Ключ – носій кодової інформації. Виготовлення ключів.

Кожен з нас щоденно користується ключами. Перед тим, як зайти до приміщення ми звично вставляємо ключ до замка і відкриваємо двері. Цей атрибут нашого повсякденного життя є настільки звичним для всіх людей, що мало хто зараз замислюється над тим, що Ключ – це носій кодової інформації, який приводить в дію секретний механізм замка.
І саме він відповідає за збереження всього нашого майна.

На сьогоднішній день українським споживачам доступна численна кількість найрізноманітніших замків, з ключами різного ступеня секретності (складності).
Якщо вести мову про ключі до механічних замків, то їх можна розділити наступним чином:

  1. За видами – на ключі для циліндрових замків і ключі сувальдні.
    2. За профілем. Тут мається на увазі форма профілю ключа, яку він має у поперечному зрізі леза, тобто, тієї частини, де, нарізується кодова комбінація. Профіль служить своєрідним захистом, щоби певними замками і циліндрами могли керувати лише ключі визначеного профілю. До того ж, складний профіль служить і захистом від відмикання відмичками циліндрів шляхом маніпуляцій.
    3. Ключі для циліндрових замків можна розділити на типи: вертикальні ключі (англійського типу), горизонтальні ключі (перфоровані), ключі «фінського» типу, хрестові, та багато інших.

При цьому, усі зазначені типи ключів можна також розділити за наступними основними категоріями:

  1. Ключі патентовані;
    2. Ключі популярних замків;
    3. Ключі для дверей інші;
    4. Ключі автомобільні.

КЛЮЧІ ПАТЕНТОВАНІ.

В дану категорію входять ключі класу Extra Protected High Security У даній категорії продукції виробниками дотримується сувора політика виготовлення додаткових копій ключів виключно за кодовою карткою, яка є своєрідним паспортом ключа. Дана персональна картка постачається в комплекті із замком і містить зашифровану інформацію про кодову комбінацію ключа. Особливістю цих ключів є те, що зробити копію оригіналу методом копіювання неможливо. Це досягається шляхом вбудови в ключ спеціальних інтерактивних секретних елементів та нанесенням специфічних кодових нарізок, які можна виготовити тільки на спеціальному обладнанні. Сюди слід додати наявність специфічного профілю заготовки ключа, який практично неможливо або вкрай складно відтворити. В цьому випадку профіль ключової заготовки теж патентується, і тоді на нього розповсюджується дія законодавства про охорону інтелектуальної власності.
Основна відмінність процесу виготовлення дублікатів патентованих ключів полягає в тому, що виготовлення дублікатів здійснюється не методом прямого копіювання кодової нарізки ключа з перенесенням її на заготовку, а шляхом введення безпосередньо в обладнання кодової інформації, що міститься на картці ключа, або коду, який отримують після розшифровки кодової комбінації картки.
Саме тому нанесення кодової нарізки здійснюється виключно на оригінальному обладнанні, яке випускається безпосередньо виробником замкової продукції, або на обладнанні, яке випускається провідними світовими компаніями-виробниками верстатів. В останньому випадку компанія-виробник замків надає виробнику обладнання спеціальний дозвіл на використання зашифрованої інформації стосовно кодів нарізки на ключах. Така інформація у формі програмного забезпечення вводиться безпосередньо до бази даних обладнання для нарізання ключів, яке характеризується дуже високою точністю нарізки.

На ринку України серед категорії продуктів високої безпеки свої розробки широко представляють компанії:

MUL‑T‑LOCK® (Ізраїль) на таких ключових платформах як MUL‑T‑LOCK® MT5®+, MUL-T-LOCK® INTERACTIVE®+; MUL‑T‑LOCK® CLASSIC PRO; MUL‑T‑LOCK® INTEGRATOR.
ABLOY® (Фінляндія) на платформах Protec2, Novel, Sentry;
MUL‑T‑LOCK® Italy (Італія) на унікальній платформі масивних (силових) замків Omega;
KESO (Швейцарія).

    

Виготовлення додаткових копій ключів у даній категорії можливо тільки в спеціалізованих сервісних центрах, авторизованих компаніями-виробниками або їх генеральними дистрибуторами і виключно за наявності кодової картки користувача, та суто із застосуванням оригінальних патентованих заготовок ключів.

КЛЮЧІ ПОПУЛЯРНИХ ЗАМКІВ.

Це категорія ключів – Standard Security. В цю категорію входять ключі меншої цінової категорії. Відмінність полягає в тому, що:
– по-перше, ключі даної категорії зазвичай мають менший ступінь захисту від копіювання кодової інформації (виготовлення копій з оригіналу то що);
– по-друге, є не патентованими. Це значить, що оригінальні бланки ключів до таких замків виготовляються компаніями виробниками, і водночас іншими компаніями, що спеціалізуються на професійному виготовленні заготовок ключів, наприклад KEYLINE® (Італія), SILCA® (Італія), JMA® (Іспанія).

Ключі даної категорії мають достатньо складний профіль та достатню кількість можливих кодових комбінацій щоб достатній час протистояти основним методам відкривання (бампінг та маніпулювання відмичками). У комплект замків Standard Security також входять персональні кодові картки. Проте, на відміну від ключів класу High Security, у даному випадку картка відіграє другорядну роль, тому що такі ключі достатньо легко дублюються за наявності оригіналу. Карткою можна скористатися у випадку, якщо немає доступу до жодного з оригінальних ключів.

КЛЮЧІ ІНШІ.

Це категорія ключів економ сегменту. Такі ключі зазвичай використовуються із замками, які призначені для приміщень, у яких низькі вимоги до безпеки. Це міжкімнатні двері квартир та офісів, підсобних та сантехнічних приміщень тощо. Дані замки не мають додаткових кодових елементів спрямованих на захист від таких поширених методів зламу як, – маніпулювання відмичкою, бампінг, або силовий злам.
Ключі до них відносяться до розряду нижнього цінового діапазону, не мають захисту від копіювання або зняття зліпка.

КЛЮЧІ АВТОМОБІЛЬНІ.

Окремою категорією варто розглянути автомобільні ключі. Це тому, що виготовлення таких ключів відрізняється від виготовлення суто механічних ключів. Відмінність полягає в тому, що їх копіювання, у більшості випадків, не обмежується тільки нанесенням механічної кодованої нарізки. Такі ключі містять ще й транспондер, на який записується спеціальний електронний код ідентифікації.
Перша стадія виготовлення автоключів складається з нарізання механічної кодової нарізки із застосуванням верстатів для нанесення нарізки.
Для прописування ж електронного коду, застосовуються спеціальні електронні декриптори або сервісне обладнання, яке підключається до OBD – роз’єму автомобіля.
Сьогодні в локсмайстер-центрах популярності набувають такі методи виготовлення електронних копій ключів до автомобілів, як клонування транспондера. Принцип клонування полягає в копіюванні транспондера ключа за допомогою спеціального пристрою – декриптора. У даному випадку майстру достатньо 20 хвилин для перенесення коду оригінального ключа на спеціальний чіп-емулятор. У результаті блок управління автомобілем сприймає клон-копію як оригінальний ключ. Такі декриптори та чіпи відмінно працюють з усіма транспондерами, що мають фіксований код Texas, Philips, Megamos, Temic, та більшістю CRYPTO, включаючи Megamos. Для даного методу клонування найбільш зручним у використанні є декриптор виробництва італійської компанії Keyline® BI884 Ultegra Keyline® 884 MINI.
Переваги застосування декрипторів: не потребує постійного з’єднання з Інтернетом при декодуванні та програмуванні транспондерів. Цей метод є швидким і зручним, адже дає змогу надавати сервіс не заглиблюючись у системи програмування, що надає можливості паралельно надавати ще й сервіс з виготовлення інших ключів, систем «Майстер-ключ», ремонту й встановлення замків. Він ідеально підходить для розширення кола клієнтів діючого в мережі магазинів «Локсмайстер».
Достатньо тільки придбати декриптор на додаток до наявних верстатів з механічного нарізання і встановити з сайту виробника потрібне програмне забезпечення.

ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ КЛЮЧІВ.

Компанія KEYLINE (Італія), лідер в галузі виготовлення ключів, представляє на ринку України різноманітне обладнання і якісні заготовки для виготовлення всіх можливих типів сучасних ключів.
Розглянемо найбільш вживане у локсмайстер-центрах обладнання.

Якщо вести мову про ключі патентовані, то дублікати таких ключів виготовляються по-перше на оригінальних заготовках, які постачаються заводами-виробниками замків, по-друге, на спеціальному обладнанні: або на оригінальному, яке випускається безпосередньо виробником замкової продукції, або на обладнанні, яке випускається провідними світовими компаніями-виробниками верстатів.
Таке обладнання повинно мати можливість для введення коду нарізки ключа з кодової картки.

Оригінальні верстати.

Верстати від компанії Keyline® – виробника обладнання для виготовлення ключів.

Keyline® NINJA_VORTEX 998IR ELECTRO HORIZONTAL.
Для послідовного декодування та виготовлення за введеним кодом ключів високого рівня безпеки. Система декоративної насічки надає можливість персоналізувати металеву голову ключа за допомогою гравірування без видалення ключа з лещат.
Верстат призначений для нарізки наступних типів ключів:
► перфорованих;
► перфорованих з нарізками під кутами;
► лазерних (з нарізкою у вигляді “змійки”);
► автомобільних лазерних.

Keyline® KEYLINE NINJA_TOTAL ELECTRO VERTICAL.
Ексклюзивний копіювальний верстат “все в одному” для копіювання, декодування і нарізання вертикальних та хрестоподібних ключів, а також для декодування і нарізання всіх типів лазерних та перфорованих ключів.
Комбінація двох станцій дозволяє швидко і просто виконувати дублікати ключів для автомобілів та дверей на одному  верстаті без втрат якості і точності під час всіх операцій нарізки. Ninja Total має також з  опційну  функцію графічного гравірування голів ключів, брелоків.

Keyline® KEYLINE SIGMA_PRO ELECTRO D-BIT/PUMP.
SIGMA PRO – професійний автоматичний верстат для виготовлення ключів за кодами.
Верстат призначений для нарізки наступних типів ключів:
► сувальдних (однобородкових, двобородкових);
► помпових;
► фінського типу (ABLOY Classic);
► автомобільних ключів FORD (Tibbe).

Keyline® CARAT.
Верстат призначений для нарізки наступних типів ключів:
► англійських;
► хрестоподібних;
► автомобільних англійських.

Keyline® BIANCHI 203.
Верстат призначений для нарізки наступних типів ключів:
► помпових;
► сувальдних (однобородкових, двобородкових);
При встановленні додаткових аксесуарів можна виготовляти ключі:
► фінського типу (ABLOY® Classic);
► автомобільні ключі FORD (Tibbe).

Keyline® BIANCHI 203 KEYLINE T-REX ADVANCE та KEYLINE PUNTO.
Верстати призначені для нарізки наступних типів ключів:
► перфорованих (луночних);
► лазерних (з нарізкою у вигляді “змійки”);
► трубчастих (типу “CERDA”);
► автомобільних лазерних та лазерних з боковою нарізкою.

Keyline® 884 ULTEGRA DECRYPTOR та 884 MINI DECRYPTOR AUTO.
Ці пристрої призначені для клонування електронних транспондерів автомобільних ключів і пультів дистанційного керування центральним замком.
Преваги:
1. Універсальність  –  працює з різними типами транспондерів, а саме:
► Всіх транспондерів з фіксованим кодом Temic; Megamos; Philips; Texas;
► Крипто-транспондерами: PhilipsCrypto 1-го покоління; PhilipsCrypto 2 -го покоління ID46; TexasCrypto 4D; TexasCrypto ll TX-6F; TexasCrypto lll 7F;
► Пультів дистанційного керування центральним замком з транспондерами PhilipsCrypto 2-го покоління через RK60 від KEYLINE®.
► Пультів дистанційного керування центральним замком до всіх моделей FORD через RFD100 від KEYLINE.
► Клонування транспондерів: Temic; Megamos; Philips; Texas, PhilipsCrypto, TexasCrypto.
2. При підключенні програмного забезпечення ТКМ.XTREME KIT, декриптор 884 MINI відкриває унікальні можливості з клонування транспондерів MEGAMOS CRYPTO ID48, а це більше 28-ми марок автомобілів, ключі яких можна клонувати, серед яких абсолютно всі моделі Volkswagen, Skoda, Audi, Seat.

Підсумовуючи, хочеться надати кілька порад для споживачів.
Для забезпечення власної безпеки і безпеки житла та майна, ключі мають бути надійними та виготовлені із якісних заготовок. Варто пам’ятати, що зробити копії ключів із неякісної заготовки за низькою ціною можна, проте зігнутий або іржавий ключ не тільки ускладнить відкривання замка, але й рано чи пізно виведе замок з ладу.
Не слід забувати, що будь-який ключ до вхідних дверей будинку, квартири, сейфу або депозитної скриньки, автомобіля чи контейнера – завжди містить індивідуальну інформацію, за якою можна отримати доступ до вашого майна. Саме тому послугу з виготовлення додаткових ключів та їх дублювання слід замовляти виключно в авторизованих сервісних центрах, які надають послуги з виготовлення патентованих ключів, а також у професійних сервісних центрах, діяльність яких сертифікована компаніями виробниками замкової продукції або їх уповноваженими дистрибуторами.
Саме такими професійними центрами є мережа магазинів з монтажем «ЛоксМайстер». Її сервісні центри обладнані найновішим обладнанням з виготовлення ключів і використовують тільки якісні заготовки і патентовані заготовки від компаній-виробників замків класу High Security.
Якщо ви серйозна людина, вам не байдужа безпека вашого майна і вам необхідно виготовити дублікат ключа, ми чекаємо на вас!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *