Циліндр замка – найважливіший елемент захисту дверей. Яким би технічно складним не був замок, основна загроза все ж лягає на ключ і циліндр. Адже саме циліндр замка намагаються зламати зловмисники.
Фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48 класифікують циліндрові замки за місцем установки (накладні, врізні), а також розрізняють односторонні (ключ-тумблер) і двосторонні (ключ-ключ). У перших із зовнішнього боку дверей замок відкривається ключем, а з внутрішньої – тумблером з поворотним механізмом. Другий вид пристроїв відкривається/закривається з обох боків ключами.
Циліндровий механізм захований в металевий корпус. Практично всі такі пристрої випускаються одного типорозміру, що відповідає стандарту EuroDIN, який дозволяє, за необхідності, змінювати «личинку» замка на будь-яку іншу без заміни замка.
Конструкція пристрою залежить від типу секретності циліндра. Провідні світові виробники випускають механізми з різними елементами кодування. Технології не стоять на місці, конструктори працюють над удосконаленням, пропонуючи нові запатентовані технології.
Найбільш поширені штифтові циліндри. Така конструкція включає:
• корпус;
• ротор циліндра (рухомий елемент, інакше кажучи, Плуг, англ. Plug);
• кодові штифти, (набір секретних деталей, що взаємодіють з ключем і запірними пинами);
• запірні штифти, що блокують ротор;
• кулачок циліндра;
• пружинні механізми контр-пінів, які повертають їх на місця;
• кріпильний отвір.
У роторі знаходиться ключовий прохід, по якому просувається ключ, змінюючи положення штифтів. Ці елементи шикуються у секретну комбінацію, що збігається з «візерунком» на ключі. В кінцевому підсумку, штифти під впливом рідного ключа шикуються в одну лінію. Нове положення цих елементів дає можливість ротору і кулачку провернутися. Під час вилучення ключа з ключового отвору запірні штифти під впливом пружинок виштовхують кодові назад в роторний елемент, і, таким чином, відбувається блокування.
Коли в замок встромляють чужий ключ, кодовий малюнок якого не збігається з секретною комбінацією циліндра, штифти не можуть вишикуватися в правильну позицію, одні залишаться в корпусі, інші в роторі. Ротор в такому разі не провернеться. Чим складніше комбінація, чим точніше підігнані всі елементи, тим складніше відкрити циліндр нерідним ключем.
Якщо ж відкрити циліндровий замок нерідним ключем практично неможливо, то від дії вандалів такі пристрої захищені недостатньо, їх можна висвердлити або вибити. Протистояти допомагають захисні елементи – броненакладки, виготовлені з особливо міцних сплавів. Щоб ця деталь насправді захищала «лічинку» від вандальних дій, її необхідно правильно розмістити. Найоптимальніше її місце розташування – всередині полотна дверей. Броненакладки в обов’язковому порядку треба встановлювати на усіх циліндрових замках, а особливо там, де велика ймовірність їх зламу силовими методами.
Хоча личинку циліндрового замку легко поміняти в разі втрати ключів, фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» не рекомендують відразу ж це робити. Багато сучасних замкових циліндрів можуть бути перекодовані. Після перекодування старими ключами відкрити замок буде неможливо. Перекодування також можна замовити в «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48.
У нашому магазині «ЛоксМайстер Київ-Центр» представлено асортиментний ряд понад 20 провідних світових виробників продукції безпеки, серед яких яких найкращі замкові циліндри MUL-T-LOCK®, ABLOY®, захисна фурнітура ROSTEX®, DISEC®, дверні дотягувачі RYOBI®. Це дозволяє підібрати оптимальні рішення, виходячи з індивідуальних потреб кожного клієнта. Окрім безпосередньо продаж, фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» професійно змонтують І, в разі необхідності, відремонтують Ваш циліндр, замок і інші засоби безпеки, виготовлять ключі, виконають перекодування замків, установку вхідних дверей і т.п. І з безпекою Вашого помешкання все буде добре!