1. Хто сам себе береже, того й Бог стереже!

Під цим заголовком ми відкриваємо цикл статей, в яких розкажемо про можливі загрози, з точки зору проникнення в будинок. Тут ми надамо не лише поради, як запобігти крадіжкам, а й запропонуємо зразки продукції, яка здатна встати на перешкоді грабіжникам.

Окрім всього іншого, саме погане, що залишається від пограбувань – це ваші відчуття. З ними ви залишаєтесь наодинці і з ними вам жити. Не кажучи вже про те, що розкривається менше 20 відсотків всіх пограбувань приміщень і те, що шанси повернути втрачене мізерні, то вам треба буде продовжувати жити у зруйнованій квартирі, самотужки наводити лад в помешканні, де «погуляли» чужі ноги, відмивати фарбу, за допомогою, якої поліція виявляє відбитки пальців на поверхнях і таке інше.

Потрощені меблі, вивалені речі, зіпсовані предмети інтер’єру – ось, на жаль те, з чим доводиться стикатись власникам помешкань після пограбувань.
Позови до страхових компаній щодо компенсації заподіяних збитків іноді задовольняються не в повних обсягах, тому що спочатку треба довести, що конкретний випадок можна вважати страховим і вами було вжито всіх можливих заходів щоб запобігти пограбуванню.

Проте є критичний фактор, якого побоюються всі, без винятку грабіжники – це бути «застуканими» на місці злочину. Тому завдання зломщика – зробити все швидко і без зайвого галасу. Шум їм не до чого, він грає проти них, а отже зломщики дають свої критерії оцінки щодо «привабливості» будинків:

– Будинок складає найбільш “відразливе” враження, якщо всю ділянку і потенційне місце проникнення добре проглядаються.
– Захисні засоби, які чітко видно зовні (додаткові замки, віконні решітки тощо) впливають на прийняття рішення.
– Більше половини опитаних відлякує наявність пса.

Злому можна запобігти, захистивши згідно наявного ризику всі потенційні місця проникнення зломщиків. Вирішальну роль відіграє використання як технічних, так і організаційних правил поведінки, злодіям просто не прийде в голову лізти в ваш будинок.

Потенційно небезпечними місцями вашого будинку є:
1. Вхідні двері.
2. Захисна решітка.
3. Слабке місце – вікно, через яке можна проникнути в будинок.
Їх треба укріплювати.

Також, варто провести низку організаційних правил, а саме:
– Намагайтеся не залишати у дворі драбин і подібних пристроїв. Вони просто запрошують грабіжників піднятися на один з верхніх поверхів.

– Всі зовнішні електричні розетки повинні відключатися зсередини, щоб грабіжник не міг підключити до них свої електричні інструменти.

– Використовуйте всі механічні засоби захисту і закривайте всі зовнішні двері на всі повні оберти ключа, навіть якщо ви ненадовго виходите з дому.

– Ніколи не залишайте відкритими вікна першого поверху і балконні двері. Тобто, не надавайте грабіжникам “слушної нагоди”. Потрібно зробити так, щоб в будинок не можна було увійти, не вдаючись до злому.

– Їдучи у відпустку, приймайте додаткові заходи безпеки. Заблокуйте всі потенційні місця проникнення в будинок, замкніть всі цінності в сейфі. Стороннім не повинні бути помітно, що ви поїхали.

Ефект присутності господарів можна створити штучно, використовуючи техніку: за допомогою таймеру, що вмикає і вимикає світло або піднімає і опускає жалюзі. Ще розумніше буде попросити сусідів доглядати за вашим житлом.

– Добросусідська увага і взаємодопомога – це безцінний скарб. Часто грабіжники розраховують на те, що сусіди не знають один одного.

– До незнайомих людей слід виявляти здорову недовіру. Встановіть сучасний домофон і завжди перевіряйте, хто саме дзвонить до вас в двері. Не натискайте на кнопку, що відкриває двері, перш ніж вам не нададуть вичерпної відповіді, хто прийшов і що і що йому потрібно. Проникнувши в під’їзд, грабіжник зможе спокійно впоратися з неукріпленої дверима квартири.

– Не зважаючи на всі заходи безпеки, будьте завжди готові до гіршого. Складіть список всіх ваших цінностей з їх докладним описом і, по можливості, з фотографіями – це, в разі чого, буде необхідно для поліції і страхової компанії. Тоді у вас з’явиться шанс на повернення викраденого і можливість допомогти в розкритті інших злочинів.

Технічні засоби захисту. Що саме слід захищати?

Здійсніть самі обхід свого будинку або квартири і гарненько подумайте, де знаходяться можливі вразливі точки. Пам’ятайте: злочинець хоче заволодіти вашим майном по можливості швидко, без особливих зусиль і шуму.

Проаналізуйте рівень безпеки вашого будинку за наступними критеріями.

  • Наскільки міцні (тобто забезпечені надійними замками і захисними накладками) зовнішні двері?
  • Чи добре захищені вікна першого поверху, наприклад гратами, броньованим склом і т.п.?
  • Чи можна проникнути в ваш дім «обхідними шляхами» наприклад, через житло сусідів або через сарай?
  • Чи можна зробити отвір в стіні або даху?
  • Які особливості планування території: чи добре проглядається ділянка, чи є додаткове огородження, чи є виступи біля стін будинку або гаража?
  • Чи надійний зв’язок із зовнішнім світом (наприклад, через вежі GSM зв’язку)? Чи далеко до найближчих сусідів?
  • Чи встановлені вже додаткові електронні захисні пристрої?

Загальна надійність системи захисту визначається надійністю її найслабшого компонента. Так, безглуздо говорити про безпеку будинку, якщо його фасад перетворений у фортецю, а задня сторона залишилася незахищеною.

Зламуючи одноповерхові будинки, злочинці вибирають такі ділянки:
62% – задню сторону,
7% – бічну сторону,
3% – дах.

При зломі в багатоповерхових будинках, місця проникнення виглядають приблизно так:
– в 75% випадків злочинці проникають в квартиру через вхідні двері,
– в 25% випадків – через вікно або балкон. Тому захист кожної конкретної ділянки повинен здійснюватися індивідуально і з урахуванням існуючого рівня небезпеки.
При цьому основою будь-якої захисної системи є механічні засоби. Кожен захисний елемент, що утруднює роботу зломщика, одночасно відлякує.

Механічні засоби захисту
До механічних засобів захисту відносяться пристрої, що захищають двері, вікна і підвальні приямки, а також зовнішнє огородження, сейфи та вогнетривкі шафи. В залежності від забезпечуваного рівня протидії розрізняються кілька класів надійності захисних засобів. До найвищого класу відносять такі пристрої, які не просто гранично ускладнюють дії злочинця, але і змушують його відмовитися від своїх намірів.

Системи спостереження.
Системи спостереження поділяються на оптичні, акустичні і електронні. Ці пристрої можуть приводитися в дію як в ручну, так і автоматично, наприклад за допомогою інфрачервоного датчика або радара.
До оптичних засобів спостереження відносяться дверні вічка, відеокамери і відеодомофони. За допомогою домофона ви на безпечній відстані можете з’ясувати, чи слід впускати відвідувача в будинок.

Освітлення.
Застосування сучасних світлодіодних світильників для освітлення об’єкту, що охороняється надає, в першу чергу, відлякуючу дію.

Сигналізація.
Системи охоронної сигналізації автоматично подають сигнал про спробу злому. Навпаки, системи оповіщення про напад приводяться в дію вручну. Сигнал тривоги подається за допомогою сигнального маячка і сирени і / або по лінії зв’язку. Саме по собі наявність електронних систем захисту відлякує грабіжників. Однак, не варто використовувати усілякого роду муляжі, оскільки злодії швидко розпізнають їх.

Це перша стаття, в якій ми розглянули загальні аспекти стосовно можливих загроз і захисту помешкання.
Надалі ми розглянемо більш детально кожен окремий вузол з наданням рекомендацій по застосуванню необхідної продукції захисту, яку зможуть встановити майстри мережі магазинів ЛоксМайстер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *