«ЛоксМайстер Київ-Центр» радить: як обрати систему контрою та управління доступом

Системи контролю і управління доступом, або скорочено СКУД, набувають все більшої популярності, оскільки технології безпеки стають все більш зручнуми, функціональними і при цьому дешевшими.

По суті, навіть єдиний домофон в квартирі – це вже невелика система контролю доступу, адже з його допомогою господарі можуть вирішити, кого можна впустити в будинок, а кого не можна. І вже точно без СКУД не можна обійтися в комерційній сфері. Тож фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48 розробили рекомендації, які допоможуть розібратися у розмаїтті цих пристроїв.

Головне завдання СКУД – захист від несанкціонованого доступу в будівлю, на поверх, окреме приміщення або будь-яку територію. При цьому вона забезпечує безпроблемний доступ авторизованих користувачів в дозволені для них зони. Завдяки гнучкості налаштувань, можливе створення цілісної системи відповідно до конфігурації і складності конкретного об’єкта. СКУД може використовуватися на виробництві, в бізнес-центрах, на складах, державних об’єктах і т.п. Але як вибрати СКУД, яка буде виконувати всі поставлені завдання?

Той, хто задумався про необхідність установки системи контролю доступу, ризикує захопитися вибором підходящої системи і купити складну систему, яка підтримує, наприклад, біометрії і інші сучасні функції. Однак покупка такої складної і дорогої системи не завжди виправдана. Звичайно, добре, якщо бюджет вас не обмежує, але в іншому випадку варто обирати оптимальну за ціною і можливостям техніку.

Будь-яка система контролю доступу складається з декількох обов’язкових компонентів:
• ключ-ідентифікатор;
• зчитувач;
• контролер.

Розглянемо кожен з них детальніше. Ключ-ідентифікатор – це засіб доступу авторизованих користувачів. Їм може виступати як пластикова карта, брелок або біометрія – відбиток пальця, сітківка ока, особа або навіть малюнок вен.

Найбільш простим і дешевим засобом ідентифікації є пластикові карти формату Рroximity. Вони різняться в залежності від підтримуваного стандарту – EM-Marine, Mifare або iClass.
Найдешевший тип – EM-Marine. Вони широко представлені на ринку, тому знайти їх нескладно. Їх недолік – можливість підробки, якщо карта потрапить до чужих рук, тому передавати її в жодному разі не можна.

Дорожчими, але набагато надійнішими є карти стандарту Mifare, Mifare + і iClass. У них використовується шифрування даних, тому підробити їх буде вже не так просто.

Перевагою використання безконтактних карт є простота заміни втраченої картки. Заміна механічного замка в разі втрати або крадіжки ключів обійдеться дорожче.

Зчитувач – це пристрій, який отримує інформацію від ключа і передає її на контролер, який, в свою чергу, порівнює її зі своєю базою даної авторизованих ключів. Якщо ключ буде знайдений в базі, контролер дозволить доступ на об’єкт.

Він може мати автономну конструкцію, тобто об’єднувати в собі функції зчитувача і контроллера. Зчитувач встановлюють всередині приміщення, щоб ніхто сторонній не мав до нього доступу. Вихід відвідувачів з території може також бути авторизованим – для цього використовується ще один зчитувач. При неавторизованому – використовується кнопка виходу.

Обираючи елементи СКУД, враховуйте місце установки зчитувача. Існують моделі для вуличного і внутрішнього застосування. Вуличні виготовляються в більш міцних корпусах, яким не страшні механічні пошкодження, опади. Захист від вологи та вандалізму, як правило, це стандарт IP67, IP68, IK10.

Виконавчі пристрої виконують команду відкриття або закриття, що надходять від контролера або автономного зчитувача. Виконавчим пристроєм є електромеханічний або електромагнітний замок, засувка, а також хвіртки, шлагбауми, турнікети та інші прилади, які перегороджують вхід на об’єкт.

Контролер – це своєрідний системний блок системи управління доступом. Він відповідає за функціональність всієї системи, аналізує інформацію, що надходить в систему і приймає рішення про те, пропускати відвідувача чи ні.

Контролер найкраще встановлювати в непомітних місцях, щоб зловмисникам було непросто знайти дроти від електрозамків.

Контролер працює тільки при наявності електроживлення, тому подбайте про безперебійне підключенні контролерів на випадок аварійного відключення електроенергії.
Існують також контролери, додатково оснащені акумуляторними батареями. Чим більше ємність акумулятора, тим краще, оскільки тим довший буде час автономної роботи.

Крім того, в залежності від виду, контролери можуть забезпечувати одну точку проходу або кілька одночасно.

Контролери умовно поділяються на два типи:
1. Автономні контролери. Недорогі, але мають невелику функціональність пристрою. Їх програмують локально, вони не підключаються до мережі та комп’ютера. Автономні контролери не мають можливості фіксації часу входу і виходу співробітників, робочого часу і т.п.;
2. Мережеві контролери. Підключаються до локальної мережі, тому ними можна управляти дистанційно з ПК. Дозволяють передавати інформацію про вхід/вихід на комп’ютер в режимі реального часу, контролювати місцезнаходження співробітників і т.п. Мережеві пристрої легко інтегруються з системою відеоспостереження, сигналізацією та іншими системами безпеки. Завдяки функції переходу в автономний режим при відсутності мережі або зв’язку з ПК, продовжуючи забезпечувати працездатність системи.

Який тип краще підходить конкретному об’єкту, залежить від його розмірів, кількості входів/виходів, відвідувачів, покладених на СКУД завдань. Якщо немає потреби обліку робочого часу, а об’єкт відвідує всього кілька десятків користувачів, підійдуть автономні контролери. Якщо об’єкт великий і вимагає створення повноцінної системи безпеки з інтеграцією з усіма її підсистемами, обов’язково потрібні мережеві контролери.

Можливості системи контролю та управління доступом багато в чому залежать від програмного забезпечення. Воно повинно бути простим і зручним у використанні. Гарне ПО дозволяє модернізувати систему, додавати нові функції, адмініструвати, налаштовувати СКУД під конкретні завдання, допомагає формувати звіти, вести облік робочого часу.

Отже, обрати СКУД просто! «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48 – провідний центр з безпеки на Правому березі, фахівці якого, поряд з консультаціями та продажем, у разі необхідності завжди готові виконати усі необхідні сервісні роботи: ремонт, професійний монтаж, виготовлення ключів, перекодування замків, установка вхідних дверей і т.п., що дозволить забезпечити безвідмовну роботу обладнання на довгі роки!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *