, такий механізм може бути обладнаний як поворотним, так і натискним тримачем.
Натискні ручки і ручки-кноби найчастіше виготовляються зі сталі, латуні, алюмінію або цинк-алюмінієвих сплавів. Дерево, пластик, шкіра та інші матеріали можуть бути застосовані в натискних і поворотних ручках тільки в якості декору. Вибір матеріалу для стаціонарної ручки обмежений лише фантазією дизайнера – це може бути метал, дерево, скло, пластик та інші матеріали. Якість покриття дверної ручки забезпечується високими показниками стійкості до стирання і подряпин, а для ручок, встановлених на дверях ванної кімнати покриття повинне бути ще і вологостійким. Так, наприклад, дерев’яні ручки з м’яких порід дерева дуже швидко втратять свій вигляд.
Важливо враховувати також і відповідність дверної ручки габаритам дверей. Занадто маленька і легка ручка, встановлена на важкі двері, дуже швидко вийде з ладу, а надто масивна дверна ручка на легких пустотілих дверях швидко може пошкодити дверне полотно.
Після того, як обрано тип дверної ручки і матеріал, можна сміливо переходити до вибору дизайну ручки. Цей вибір є індивідуальним для кожних конкретних дверей і кожного конкретного інтер’єру. Двері, дверна фурнітура та декоративне оздоблення приміщення повинні доповнювати один одного, створюючи індивідуальний образ вашого будинку. Якщо потрібно обрати кілька ручок на двері, які розташовані близько одна до одної, ми радимо надати перевагу ручкам одного кольору і однієї форми.
Отже, фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» виділяють наступні основні критерії вибору ручок для міжкімнатних дверей:
1. Якість виготовлення.
2. Ергономічність. Рука повинна зручно лежати на рукоятці, бути приємною на дотик і нею має бути зручно користуватися.
3. Ручка повинна поєднуватися за стилістикою з інтер’єром приміщень, вона має бути виконана в одному стилі і кольорі з дверними навісами та іншою фурнітурою.
4. На дверях в розташованих поруч кімнатах ручки повинні бути повністю однакові. Всі ручки в квартирі або будинку бажано купувати одночасно, щоб відмінностей між ними не було.
5. Слід розуміти, що ручка – це перш за все доповнення до дверей, а не їх центральна частина.
В асортименті «ЛоксМайстер Київ-Центр» представлена високоякісна інтер’єрна фурнітура для міжкімнатних дверей, що вирізняється високими експлуатаційними якостями та зносостійкістю покриття, і розрахована не менше ніж на 250 тис. циклів використання провідних світових виробників надійної захисної фурнітури ABLOY® (Фінляндія) і ROSTEX® (Чехія). Вона вдало підходить для застосування із замками фінського та DIN-стандартів для міжкімнатних дверей та дозволяє створити єдиний дизайн житлових кімнат та сантехнічних приміщень, поєднуючи у єдине дизайнерське рішення всі елементи приміщення.
Наші фахівці не лише здійснюють продаж, а й встановлення та сервіс усього асортименту продукції безпечного замикання, що забезпечує її якісну та довгострокову роботу.