Сейфи. Призначення. Вибір.

Почнемо з того, що таке сейф?
Кажучи «сухою мовою»:  Сейф – механічне захисне устаткування, технічний стан якого підтверджується сертифікатом на відповідність стандарту ДСТУ EN 1143-1. Принаймні так це визначається документами Національного Банку України (НБУ).
Сама сертифікація сейфів – справа добровільна, хоча НБУ зобов’язав комерційні банки використовувати сертифіковану продукцію.

Сертифікація – це процес підтвердження виробу вимогам стандарту. Згідно діючого стандарту, сейфи розподіляються на класи від «нульового» по «десятий». Тому, сейфом, формально, можна називати продукт, який пройшов випробування в спеціальних, сертифікованих лабораторіях, всі інші – будуть просто металеві шафи з посиленою системою замикання. В побуті, для зручності, їх називають – теж “сейфи”. Бо пересічних громадян цікавить, в першу чергу, можливість збереження своїх цінностей.
Тому, в даному огляді, ми розглянемо основні типи сейфів (в широкому розумінні) та моменти, що пов’язані з ними.

Перш за все, розглянемо, на які види поділяються сейфи.
Основний розподіл сейфів відбувається за видами їх стійкості. Вони поділяються на: зламостійкі та вогнетривкі. Часто продавці приписують будь-якому зламостійкому сейфові вогнестійкі властивості. В реаліях, гарантувати захист від пожежі може лише сейф, що має сертифікат на вогнестійкість. Сейфи, що мають обидва сертифікати (на зламостійкість і вогнестійкість), насправді зустрічаються не дуже часто і досить дорогі.
Окрім того, забезпечення зламостійкості і вогнестійкості в конструктивному плані досягається прямо протилежними методами, тому на практиці зустрічається в, основному, поєднання I класу (зламостійкість) і 60 хвилин (вогнестійкість).

Існує ще формальна градація сейфів за місцем їх установки і призначенням.

Меблеві сейфи – самий універсальний вид сейфів, оскільки широко застосовується для встановлення в оселях та офісах і має гарне співвідношення ціна/якість.

 

Вбудовані сейфи. З назви зрозуміло, що дані сейфи встановлюються методом вмуровування в стіну  (іноді у підлогу).  Зазвичай є невидимими, оскільки розташовуються в стінах і, як правило, прикриваються картинами, репродукціями, тощо. Як і попередні, призначені для домашнього використання.

 

 

Сейфи для зброї. З назви зрозуміло – призначені для зберігання зброї.

Касові – зломостійкі, сертифіковані сейфи класу ІІ і вище. Зазвичай встановлюються в касових вузлах банків та інших фінансово-кредитних установ. Проте, ніхто не забороняю встановлювати їх в офісах і помешканнях.

Готельні сейфи. Спеціальні види сейфів, які встановлюються в номерному фонді готелів. Хоча часто-густо в готелях встановлюються прості «меблеві» сейфи.

Депозитна чарунка – інакше кажучи: “індивідуальний сейф”. Призначений для зберігання в банку цінностей та документів юридичних і фізичних осіб.

Депозитні сейфи – накопичувачі для грошей. Від інших сейфів відрізняються тим, що над основним сейфом є ​​незалежне додаткове касове відділення, куди потрапляє виручка. Тобто, після закриття основного відділення, гроші автоматично переходять в нижнє відділення. Такий сейф забезпечує не тільки збереження вмісту, а й безпеку касира, тому що той не має ключа від касового відділення. Розташовується в приміщеннях, де існує великий обіг готівкових коштів, наприклад автозаправки, каси і т.п.

Сейфи для магнітних та електронних носіїв інформації або “Дата-сейфи”. Останнім часом такі сейфи перспективні, оскільки інформація, іноді, саме цінне.

Як, зрозуміло, з цього переліку, на побутовому рівні, нас можуть зацікавити перші 3-4 різновиди сейфів.
В мережі наших магазинів ЛоксМайстер представлена практично повна лінійка сейфів цих видів. Сейфи від відомого українського виробника, фірми Паритет-К (ТМ GRIFFON), виготовлені на сучасному обладнанні з використанням якісних вітчизняних і зарубіжних матеріалів. Сейфи оснащуються надійними механічними і електронними замками (або комбінацією цих замків), в залежності від уподобань покупця. Даний виробник випускає сейфи, частина з яких має сертифікат відповідності стандарту ДСТУ EN 1143-1, які постачаються для банківського сектору.

Що непогано знати, перед тим, як йти купувати сейф?

Як було сказано вище, сейфи сертифікуються. Тому споживачі іноді цікавляться тим, чи обов’язково купувати сейф сертифікований.
Як говорилось, використання сертифікованих сейфів є обов’язковим тільки в банківських установах. Хоча, при бажанні, і приватний споживач теж може придбати і встановити у себе сейф, який пройшов сертифікацію згідно певного класу зламостійкості. Скажемо відверто, такі випадки трапляються, коли мова йде про вироби вище ІІ класу.
Частіше в побуті використовують сейфи від О до ІІ класів. Такі сейфи не завжди проходять сертифікацію. Оскільки ця процедура є дорогою і ціна такого сейфа буде зависокою, а реалізувати такий товар в банківському секторі буде важко. Тому, якщо ви бажаєте придбати сейф для побутових, чи загальноофісних потреб, радимо звернути увагу, чи є в лінійці виробів даного виробника сертифіковані продукти. Це свідчить про те, що на даному підприємстві налагоджено виробничий процес і існує внутрішня система контролю якості.

Що і в якому обсязі підлягає зберіганню в сейфі?

Певних рекомендацій у нас не існує.
Згідно Постанови Правління Національного банку України 04 жовтня 2016 року № 390,
максимальні обсяги готівки та/або інших цінностей, що зберігаються у сейфах будуть такими:

Клас опору згідно з

ДСТУ EN 1143-1

Максимальні обсяги готівки /або

інших цінностей (у розмірі

мінімальних заробітних плат)

ІІ 2000
ІІІ 4000
IV 6000
V 10000
VI 20000
VII 50000
VIII 100000
IX 150000
X 200000

Звичайно, що ці цифри ми приводимо для того, щоби ви могли орієнтуватись у виборі сейфу.
Кожному покупцю самому вирішувати, скільки коштів і яких зберігати в сейфі.

Чи потрібно кріпити сейф до підлоги/стіни?

Однозначно, ТАК!
Кріплення зламостійкого сейфа до підлоги або стіни обов’язкове. На жаль, як показує статистика, більшість слідують цій пораді тільки з покупкою другого сейфа …
Сейф необхідно кріпити до підлоги або стіни, щоб запобігти можливості його виносу і подальшого розкриття в комфортних для зломщика умовах.

Чи є гарантійне та післягарантійне сервісне обслуговування?

Звичайно, на всі сейфи, які реалізуються в нашій мережі, розповсюджується гарантія виробника.

І, наостанок, ще декілька корисних порад:

Отримавши в комплекті з сейфом два ключі, один з них надійно сховайте. Відвезіть його подалі, але тільки не кладіть в сам сейф! Незважаючи на очевидність цього попередження, багато, уважно вислухавши, роблять навпаки. І, головне – не показуйте свій ключ нікому!

Якщо замок кодовий, постарайтеся (найкраще) проасоціювати код з чим-небудь (але не з датою народження або своїм номером телефону) або записати, але тільки не на стіні поруч з сейфом!
І, головне, якщо замок електронно-кодовий, змініть заводський Майстер-код!

В мережі магазинів ЛоксМайстер, ви зможете не тільки придбати якісний сейф, а й замовити послугу по його встановленню. Наші майстри з виїздом на місце, зроблять всі необхідні заміри і виконають роботи по кріпленню сейфа до будівельних конструкцій (підлога/стіни).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *