«ЛоксМайстер Київ-Центр» радить: як доглядати за вхідними дверима та фурнітурою

Вхідні двері – візитна картка кожного будинку, що відіграють найважливішу роль в естетичному оформленні житла, а також забезпеченні безпеки для проживаючих в ньому людей. Щоб вхідні двері зберігали свої початкові заводські властивості і характеристики, вони потребують постійного догляду з боку господарів. Як свідчить досвід фахівців «ЛоксМайстер Київ-Центр», регулярний ретельний догляд за дверима допоможе уникнути небажаних ситуацій з заклинюванням замків або зовнішнім пошкодженням полотна. Стежачи і піклуючись про вхідні двері, ви продовжуєте термін їх експлуатації на багато років вперед, що допоможе заощадити чимало грошей і часу в майбутньому.

Стандартний догляд за вхідними дверима включає дві процедури: догляд за самим полотном, а також за дверною фурнітурою.

Догляд за вхідними дверима залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені. Найбільш популярні матеріали, що використовуються при виробництві вхідних дверей – це метал і натуральне дерево.

Дерев’яні двері – міцні, надійні, екологічні. Вони красиво і багато виглядають, не поступаючись при цьому за міцністю виробам з металу. Для виробництва таких дверей використовуються особливо цінні породи дерева: дуб, бук, тик, горіх. Завдяки красивому природному малюнку деревини, вироби з масиву не потребують особливого декору. Як правило, їх вкривають лаком, який тільки підкреслює велич натурального візерунка, створеного самою природою.

Доглядаючи за дерев’яними дверима, слід пам’ятати про їх «примхливості», які проявляються низькою стійкістю до підвищеної вологи, ультрафіолету, перепадів температур, а також гниття. Щоб поліпшити рівень опору несприятливим погодним умовам, такі двері покривають спеціальним захисним розчином.

Тому раз на тиждень дерево потребує протирання від пилу і бруду, що зібралися. Це роблять за допомогою спеціальних нелужних і нехлорованих розчинів, які м’яко очищають ніжну поверхню масиву. Щоб уникнути появи подряпин, потертостей та інших дефектів, для миття таких виробів не використовують жорсткі або абразивні ганчірки.

Для повернення красивого блиску і приховування дрібних тріщин використовують звичайний поліроль, який наносять за допомогою тканинної ганчірки, розподіляючи його по всій поверхні полотна. Такого догляду цілком достатньо для підтримування гарного зовнішнього вигляду вхідних дверей на протязі багатьох років.

Металеві двері – більш міцні, надійні, зламостійкі та, до того ж, менш вимогливі у догляді. На відміну від натурального дерева, метал набагато менше залежить від впливу зовнішніх факторів. За умови правильної обробки йому не страшні ані підвищена вологість, ані прямі сонячні промені, ані люті морози. Вони не змінюють своєї форми, не тріскаються і не змінюють колір залежно від кліматичних і погодних умов ззовні. Проте, металеві двері, як і їх дерев’яні аналоги, потребують постійного і дбайливого догляду.

Сталеве полотно слід періодично протирати від пилу і бруду за допомогою м’якої мікрофіброві ганчірчки, змоченої в спеціальний розчин на основі натуральних компонентів. Більш жорсткі та агресивні суміші можуть викликати корозію, тому від них краще відразу відмовитися. Якщо металеві двері зовні вкриті ламінатом або натуральним деревом, фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» радять дотримуватися вищевикладених правил по догляду за дерев’яними виробами.

Проте навіть найретельніший і регулярний догляд за полотном вхідних дверей недостатній. Довговічність і тривалість успішної експлуатації виробу визначає якість і стан дверної фурнітури. Фурнітура для дверей – це додаткові елементи, необхідні для установки, подальшої роботи, а також поліпшення зовнішнього вигляду виробу. Важливо і те, що саме фурнітура значною мірою визначає рівень зламостійкості дверей та безпеки помешкання в цілому.

Стандартний дверний набір включає ручки, петлі, замки, дотягувачі. Додатково встановлюються демпфери, стопори, накладки на замкову щілину, шпінгалети, дверні вічка, ланцюжки, декоративні елементи (поштові скриньки, номери, таблички, гачки і т.д.). Догляд за фурнітурою необхідний при будь-яких обставинах, адже від його якості залежить успішність роботи виробу.

Догляд за фурнітурою достатньо простий:

  • раз в 50-60 днів потрібно перевіряти стан і роботу петель, замків та інших елементів, які забезпечують функціональність дверей;

періодично (не менше 2 разів на рік) потрібно очищати всю фурнітуру від пилу, що накопичився;

  • час від часу потрібно змащувати рухомі елементи дверей за допомогою машинного масла або аерозольного препарату WD-40;
  • раз в 2,5-3 місяці підтягуйте гвинти кріплення.

І наостанок. Пам’ятайте, що навіть незначні поломки або дефекти, що з’явилися під час експлуатації дверей – привід звернутися за кваліфікованою допомогою до фахівців «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48. Адже це не лише убереже вас від зайвих трат, а й подовжить строк служби дверей та фурнітури.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *