«ЛоксМайстер Київ-Центр» радить: як обрати решітки на вікна.

Серед десятків можливих способів убезпечення приміщення не на останньому місці серед засобів захисту знаходяться решітки на вікна. Особливо актуальними вони є для жителів перших поверхів, де без них майже ніяк. Проте й решітки бувають різні. Поки одні з них здатні і справді допомогти запобігти злочинові, інші можуть виявитися лише муляжем.

Тож як же зробити правильний вибір? Фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48 вирішили допомогти розібратися, як обрати найкращий продукт з поміж значного розмаїття даної продукції безпеки, яка нині присутня на ринку.

І обмовимося відразу, що питання краси ми не розглядаємо, ставлячи на перше місце безпеку.

В цілому решітки на вікна бувають:

  • стаціонарні – ті, які неможливо відкрити;
  • розпашні, в яких одна або дві стулки розчиняються, як і в вікнах;
  • розсувні (решітки-штори), які нагадують гармошку;
  • зйомні, які відрізняються від стаціонарних тим, що кріпляться до стіни за допомогою загвинчуються болтів.

Стаціонарні решітки вважаються найнадійнішими при захисті від злодіїв, але найнебезпечнішими при загрозі пожежі. Складно через них не тільки потрапити всередину, але і вибратися назовні. Тому, обираючи цей вид, хоча б одні грати рекомендується поставити іншого типу – ті що відкриваються, що, звісно, дещо знижує рівень захищеності приміщення.

Як зазначають фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр», навіть стаціонарні грати зловмисники навчилися долати. До них прив’язують трос однією стороною, а іншу кріплять до вантажного автомобіля. Багато конструкцій не витримують такого підходу. Арматура решітки повинна заходити в глибину стін не менше, ніж на 8 см, щоб мати шанси витримати таке навантаження. Але якщо квартира знаходиться в місці з хорошою прохідністю, то у такий спосіб ризикувати грабіжники будуть хіба що в разі потенційно великої неправомірної вигоди.

Перевагою розпашних і розсувних грат є, перш за все, легкість евакуації. При цьому вони дещо поступаються стаціонарним виробам в плані безпеки. Найчастіше такі види решіток застосовуються для установки на вікна з внутрішньої сторони приміщення. У поєднанні з охоронною сигналізацією, яка спрацьовує на розбите скло, такі решітки надзвичайно ефективні. Адже у грабіжників з’являється додаткова перешкода, яку не вдасться подолати до приїзду охорони.

Зйомні грати відрізняються способом кріплення. Це робить їх більш зручними при заміні або демонтажі, але знижує рівень захисту, не збільшуючи при цьому зручність при евакуації з приміщення.

Важливим моментом при виборі грат є спосіб кріплення. Всього їх два: в торці віконного отвору і внакладку на вікно. Спосіб установки може обиратися з урахуванням обраного матеріалу решіток і матеріалу стін. І хоч хотілося б зауважити, що решітки прикріплені внакладку зручніше зрізати, але якщо вже грабіжники готові використовувати цей метод, то навряд чи їх зупинить інший спосіб – можуть зрізати і безпосередньо решітки.

При виборі решіток з точки зору безпеки варто також звернути увагу на наступні моменти:

  • Профіль решітки: з прутка, квадрату, смуги або комбінованого виду. Їх легко відрізнити зовні. Грати з прутка і квадрату міцніші, а з смуги дешевше, але можна підібрати і оптимальне співвідношення, зробивши вертикальні смуги із прутів, а горизонтальні – з смуг;
  • Товщина профілю. Оптимальний варіант становить не менше 14 мм.
  • Відстань між прутами. Воно повинно бути в діапазоні 10-20 см. Зробивши його менше, вікно вже буде нагадувати тюремне, а через більшу зможуть проникнути мініатюрні злочинці;
  • Метод виготовлення решіток: зварений чи кований. Зварні решітки дешевше, але і зламати їх куди простіше, особливо, в області шва. І хоч естетичну сторону питання ми особливо не зачіпаємо, але і виглядають вони зазвичай гірше;
  • Покриття металу. Воно впливає на те, через скільки корозія почне роз’їдати метал і решітки доведеться міняти, а це вже зачіпає і фінансову сторону питання. Наприклад, емалеве покриття потрібно оновлювати кожні 4-5 років, а порошкове забарвлення прослужить пару десятків років, але й коштує вона дорожче.

При виборі грат на вікна варто пам’ятати, що, попри високу надійність, вони все ж не забезпечують 100%-ву гарантію від проникнень через вікна. Їх теж зламують, просто це буває часом складніше зробити через наявність свідків (адже на вулиці людей більше, ніж в під’їзді) і в деяких випадках потрібно більше часу. Головна функція грат, як і засобів безпеки на дверях – затримати на собі атаку злочинців, поки не прибуде хтось, хто їх зупинить.

Тож обраючи додатковий захист, ви забезпечуєте додаткову безпеку. А зробити це завжди готові наші експерти. Як консультацією так і реальною допомогою. “ЛоксМайстер Київ-Центр” – це висококваліфіковані послуги зі встановлення захисних ґрат, сервісна підтримка, подовжений термін гарантії, обслуговування в післягарантійний період, документальний супровід та професійні попередні розрахунки. І найголовніше: ми уважно ставимось до кожного клієнта. Звертайтесь – ми допоможемо! Ваша безпека – наш пріоритет!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *