Чому варто захищати замок броненакладкою? Питання і відповіді.

Часто, говорячи про двері, ми маємо на увазі цілісний виріб, який комплексно вирішує проблему захисту, контрольованого входу та безпеки нашого приміщення і майна.
Проте, такий цілісний виріб складається з таких основних частин:
– полотно дверей;
– пристрій замикання (замок);
– та захисна і оздоблювальна фурнітура.

Якщо ми вже торкнулись питання безпеки, то й поговоримо саме про захисну фурнітуру.

Як відомо, пристроєм, який блокує двері, або дозволяє їм відчинятись є замок. Недарма його називають «Серцем дверей».
Сучасні замки являють собою складні механічні та електро-, або електоронномеханічні системи. Якісні замки коштують не дешево. Але вони здатні надати високий рівень безпеки, за умови їх правильної інсталяції, експлуатації та захисту від вандальних атак.

Саме про це ми далі і поговоримо. Торкнемося розповсюджених у нас механічних замків: цилідрових замків і замків сувальдних.

 

Замки сувальдні.

Говорячи про замки сувальдні, то коротко можна сказати кілька простих і зрозумілих речей.
Механізм сувальдного замка знаходиться всередині дверей, тому є відносно захищеним від зазіхань із зовнішньої сторони дверей. Це тому, що секретний механізм знаходиться в самому корпусі замка. З іншого боку, секретність сувальдного замка обумовлюється товщиною набору пакета секретних сувальд. А це значить, що його секретність обмежуються кількістю секретних сувальд, які можливо вкласти в корпус замка. А якщо, врахувати, що сувальдні замки для вхідних дверей мають закриватись/відкриватись однаково з внутрішнього і зовнішнього боку, то це означає, що функціонально, кількість сувальд розділюється навпіл.
Тому, якщо ви дивитесь на свій сувальдний ключ, який має 6, 8, а бува і 12 кодових нарізок, то в реаліях це буде складати: 3, 4, 6. Тобто, секретність їх низька.
Тепер про захист. Не вдаючись в екскурс по можливим конструкціям від світових виробників сувальдних замків, скажімо одне. Основний їх захист базується на хвостовику, який проходить через кодові зубці, розташовані в сувальдах. Сам хвостовик кріпиться до ригельної каретки і, його проходження між кодовими зубцями дає можливості каретці рухатись і відкривати, або закривати ригелі замка. Хвостовик, в свою чергу, утримує рух каретки при становленні неправильного ключа.

Тому, виходячи з конструктивних особливостей сувальдних замків, можна визначити, що найбільш розповсюдженим методами її зламу будуть атаки саме на хвостовик.
Він може здійснюватись 2-ма розповсюдженими шляхами:
– руйнування хвостовика методом висвердлювання із зовнішньої сторони, крізь дверне полотно і корпус замка;
– вплив на сам хвостовик спеціальним «Зкручувачем» (Свертишем), який вставляється в ключову щілину замка, яку перед цим трохи розсвердлюють.

Тому можна сказати, що найбільш ефективним захистом є захист ключового отвору з метою запобігання вставлення туди інструменту типу «зкручувач».
Це можливо завдяки використанню спеціальних захисних накладок на ключовий отвір замка, як, наприклад, від фірми DISEC (Дісек), Італія.
Ці протектори захищають ключовий отвір за допомогою спеціальною шторки із міцної сталі. Щоби відкрити доступ до ключового отвору замка, використовують спеціальний магнітний ключ.

Або шляхом встановлення спеціальної бронепластини на корпус замка із зовнішньої сторони.

Замки циліндрові.

Коли мова йде про циліндрові замки, то треба зазначити, що дані замки керуються циліндровими механізмами. Якісні зразки таких циліндрових механізмів мають надвисоку секретність: від сотень тисяч до майже 2-х мільярдів можливих комбінацій. Проте, завдяки своїм консруктивним особливостям, циліндри виступають над поверхнею дверей. Завдяки цьому циліндрові механізми можуть піддаватись жорстким спробам вандального зламу. Попри те, що якісні циліндри мають певний захист від розповсюджених видів вандальних атак (свердління, виривання), єдиним правильним рішенням буде їх ЗАХИСТ!

Для цього використовують спеціальні броненакладки та захисну фурнітуру. Вона може бути «на одній планці», а може бути «роздільна». При цьому, треба звернути увагу, щоб фурнітура кріпилася на стяжних гвинтах, які не викручуються із зовні.

Розглядаючи фурнітуру «на планці», треба зазначити, що фурнітура вищого класу захисту може як мати додаткові стяжні гвинти, так і повинна мати потужні вертикальні ребра жорсткості. І ще одне, при застосуванні «поєднаної» фурнітури, вона сама, в деякій мірі, захищає і корпус замка. Для прикладу можна навести зразки чеської захисної фурнітури ROSTEX (Ростекс).

Інформацію про цю захисну фурнітуру ви зможете отримати, переглянувши відео:

В разі ж застосування (з міркувань дизайну, або інших мотивів) роздільної фурнітури, при її установці для захисту циліндра основного замку, зверніть увагу, щоб стяжні гвинти мали достатній діаметр, аби протистояти методам вандального впливу за допомогою ломика-цвяхотяга (фомки), зубила, викрутки, тощо.
Особливо це важливо, якщо двері мають декоративну накладку (МДФ або дерев’яну). Більшим ступенем захисту мають броненакладки «врізного» типів (остання кріпиться безпосередньо до корпусу замка). І тут важливо розуміти, що мова йде про якісні продукти.

Деякі види броненакладок від ведучих виробників, таких, як наприклад, DISEC мають можливість не тільки захищати циліндр замка від вандальних атак, а й повністю закриває ключовий отвір. Таке рішення не тільки запобігає вандальним атакам на циліндр, а й унеможливлює спроби відмикання циліндрів методом маніпулювання (відмичками).
І відбиває бажання здійснювати хуліганські дії шляхом засмічування ключових отворів циліндрів іншородними предметами: сірники, дроти, тощо.

 

Як працюють магнітні протектори, видно на відео, що розташоване нижче:

Ви також зможете ознайомитись з відео, яке демонструє спроби зламу дверної фурнітури в режимі реального часу, під час проведення виставки INTERBUILDEXPO 2019 в м. Києві.

Як видно з даного огляду, мережа магазинів з монтажем «ЛоксМайстер» має асортимент продукції, який зможе забезпечити надійний захист вашого майна і вашої оселі.
Вибрати необхідний вам рівень захисту допоможе наш кваліфікований персонал. А наші інсталятори проведуть необхідні монтажні роботи.

Якщо вам не байдужа ваша безпека і ваших близьких, завітайте до найближчого до вас магазину нашої мережі «ЛоксМайстер».

Ми обслуговуємо наших відвідувачів з дотриманням всіх протипандемічних норм згідно рекомендацій МОЗ України!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *