“ЛоксМайстер Київ-Центр” ділиться секретами вибору врізних замків!

Коли людство стало переходити до осілого способу життя, почалося зведення стаціонарних будинків, в яких стали з’являтися двері, виникла необхідність захисту того, що за цими дверима ховалося. За однією з версій, виробництво перших врізних замків з’явилося в Стародавньому Єгипті. Ці замки встановлювалися в кам’яні піраміди і служили для захисту скарбів фараонів. З тих пір пройшло чимало століть, наука і технологія просунулися далеко вперед, проте загальна ідея тих замків залишилося незмінною – фіксація засува в закритому стані. А ось методи утримання засува закритим удосконалюються і донині, ведучи вічну «війну» з генієм зловмисників.

Асортимент дверних замків, представлених на ринку, надзвичайно широкий. Однак великий вибір замків здатний не тільки задовольнити будь-які запити, але і значно ускладнити покупцю процес вибору. Тож фахівці “ЛоксМайстер Київ-Центр” на вул. Гоголівська, 48 підготували рекомендації, які дозволять вам швидко та просто обрати потрібний дверний замок.

Для початку варто зазначити, що всі замки для зручності можна розділити за способом їх установки. Вони можуть бути навісними, накладними або врізними.

Навісні замки не вимагають стаціонарної установки. Область їх застосування в наші дні неймовірно різноманітна – величезні комірні замки, крихітні замки для сумок і валіз, велосипедні замки і т.ін.

Накладні замки монтуються з внутрішньої сторони дверного полотна. До переваг таких замків слід віднести легкість установки, ремонту або заміни. У випадку з тонкими дерев’яними дверима накладні замки не послаблюють міцність дверного полотна. “Мінус” такого замку – досить застосувати трохи сили, щоб зірвати його. З цієї причини, такі замки найкраще використовувати в якості додаткових.

На відміну від попередніх, корпус врізного замку повністю встановлюється всередину дверного полотна, тим самим зберігаючи її зовнішній вигляд. Є у врізних замків і слабкі сторони – установка таких замків вимагає певних навичок, а сам замок може послабити дверне полотно. Тому в якості вхідних рекомендується встановлювати металеві двері. Однак, незважаючи на ці недоліки, саме врізні замки набули найбільшого поширення в нашій країні. З цієї причини більш докладно зупинимося саме на цьому виді замків.

При необхідності обрати врізний замок для вхідних дверей спеціалісти “ЛоксМайстер Київ-Центр” радять керуватися наступними важливими принципами:

– один хороший замок захистить ваше майно краще, ніж кілька поганих;
– два хороших замка впораються з цим ще краще;
– хороший замок на поганих дверях збереже тільки себе, але не двері і помешкання;
– якщо ви встановлюєте два замки, вони повинні бути різного типу (сувальдний і циліндровий);
– консультуватися про замки і їх особливості краще до покупки.

Зазначимо, що за типом механізму секретності розрізняють сувальдні та циліндрові врізні замки.

Сувальдні або як їх ще називають сейфові замки характеризуються високою надійністю і стійкістю до злому. Секретність таких замків задається кількістю сувальд (металевих пластин з вирізами певної форми). Основний принцип – більша кількість сувальд забезпечує більшу секретність замків. Наявність 6-8 сувальд значно ускладнюють злом відмичками, а установка додаткових захисних пластин з марганцевистої сталі унеможливлює висвердлювання замка. Проте, обираючи замок з сувальдним механізмом, варто врахувати масивність і чималі розміри, адже в тонкі двері такий замок встановити неможливо. Ключі у таких замків також відрізняються своїми великими розмірами. Механізм секретності таких замків є частиною самого замку, тому при виведенні з ладу системи сувальд або втраті ключів змінювати потрібно весь замок.

На відміну від сувальдних, у циліндрових замках, хоча замок і механізм секретності і пов’язані один з одним, все-таки є двома різними пристроями. Таким чином, втрата ключів не призведе до дорогої заміни всього замку, достатньо перекодувати або поміняти лише циліндровий механізм секретності (циліндр, личинка). Секретність циліндрів може досягати декількох мільйонів варіантів. Для захисту від злому відмичками в циліндровому механізмі застосовують штифти (піни) різної форми. По-справжньому слабким місцем замку з циліндровим механізмом секретності залишається його захист від злому – циліндр пасує перед грубою силою. Для захисту циліндрів від розриву (розколу навпіл) використовуються спеціальні пластини, що підсилюють корпус. А встояти проти висвердлювання циліндрів допомагають вставки всередині корпусу у вигляді загартованих сталевих штифтів. Для обмеження доступу до сердечника застосовують і спеціальні броньовані накладки, які захищають циліндр від силових методів зламу.

Як зазначають фахівці “ЛоксМайстер Київ-Центр”, обидва типи розглянутих нами замків мають свої переваги і недоліки, які можуть бути компенсовані додатковими пристроями. Тому вибір типу замка залежить від конкретної ситуації і особистих переваг покупців. І хоча жоден замок не може дати абсолютної гарантії від зламу, вибору замка для захисту свого помешкання варто приділити особливу увагу. А допомогти вам у цьому завжди раді наші досвідчені спеціалісти. І наостанок. Вибрати якісний замок – це половина справи. Інша половина – це його грамотна установка, яку краще довірити професіоналам. Адже неправильна установка може безнадійно зіпсувати дорогий замок або послужити причиною його неправильної роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *