Електромеханічні циліндри IKON CLIQ GO – ультимативний рівень захисту в системах замикання

Сьогодні ми розглянемо електромеханічні циліндри з технологією CLIQ (КЛІК) від німецького виробника – IKON.

IKON – це всесвітньо відомий виробник замкової продукції і засобів безпеки. Компанія має досвід створення замкових технологій з 1926 року, коли, власне і була заснована.

З моменту винайдення і патентування профільного циліндра понад 80 років тому, циліндри IKON впроваджували стандарти систем замикання в багатьох країнах по всьому світу. Коли патент було видано, це дало відлік початку епохи так званих секретних циліндрів. Це спадщина, якій віддана компанія, і якою вона пишається.

Циліндри профілю Euro Din застосовуються майже завжди в дверях, де потрібно досягти максимального рівня захисту від несанкціонованого проникнення. Сьогодні цей циліндр є ключовим елементом систем безпеки замків і дверей.

Системи замикання від торгової марки IKON завжди індивідуально розробляються професіоналами і виготовляються задля забезпечення всіх потреб користувача.

Із механічними дверними циліндрами всі знайомі, бо мабуть кожен хоч раз у житті робив його заміну у своїх дверях. А що ж таке система CLIQ GO, та і взагалі, що ж таке технологія CLIQ? Технологія CLIQ – це мікроелектроніка, інтегрована всередину замкового циліндра.

Магазин ЛоксМайстер на Печерську реалізує циліндри з технологією CLIQ таких брендів як MulTLock, Abloy i IKON. У кожного бренда технологія реалізована по різному. Доприкладу, якщо ми візьмемо MulTLock і Abloy, то у цих циліндрах присутня і механіка і електроніка. Можна робити інтеграцію систем «Майстер ключ» або «Один ключ», комбінуючи електромеханічні і механічні циліндри, і управляти ними з допомогою одного ключа. Наприклад, на об’єкті у критичних точках доступу (склад, де зберігається цінна продукція, скарбниці, бухгалтерія, кабінети керівництва) найкраще встановити електромеханічні циліндри. В інших точках доступу – достатньо механічних. При цьому адміністрування системи досить складне і потребує наявності програмних пристроїв.

Тоді як циліндри IKON CLIQ GO – це система суто електронного закривання. Всі ключі фізично однакові. У них відсутня «нарізка». Всі доступи, зміни в системі і т.д. регулюються електронікою. При цьому користувач має повний доступ до адміністрування своєї системи. І сьогодні ми детально зупинимося саме на IKON CLIQ GO.

Отже, система CLIQ GO від IKON – це система електронного закривання, що дає ультимативний рівень захисту власнику і є простою і швидкою в управлінні. Це надійне, ефективне і довговічне рішення. CLIQ GO заснована на хмарному сервісі система, управління якою здійснюється за допомогою програми для мобільних пристроїв на базі Android i iOS, а також комп’ютерів, з операційною системою Windows. У наш час смартфон став невід’ємною частиною життя кожної людини. Зараз можна виходити з дому навіть без гаманця – все у смартфоні. Не виключення і електронні системи замикання. Як на мене, управління системою IKON CLIQ GO з додатка на телефоні – саме раціональне рішення. Це просто, це швидко, смартфон завжди під рукою!

Розглянемо, так сказати, залізо. Тобто циліндр і ключі.

Циліндр – зовні звичайнісінький циліндр профілю Euro Din. Взаємозамінний із будь яким циліндром такого типу. Тобто, перефразовуючи, можна сказати, що якщо у вас встановлено будь-який циліндр профілю Euro Din, Ви можете встановити замість нього циліндр IKON CLIQ GO! Циліндри модулярні, тобто збираються індивідуально, під розмір дверей, на які встановлюватимуться. Замінюються швидко, без необхідності монтажу проводки.

