«ЛоксМайстер Київ-Центр» радить: що робити, якщо зламався замок?

Мабуть, кожен хоч раз стикався з ситуацією, коли замок заклинило. При цьому Ви можете опинитися як зовні і не мати можливості увійти, так і всередині і не мати можливості вийти. Обставини не з приємних! Чи можна самому без сторонньої допомоги відкрити замок або варто відразу викликати майстра з аварійного відкриття замків? Перш за все, фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48 радять з’ясувати причину заклинювання замкового пристрою, а потім діяти, виходячи з виявленої причини несправності.

Відзначимо, що факторів, які сприяють виходу дверного замку з ладу, існує безліч. Досить часто ламаються неякісні і дешеві механізми. Але навіть дорогий замок має свій визначений термін експлуатації. На жаль, замків, які могли б служити вічно, поки не винайшли, і навіть найдорожчі і якісні пристрої можуть одного разу зламатися.

Іноді пристрій ламається, як кажуть, без причини: працював ідеально, і раптом заклинило. Але найчастіше замок починає злегка підклинювати ще раніше. Це є сигналом, що може статися поломка пристрою. Проігнорувавши ці попередження, можна в один прекрасний момент опинитися перед замком, який заклинило.

Механізм може не працювати в наступних випадках:
– в замковій щілині виявився чужорідний предмет;
– не було виконане технічне обслуговування замку;
– прикладання зайвої сили при маніпуляціях з пристроєм або сильне захлопування дверей;
– проблеми з ключем (деформація, знос або низькоякісний дублікат);
– бракований замок;
– потрапляння в механізм пилу або бруду;
– деформація дверного полотна;
– технічні поломки (випадання пінів та ін.).

Своєчасне технічне обслуговування, виконане сертифікованим спеціалістами, дозволить уникнути ряду поломок.

Загалом, фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» виділяють 2 групи ситуацій, в залежності від того, з якого боку ми опинилися з пошкодженим замком: ззовні чи всередині приміщення.

Щоб розкрити замок зовні, існує безліч способів. Одні з них дуже хитрі, що вимагають підручних і допоміжних засобів і тонкої роботи, а для інших необхідна «важка артилерія».

1. Відкриття шпилькою або дротом

Старий спосіб шахраїв допоможе відкрити найпростіші механізми, складні замкові пристрої таким підручним засобам не піддадуться. Знадобляться дві шпильки. Одна вставляється у замкову щілину – за допомогою неї потрібно намагатися повернути замок як ключем. Другою треба постаратися намацати кодові піни або сувальди і підняти їх. Таким чином, поєднавши дії обома важелями, Ви зможете поступово підібрати кодову комбінацію замку і повернути його. Якщо замок закритий на два оберти, операцію доведеться повторити двічі. Циліндри з захистом від зламу відмичками у такий спосіб відкрити неможливо.

2. Відкриття викруткою

Цим способом можна спробувати відкрити циліндровий механізм з хрестовим ключем. Знадобиться викрутка і дриль. Перший крок – демонтаж передньої панелі замку. Якщо не вийде це зробити, необхідно тоді просвердлити отвір для того, щоб вставити викрутку. Можливо, за допомогою викрутки вдасться зрушити засувку.

Міжкімнатні засувки можна спробувати відкрити звичайною пласкою викруткою або схожим предметом, наприклад, ножем. Для цього викрутка або ніж вставляється або в замок, або в отвір між рамою і дверима. Цим способом можуть скористатися навіть представниці слабкої статі в ситуації, коли зачинилися міжкімнатні двері, а в кімнаті залишився малюк.

В ситуації, коли Ви ззовні, і зламався ключ, перш за все, треба спробувати вийняти зламаний ключ. Якщо частина ключа стирчить, його можна захопити плоскогубцями і спробувати вийняти. Якщо зачепитися нема за що, можна скористатися лобзиком. Лезо просовується зубцями до верху, обережними маніпуляційними діями необхідно зачепити залишки ключа. Коли ключ вилучено, пробуємо відкривати замок дублікатом або описаними вище способами.

У ситуації, коли ключ все ж дістати не вийшло, доводиться демонтувати замок. Розкручуючи чи висвердлюючи механізм, щоб вийняти лічинку замку.

До радикальних методів відкриття замків фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» відносять виклик представників спеціальних служб відмикання або звернення до слюсаря. Залежно від складності замкового пристрою, ці фахівці можуть відкрити замок за кілька хвилин або ж «воювати» з ним не одну годину. Нерідко доводиться вдаватися і до демонтажу дверей. Якщо між рамою і полотном є зазор, можна спробувати перепиляти язичок. За наявності люфту в дверній конструкції ломом можна спробувати зрушити полотно дверей разом з ригелем і засувкою, таким чином, звільнивши двері. Звісно, що за такого розвитку подій капітального ремонту або заміни дверей не уникнути.

Втім, якщо замок вийшов з ладу та не відкриваються вхідні двері, коли ми залишилися всередині – ця ситуація є дещо складнішою порівняно з описаними вище. Перш ніж вдатися до радикальних заходів в такій ситуації, варто спробувати попросити, наприклад, сусідів, відкрити двері ззовні, передавши їм ключі. Коли двері неможливо відкрити ззовні, якщо є зазор між полотном і дверною коробкою, можна спробувати викруткою натиснути на засувку. Якщо такий варіант відкриття не спрацьовує, спробуйте висвердлити коробку навпроти засувки.

Часто замок не відкривається через поломку самого замикаючого механізму. В англійському замку необхідно дістатися до циліндрового механізму. Витягти його можна за допомогою дрилі. Коли лічинка вилучена, механізм замикання можна підчепити так, щоб ригелі відкрилися. Деякі лічинки можна дістати шляхом вибивання молотком.

Складніше розібратися з іншими замковими пристроями. Перш за все, знімається ручка з замку. Потім міцний і тонкий предмет необхідно просунути в замок і спробувати знайти механізм, який відповідає за замикання. Якщо зазначеними способами відкрити замок не вдається, доведеться викликати фахівця з аварійного відкриття замків.

Несправний вхідний замок відкрити доволі непросто. Після того, як двері будуть успішно відкрити, замок, що заклинив, необхідно обов’язково замінити на новий, щоб уникнути повторення такої ситуації.

Зазначимо, що у нашому магазині «ЛоксМайстер Київ-Центр» представлено асортиментний ряд понад 20 провідних світових виробників продукції безпеки, серед яких MUL-T-LOCK®, ABLOY®, ROSTEX®, DISEC®, що дозволяє підібрати оптимальні рішення, виходячи з індивідуальних потреб кожного клієнта. Окрім безпосередньо продаж, фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» професійно змонтують і, в разі необхідності, відремонтують Ваш замок і інші засоби безпеки, виготовлять ключі, виконають перекодування замків, установку вхідних дверей і т.п. Ми оперативно реагуємо на всі звернення і рекомендуємо перед придбанням звернутися до нас за професійною консультацією. Це дозволить зекономити ваш час, гроші та отримати найякісніше професійне рішення з безпеки!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *