Захисною фурнітурою прийнято називати вироби, покликані захистити циліндри і замки від зовнішнього силового вандального впливу. Серед асортименту даної продукції можна знайти накладні або врізні броненакладки для циліндрових або сувальдних замків, захисні пластини для корпусу замку, дверні ручки із загартованої сталі з особливим протектором циліндра. Існують також спеціальні посилені петлі і фурнітура для захисту навісних замків. Захисна фурнітура замків входить в комплекс заходів по захисту вашої безпеки від зловмисників і на сьогоднішній день є необхідним доповненням до будь-якого замку і циліндра.
Насамперед, варто враховувати, що замки можуть бути зламані різними методами. Їх поділяють на інтелектуальні, куди входить застосування відмичок, бампінг і інші способи, що дозволяють зламати замок практично безшумно. Але ці методи вимагають знання побудови замку і вміння працювати з відповідними інструментами, тобто свого роду «професіоналізму» і певного часу. Їх використовують рідко і лише у виняткових випадках.
Найчастіше замок ушкоджують, застосовуючи грубу силу. Наприклад, вибивають, виламують, висвердлюють. Саме від цих способів добре захищають описувані нижче елементи захисної фурнітури.
Як зазначають фахівці “ЛоксМайстер Київ-Центр”, всі елементи, покликані захистити замок від злому, діляться на внутрішні і зовнішні. Їх виготовляють із загартованого металу, іноді використовують спеціально посилені сплави, які складно пробити або просвердлити.
Внутрішні елементи – це, як правило, пластини, що повністю закривають зону установки замку. Вони розташовуються усередині дверного полотна та є абсолютно невидимими зовні. Їх наявність часто стає сюрпризом для зловмисника, який вирішив зірвати легкий куш. Бронепластини можуть встановлюватися як для циліндрових, так і для сувальдних замків, і для комбінованих моделей.
Зовнішні елементи являють собою броненакладки, що встановлюються безпосередньо на зону замкової щілини. Вони захищають замок від висвердлювання і вибивання, застосовуються в основному для циліндрових типів механізмів.
Зовнішня захисна фурнітура також може бути зламана, а тому повинна володіти якостями, що максимально ускладнюють цей процес. Броненакладки найпростіше збити з поверхні дверей, тому їх роблять конусоподібними, за рахунок чого молоток або кувалда просто зісковзують при ударах. А також бажано, щоб броненакладка була хоча б частково втоплена в поверхню дверного полотна – це не дозволить підчепити її і зірвати.
На стійкість до збивання і зриву впливає спосіб установки броненакладок. Недостатньо просто закріпити їх зовні – краще використовувати стягнуті гвинти і відповідну пластину на внутрішній стороні дверей.
Є ще один вид накладок – на планці. Виглядають вони як дверна ручка з планкою для замку. Збільшена площа такої накладки сильно ускладнює її збивання, хоча не настільки, наскільки у випадку з врізною. Проте це все ж краще, ніж звичайна дверна ручка.
У випадку з накладкою найкраще використовувати врізний варіант, оскільки він забезпечує найбільшу ступінь захисту. Але накладні теж корисні, оскільки вони не дають можливості дістатися до замку, поки не буде зламана сама накладка. А це додатковий шум і ризик привернути увагу сусідів, на що піде тільки найдурніший злодій.
Тож щооб дійсно зміцнити замкову зону дверей, фахівці “ЛоксМайстер Київ-Центр” радять подбати про це ще на етапі оформлення замовлення на самі двері. Проте, підвищити рівень захищеності можна і для вже встановленої дверної конструкції.
Підбираючи захисні елементи, слід звертати увагу на такі їх параметри:
Тип: внутрішня або зовнішня; внутрішню на вже наявні двері встановити або неможливо, або дуже складно (доведеться розбирати полотно);
- вид фурнітури: броненакладка, на планці, накладна, врізна;
- матеріал виготовлення: це повинна бути, як мінімум, загартована сталь;
- клас безпеки: оскільки це захисна фурнітура, їй може бути присвоєно певний клас;
- спосіб кріплення, міжцентрова відстань;
- якщо це накладка на планці, то важливий тип ручки;
- колір і дизайн, адже захисна фурнітура також виконує і декоративну функцію.
Пам’ятайте, що для замків з циліндровим механізмом наявність броненакладки є обов’язковою. Вона значно ускладнить його вибивання, висвердлювання, виламування. Не завадить тут і внутрішня бронепластина.
У випадку з сувальдними замками броненакладки практично не використовуються. Але обов’язковим можна вважати наявність внутрішньої бронепластини, що закриває корпус. Сувальдні замки досить легко розкриваються шляхом його просвердлювання, а тому повинні бути захищені додатково.
В “ЛоксМайстер Київ-Центр” на вул. Гоголівська, 48 представлений широкий асортимент захисної фурнітури провідних світових виробників: ABLOY (Фінляндія), MUL-T-LOCK (Ізраїль), ROSTEX (Чехія), DISEC (Італія), а наші спеціалісти завжди готові не лише надати усі необхідні консультації, а й швидко та без проблем, з дотриманням усіх рекомендацій виробників та гарантій здійснити її монтаж. Звернення до наших локсмайстрів є також гарантією якісної і швидкої заміни фурнітури, що вийшла з ладу. Це допоможе вам заощадити і час, і гроші, і нерви.