Тепер зазирнемо всередину. Основні елементи циліндра з технологією CLIQ:
– Передовий мікрочіп CLIQ нового покоління, у якому використовується стандарт шифрування AES, що забезпечує найвищий рівень безпеки, швидкість передачі даних і ефективне енергозбереження

– Електромотор

– Електричний контакт, для передачі даних між ключами і циліндром і живлення циліндра від ключа. У циліндрі елементи живлення відсутні

– Пружинний елемент із заземленням

– Запірна планка

– Ротор

Ключі. Як говорилося раніше, ключі по своїй формі (тобто фізично) однакові. Всі маніпуляції із правами доступу відбуваються на електронному рівні. Також слід зазначити одну суттєві відмінність ключі можуть бути із Bluetooth і без.

Конструкція ключа:

– Компактна і зручна форма.
– Герметичний корпус

– Електричні контакти на лезі ключа

– Електронна плата і елемент живлення всередині корпусу ключа.

Підсумуємо. CLIQ Go є чисто електронною системою блокування, заснованою на точних механічних компонентах і мікроелектронних модулях технології CLIQ від ASSA ABLOY. Мікроелектроніка в програмованому, водонепроникному ключі і компактному електронному циліндрі гарантує максимальну безпеку. При цьому система відрізняється надійністю і простотою у користуванні. CLIQ Go оперативно вирішує проблему втрати ключів. Оскільки кожен ключ програмується індивідуально, його авторизацію можна без складнощів скасувати.

Розглянемо характеристики системи вцілому.

Основні переваги:
– Ідентифікація, обмін інформацією, перевірка авторизації між ключем та циліндром CLIQ здійснюється за протоколом 3 DES (Triple DES), який гарантує надвисокий рівень безпеки обміну даними.
– Ультимативний захист ключа від клонування та несанкціонованого виготовлення. Кожний виготовлений ключ заноситься до спеціального реєстру та має свій унікальний номер в системі.
– Додаткові ключі виготовляють лише в Авторизованих точках продажу CLIQ та при наявності паспорту системи. У нашому випадку це пластикова картка із магнітною стрічкою.
– Можливість встановлювати час доступу користувачам у приміщення. Права доступу ключів із технологією CLIQ можна змінювати безкінечну кількість разів.
– В разі втрати ключа його достатньо видалити із пам’яті циліндру із відповідним записом в системі навіть без механічного перекодування циліндрів.
– Можливість отримати аудит подій  із замка  в разі необхідності.  Кожний контакт ключа із замком чи циліндром  фіксуються у журналі, який окремо зберігається  в циліндрах.
– Захист від свердління забезпечують: загартований корпус, сталева шайба та титанові стержні.
– Реалізовано захист від виривання серцевини із циліндра

– Живлення у циліндрі відсутнє
– Можливість отримати звіт про 50 останніх подій на циліндрі
– Доступи та графіків немає (все в ключах)
– Циліндри модулярні.

– Можливо видалити втрачені ключі або відмінити їх доступ, за допомогою ключа з блютузом та додатку CLIQ GO для адміністрування системою

Характеристики ключа без Bluetooth:

– Передача даних та живлення до циліндра здійснюється за допомогою безпосереднього контакту при вставленні ключа від батарейки яка встановлена в голові ключа
– Обмін даних з циліндром зашифрований

– Має світлову індикацію, яка показує користувачеві про надання або відмову у доступі, а також сигналізує про низький рівень елементу живлення.
– Робочий діапазон температур: від -20°C до +40°C.

– Захист від пилу та вологи: ІР 57
– Водонепроникний і пилозахисний ключ з батарейкою CR2032 і електронною платою. Швидка заміна стандартної батареї.
Простими словами, якщо у нас у системі всі ключі без Bluetooth, то будь-які дії по зміні доступів для ключів можуть відбуватися тільки за наявності програматора. Цей пристрій або потрібно купити разом із системою, або кожен раз звертатися у Авторизований Сервісний Центр. Щоб керувати системою CLIQ GO самостійно, потрібно мати у системі хоч одного ключа із Bluetooth.

Характеристики ключа із Bluetooth:

– Має світлову та звукову індикацію, яка показує користувачеві про надання або відмову у доступі, а також сигналізує про низький рівень елементу живлення.
– Bluetooth ключа для зв’язку з додатком CLIQ Connect та обміном інформацією з базою даних вмикається за допомогою кількох обертів ключом на 90° в горизонтальної площині. Про включення сигналізує миготінням світлодіода в ключі та звуковим сигналом.
– Передача даних та живлення до циліндра здійснюється за допомогою безпосереднього контакту при вставленні ключа від батарейки яка встановлена в голові ключа
– Обмін даних з циліндром зашифрований
– Зв’язок зі смартфоном або планшетом за допомогою Bluetooth
– Отримання авторизацій та налаштувань часу за допомогою програми CLIQ Connect
– Робочий діапазон температур: від 0°C до +70°C
– Захист від тимчасового занурення у воду (клас захисту IP 57)
– Живлення від стандартної літієвої батареї CR2032.
– Ресурс до заміни батарейки: Близько 10 000 циклів закриття, 1 000 підключень Bluetooth (приблизно 1 рік експлуатації)
– Батарейка може бути легко замінена користувачем без інструментів
Простими словами, за допомогою ключа із Bluetooth, ми можемо керувати системою без будь-яких додаткових пристроїв для програмування! Можемо негайно відмінити доступ будь-якому ключу у системі. Швидко і легко!

Користуючись нагодою, повідомляю, що виробник вніс деякі зміни в ключі з Bluetooth. Раніше ключ мав вбудований гіроскоп – для активації Bluetooth. Задля економії батареї, Bluetooth завжди знаходиться у вимкненому стані. Він потрібен тільки для передачі даних, при з’єднанні з телефоном. Так от, для активації Bluetooth, ключ потрібно було декілька разів обернути, щоб зреагував гіроскоп. Це інколи викликало певні незручності. Зараз ключ із Bluetooth буде облаштований кнопкою. Для активації Bluetooth треба тільки натиснути кнопку. Просто, легко і зручно!

Для керування системою Вам потрібно встановити на телефон два додатки – CLIQ Go i CLIQ Connect.

Розглянемо додаток CLIQ GO на смартфоні.

Як бачимо, інтерфейс додатку доволі простий. Та й користування додатком незручностей не принесе. Ми можемо бачити ключі і циліндри в системі. На головному екрані показує їх кількості.

Коли заходимо всередину розділу, ми вже бачимо кожен ключ або циліндр окремо. Всі елементи системи (циліндри і ключі) мають індивідуальні серійні номери. Також на головному екрані присутні пункти меню – видача ключів користувачу, повернення на склад, запит на список подій із циліндра, підключення програмного пристрою і самий цікавий пункт – блокування ключа.

Як говорилося вище, з додатку ми можемо легко і швидко заблокувати будь-який ключ у системі, у разі його втрати чи викрадення. Звісно, ми зможемо легко повернути авторизацію втраченому ключу, якщо він знайшовся! Забороняти і відновлювати доступ ключів у системі можна нескінченну кількість разів. На забуваємо – можна встановити періоди дії ключа у певні дні тижня і у певні години дня. Наприклад, можна видати ключ прибиральниці, який буде активний у понеділок з 9 до 12 години, і у четвер з 13 до 16 години. Решту часу ключ не матиме доступу до циліндра і відімкнути ним двері буде неможливо!

Підсумовуючи нашу статтю, можна сказати, що система IKON CLIQ GO являється ультимативним рішенням з точки зору безпеки, легка у адмініструванні і зможе задовольнити будь-які потреби власника у захисті свого приватного помешкання або бізнесу.

Ми коротко описали можливості IKON CLIQ GO. Звертайтеся в ЛоксМайстер на Печерську, наші менеджери більш детально ознайомлять Вас із системою, продемонструють її роботу, а також дадуть відповіді на всі Ваші питання!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *