Дешева безпека – чи варто?

Історично склалось так, що в нелегкі часи, українці, як нація працьовита, часто шукають заробітку поза межами місць свого проживання, часто за кордоном рідної держави. За оцінкою спеціалістів Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, трудові мігранти щорічно заробляють 4,7-7,5 млрд. дол. США.
За їх прогнозами в Україну надходить близько половини цих коштів, тобто 2,5-3,5 млрд. дол. США. Сума чимала і з поглибленням кризи вона тільки зростатиме.
Тут саме і постає питання збереження цих коштів. Бо зрозуміло, що не всі матеріальні активи зберігаються в грошах. Багато хто купує дорогу, якісну побутову техніку, ювелірні вироби, тощо. Зрозуміло, що від’їжджаючи на певний час, людина хоче бути впевненою, що повернувшись, знайде своє майно цілим. Адже шкода, якщо матеріальні цінності, що зароблені такою нелегкою працею, будуть викрадені. Тому багато хто, під час своєї відсутності доручає родичам або близьким знайомим наглядати за своїм майном. Проте, як би там не було, все одно пам’ятайте, що Ваше помешкання протягом певного часу залишається без нагляду. Та й повірте, злодії прекрасно знають тих, хто час від часу виїжджає за кордон аби поправити своє матеріальне становище і, при потребі можуть прослідкувати, щоби визначити момент, коли Ваше помешкання залишиться без нагляду.
Далі, як то кажуть, справа техніки і навичок та кваліфікації злодія. Саме тут на перешкоді зловмисника можуть стати двері, що закривають вхід до оселі і системи замикання, що встановлені на дверях. Причому треба зрозуміти, що саме ці дві складові і визначають той час, який необхідний злодію, аби подолати ці перешкоди. Плюс треба зрозуміти, що якісні системи замикання «по зубах» тільки спеціалістам дуже високої кваліфікації. Тобто 2/3 зловмисників можна відсіяти, якщо просто встановити якісні системи замикання. Для іншої ж третини, критичним параметром залишається час, який необхідний, щоби виконати свою «брудну» роботу. Час є критичним тому, що злодій, який несанкціоновано відкриває двері, може бути поміченим тими, хто проходить повз, або тими людьми, які приходять наглядати за Вашим помешканням.
На користь таких висновків говорять вперті цифри. Адже за даними МВС квартирні крадіжки, за способом скоєння можна умовно розділити таким чином:
– вибиття та злам серцевини замка вхідних дверей  – 39,3%
– вибивання дверей – 14,4%
– підбір ключа (в т.ч. відмичками) – 13,3%
– проникнення крізь вікно, балкон, кватирку – 17,5%
– шляхом вільного доступу – 10,2%
– невстановленим шляхом – 5,3%
Тобто майже 70% несанкціонованих проникнень відбувається через неякісні замикаючі пристрої і двері!
Треба відмітити, що цифра вражаюча. Особливо на фоні зростання злиденності і армії безробітних. Вражає саме ставлення до безпеки свого майна та нехтування елементарними речами. Невже не зрозуміло, що ті часи, коли наші діди та бабці підпирали двері своїх хатин ціпком, показуючи, що дома нікого нема, давно минули і на дворі зовсім інші, і далеко непрості часи!
Хочеться звернути Вашу увагу на деякі прості речі, які іноді можуть дуже допомогти.
Зупинимось, перш за все, на тому, що захист Вашого помешкання має бути адекватним тому, що в ньому зберігається. Бо, щойно Ви залишаєте свій дім, свою фортецю, лишаючи за спиною нажите майно і ті ж самі побутові прилади, з цього моменту Ви сподівається лише на надійність дверей, коробки і міцність засувів. Зазвичай, серед фахівців прийнято вважати, що вартість захисту житла оцінюється від 5 до 10% від вартості того, що охороняється. От і поміркуйте, чи варто залишати плазмову телевізійну панель вартістю 3000-6000 грн замкненою на замок вартістю 100-200 грн.? Та й, скажімо відверто, що навіть якщо у Вас нічого і не візьмуть, все одно неприємно, коли хтось брудними черевиками потопчеться по чистих ковдрах та понишпорить по шухлядах. Плюс доведеться ще й міняти зламані замки. А це ще 100-200 грн. В підсумку виходить 200-400 грн. Така от математика. А висновки робіть самі.
А ми, аби допомогти Вам хочемо надати декілька корисних порад-аксіом:
– для закривання входу до помешкання використовуйте надійні та якісні двері. Не «ведіться» на привабливі пропозиції сумнівних гендлярів. Пам’ятайте народну мудрість «дешева рибка – погана юшка»;
– для надійного замикання використовуйте якісні замки тих марок, що мають надійну репутацію;
– для надійного замикання дверей встановлюйте два якісних замки різних систем (наприклад один сувальдного, інший циліндрового типу, чи 2 різнопланових циліндри);
– побутує думка, що чим довший ключ, тим надійніший замок. Однозначно можна сказати, що чим довший ключ, тим більша діра в кишені. Довгі ключі «метелики» використовуються в замках сувальдного типу. Вони вважаються надійними, але спеціаліст легко відкриє недорогий замок відмичками, крім того, при втраті ключа потрібно міняти весь замок. Якщо поставити якісний циліндр типу Abloy Protec, Mul-t-lock MT5+, Kaba Expert, які відмичками не відкриваються, при втраті ключа можна оперативно замінити його на інший, чи звернутися в Локсмайстер центр для перекодування циліндра;
– при використанні замка з циліндровим механізмом, обов’язково захищайте циліндри спеціальними броненакладками, які запобігають вандальним атакам на нього. Також для цього використовується спеціальна захисна фурнітура для вхідних дверей з захистом циліндра (знову ж таки нема потреби пояснювати, що вона теж має бути якісною);
– не передавайте ключі від своїх замків стороннім і мало перевіреним особам.
Це основні тези, які можна викласти в даній статті. Звичайно, є і складні системи замикання, які не мають замкової шпарини і не виступають на поверхню дверей, тому той, хто знаходиться зовні навіть не підозрює про наявність замка і його розташування. Є системи, що допомагають на відстані контролювати стан замка, відчиняти і зачиняти його з будь-якої точки Земної кулі за допомогою сигналу з мобільного телефону.
А на самкінець хочеться, щоби Ви пам’ятали одне, що безпека – це річ необхідна і вона не може коштувати дешево. А в разі необхідності встановлення засобів безпечного замикання, довіряйте перевіреним людям, професіоналам, що мають відповідну підготовку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *