ПОРАДИ: Вибір сейфа

Якщо ще 15 років тому, залізні ящики здавалися нам західною екзотикою, особливо якщо вони розташовані в квартирах і будинках, то зараз, в двадцять першому столітті ці захисні пристрої сприймаються нами як щось звичне і корисне.
Адже всього 20 років тому побачити сейф можна було лише в банківській установі або в іншій комерційній організації. Всі знають, що існують сейфи, що знаходяться в стіні, що є таємні сейфи, є і звичайні сейфи-ящики, що стоять в кутку кімнати, схожі на радянські бухгалтерські ящики. Але мало хто розбирається в класифікації сейфів і знає, який саме найкраще купувати для дому, а який для офісу.
Класифікація сейфів:
офісні;
– вогнетривкі;
– збройні;
– мебельні;
– вбудовувані;
– броньовані (здебільшого використовуються у банківських установах)
Перш ніж йти в магазин і спантеличувати продавців сейфів своїми турботами, потрібно відповісти собі на кілька запитань. Це тим більше важливо, що не завжди сейфовий асортимент навіть у спеціалізованому магазині настільки широкий, що розташовує саме тією моделлю, яка підійде у вашому конкретному випадку. Отже,
насамперед, в якому приміщенні планується установка сейфа? 

Для квартири може підійти сейф і невеликого розміру. Однак і великий, і маленький (особливо до 70-80 кг) сейф варто обов’язково закріпити до стіни або до підлоги, або придумати, як і куди його можна вмонтувати або замурувати. У більшості випадків, квартирні злодії ніколи не намагаються розкрити сейф у квартирі, щоб уникнути зайвого шуму, а намагаються винести його, щоб проробити процедуру взлому в комфортних умовах. Тому система кріплення сейфа не дозволить шахраєві просто винести його разом з вашими цінностями. При покупці сейфа зверніть увагу: на задній і нижній стінці із внутрішньої сторони повинні бути присутні кріпильні отвори. Кріплення рекомендується здійснювати анкерними болтами з міцної сталі, що витримують навантаження на розрив від 500 кг до 3 тонн (довжина від 5 до 30 см, діаметр від 5 до 20 мм). 
Площа заміського будинку, як правило, дозволить мати кілька сейфів. Це ідеальний варіант. В одному сейфі можна зберігати цінності, а в іншому, наприклад, документи. Тут грає чиста психологія: навіть виявивши один із сейфів, грабіжник може й не здогадатися про існування другого. Так само як і у випадку із квартирним сейфом, тут теж варто задуматися і прикріпити сейф до стіни або підлоги. 
Сейф в офіс потрібно підбирати залежно від передбачуваного обсягу цінностей. Для зберігання печатки можна обійтися сейфом і мінімальних розмірів, для важливих документів і паперів, – краще будуть середні розміри сейфа. Для офісу сейф може бути «комодообразного» виду з висувними ящиками з файловою системою підвісного типу. 
По-друге, з якою метою сейф встановлюється і від чого він повинен захищати?
Якщо головне завдання для вас – зберегти в цілості важливі документи у випадку пожежі, тоді вам потрібен вогнетривкий сейф Міжстіночний простір вогнетривких сейфів заповнюють вогнетривким бетоном, що володіє низькою теплопровідністю. Вогнестійкість сейфа визначають часом, протягом якогопід впливом вогню температура усередині сейфа не перевищить критичного значення (зазвичай це 60 або 120 хвилин, максимально – 4 години), а також тип цінностей для зберігання. 
Якщо ви зацікавлені в тому, щоб до збереженого в ньому ніхто не зміг добратися, то потрібно придбати взломостійкий сейф. Такі сейфи значно важче вогнетривких. Замість легкого вогнетривкого бетону між сталевими пластинами стінок взломостійкого сейфа заливають важкий високоміцний бетон, часто армований металом, з добавками корунду або гранітною крихтою, щоб на корпус складно було впливати якими б то не було інструментами або предметами. Крім спеціального бетону, взломостійкість сейфа забезпечує замок: ключовий, кодовий механічний і електронний. 
Для визначення класу взломостойкості сейфа існує цифрова шкала – від 1 до 15. При оцінці класу сейфа враховується час, який витратить взломщик, щоб добратися до вмісту і пристосування, якими йому довелося б скористатися, щоб розкрити корпус. Чим вище клас, тим довше сейф протистоїть взлому. Сейфи до 3-го класу взломостойкості використовуються в побуті, сейфи 4-го класу використовуються для зберігання грошей, сейфи 5 класу призначені для зберігання ювелірної продукції і предметів спеціального зберігання.
По-третє, яка для вас зручна система замикання сейфа?
Існує ключова, кодова механічна і електронна системи замикання. 
Класичний варіант – ключові замки. У сейфах зазвичай використовують сувальдні замки, зламати які непросто, а безшумно майже неможливо. Ключ у сувальдних замків борознистий – кількість борозенок визначає кількість сувальд у замку, а різна їхня глибина визначає унікальність ключа. Кодові механічні замки бувають з фіксованим (більш дешевим і менш безпечним варіантом) і зі змінюваним кодом. Електронні замки володіють складними функціями захисту від підбору заповітного коду і дозволяють не тільки час від часу міняти код, але і підключати сейф до пульта охорони. В ідеальному сейфі поєднуються хоча б два види замків. 
По-четверте, який обсяг і кількість підлягають зберіганню в сейфі предметів? 
Уявіть обсяг, який підлягає зберіганню в сейфі предметів не тільки в день покупки, але й на перспективу. Крім того, слід представити об’єкти, які ви припускаєте зберігати в сейфі, тому що виробники готові запропонувати й нічні депозитні сейфи, і сейфи для зберігання зброї, і вбудовувані сейфи, і сейфи-схованки, меблеві, готельні та багато інших видів. 
По-п’яте, як часто ви будете відкривати сейф? 
При частому використанні зручніше користуватися ключовим замком. Він дуже простий у зверненні. Хоча, треба визнати, що вкрасти ключ або ж підробити його для шахрая не складе труднощів. Якщо ж сейфом ви припускаєте користуватися рідко, то найкраще підійде кодовий механічний замок. А код … Головне, його не забути … 
Корисні поради: 
1. При покупці сейфа вибирайте компанію, яка надає гарантійне та післягарантійне сервісне обслуговування. 
2. Отримавши в комплекті з сейфом два ключа, один з них необхідно надійно заховати. Але не в сейф…
3. Для простоти запам’ятовування пароля до сейфа, постарайтеся проасоціювати код замка з чим-небудь пам’ятним для Вас. Але тільки не з номером телефону, індексом або днем вашого народження – взломщик може знати про вас трохи більшому, ніж ви вважаєте. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *