Сьогоднішня стаття буде присвячена одному із основних механізмів, присутніх у дверях, саме врізним замкам.
Замок являється важливою частиною дверей. Він є основним елементом системи замикання. Як ми знаємо, до дверної фурнітури входять корпуси замків (пристрої механічного замикання), замкові циліндри (елементи секретної складової), захисна фурнітура, протектори, дверні ручки, дотягувачі і т.д.
Далі ми детально розглянемо корпус замка (врізний замок), його типи, види, чим вони відрізняються один від одного
Дверні замки слід обирати за їх функціональним призначенням. Вони поділяються на різні групи. Самі розповсюджені – основні та додаткові замки для вхідних дверей, спеціальні замки для протипожежних дверей, замки для профільних дверей, а також замки для міжкімнатних дверей.
Механічний замок повинен виготовлятися у заводських умовах з високоякісних матеріалів. Гарантовано надійний механічний дверний замок можна придбати лише у авторизованій точці продажу – тобто, стихійні ринки та несанкціоновані точки продажу краще оминати. Дверні замки повинні мати сертифікат якості. Моделі від провідних світових виробників завжди сертифіковані за міжнародними стандартами.
Врізний замок – це механізм , який монтується всередину дверного полотна. Звідси і пішла приставка «врізний» до слова замок. Коли замок змонтовано у двері, ми можемо бачити тільки торцеву планку замка. Решта механізму не видно.
При роботі ключем або циліндром – входять і виходять ригелі. При натисканні на ручку – втягується фалева защіпка, яка тримає двері зачиненими, при відімкнених дверях (ригелі втягнуті в замок).
Основні замки
Під поняттям «основний» замок, ми маємо на увазі механізм, у якому наявна фалева защіпка (косий ригель, язичок), який приводиться в дію в основному за допомогою ручки. У деяких випадках (коли на дверях встановлена фіксована ручка, або ручка-скоба) замість фалевої защіпки замок оснащується роликом.
Вони поділяються на групи. Розглянемо їх.
Основні замки одностороннього замикання – класичні, широко розповсюджені замки. Можуть бути оснащені суцільними прямими ригелями, гакоподібними ригелями або декількома циліндричними ригелями.
Для забезпечення більшого рівня захисту використовуються замки багатостороннього замикання. У нас розповсюджені основні замки три і чотиристороннього замикання. Що це означає. У двері монтується такий замок, який окрім ригелів, керує ще й тягами. І ми вже маємо 3 або 4 точки фіксації дверного полотна до рами. Маємо точки замикання дверей вверх, вниз, а також у сторону завісів. Це значно ускладнює грабіжникам доступ до помешкання вандальним методом, тобто «віджиманням» дверей від рами.
На нашому ринку популярні замки італійського типу, тристороннього замикання. Серед асортименту магазину ЛоксМайстер на Печерську присутні замки виробника Mul–T–Lock Італія. Замки чотиристороннього замикання представлені унікальними замками із шестеренчастим приводом від виробника Mul–T–Lock Ізраїль. Вони надають максимально можливу кількість точок замикання. При повороті циліндра ключем на 360 град., відбувається видвигання ригелів і тяг замка у 4 сторони. Цей замок запобігає вандальному відкриванню дверей методом спилювання навісів. Тобто, якщо зловмисники спиляли завіси дверей, то дверне полотно залишається в коробі, і доступ до приміщення все ще заблокований.
Силові, багатонаправлені замки зазвичай мають механізм замикання редукторного типу. Це забезпечує значне зменшення зусилля на ключі. Тобто закривати/відкривати такий замок легше. А також покращується плавність ходу ригелів.
Секретним елементом замикання такого замка може слугувати інтегрований механізм сувальдного типу, або окремий замковий циліндр. Компанія Mul–T–Lock Італія пропонує унікальні замки, оснащені секретним механізмом Omega, замість механізму сувальдного типу. Omega – це пінова система, яка має максимальний рівень захисту від відмикання відмичками. Коротше кажучи – механізм Omega неможливо відкрити «вчисту». У зловмисників немає жодного шансу. А от замки сувальдного типу такого рівня захисту немають зовсім!
Іще одна цікава опція силових багатонаправлених замків – вони можуть бути двосистемними. Це означає, що корпус замка обладнаний двома секретними механізмами.
На фото вище Ви можете бачити 3 представника двосистемних замків від виробника Mul–T–Lock.
1 – Omega + циліндр
2 – Циліндр + циліндр
3 – Matrix + циліндр.
Matrix – це механізм замка сувальдного типу. Замки під такий ключ доволі широко розповсюджені і відомі на нашому ринку. Замки такого типу відрізняються високим терміном експлуатації, але вони більше піддаються спробам несанкціонованого відмикання. А у поєднанні із циліндровим механізмом ми можемо отримати гарні експлуатаційні властивості замка і відмінний рівень захисту, так як циліндр можна підібрати максимального рівня захисту, навіть електромеханічні CLIQ.
Двосистемний замок під два циліндра – це можливість обладнати замок циліндрами будь якого рівня захисту. Можливість комбінацій безмежна. Все на Ваш вибір і бюджет.
Omega – це інноваційний високосекретний механізм топового рівня захисту від Mul–T–Lock Італія. Він інтегрований у замок замість механізму сувальдного типу і вже надає відмінний рівень захисту помешкання, двері якого обладнані таким замком. Плюс до того, ми можемо «посилити» Omega ще й одним із топових циліндрів. Це взагалі надасть нам надвисокий рівень захисту.
Щодо роботи двосистемний замків. Вони мають свою специфіку. Спочатку проводиться замикання основного механізму замка. Серед представлених трьох замків Mul–T–Lock – це верхній ключ. Він керує всіми ригелями і тягами. Далі, за допомогою нижнього ключа ми продовжуємо замикання. При закривання нижнім циліндром ми керуємо всього одним ригелем, але! Нижній циліндр блокує весь механізм замка! Тобто, поки ми не відімкнемо нижній циліндр, ми не можемо відімкнути основний механізм двосистемного замка!
Додаткові замки.
Це механізми без фалевої защіпки. Додаткові замки теж можуть бути одно або три направлені. Із назви видно, що замки такого типу додатково встановлюють у двері. Для більшого захисту помешкання. Скажімо, якщо основний замок зазвичай один у дверях. То додаткових замків може бути від одного і більше. Все залежить від Вашого бачення потреб безпеки.
Додаткові замки можуть бути сувальдного типу і під циліндровий механізм.
Також до дотаткових замків відносять широко розповсюджені на американському ринку замки типу «Dead bolt».
Це повністю самодостатній, комплектний замок, який має секретний циліндровий механізм із ключами, броне захист від вандального злому, запірний одинарний ригель, тумблерну або ключову внутрішню частину замка. На нашому ринку він представлений виробниками Mul–T–Lock Ізраїль і Abloy – Фінляндія.
Замки для протипожежних дверей.
Спеціально розроблені механізми замків для встановлення у протипожежні двері. Володіють переліком певних властивостей, наприклад таких, як здатність зберігати працездатність на протязі певного часу, знаходячись під впливом відкритого вогню!
Замки для профільних дверей.
Подібні до основних замків. Мають фалеву защіпку, або ролик. Ригелі приводяться в дію за допомогою циліндру. Єдиною відмінністю замків для профільних дверей є зменшений розмір корпуса, порівняно із іншими замками. Це дозволяє їх змонтувати у обмежене місце алюмінієвого або метало пластикового профіля, з якого зроблені двері.
Замки для міжкімнатних дверей.
Можуть мати різні варіанти компоновки. Призначені для встановлення у легкі міжкімнатні двері. Відрізняються «полегшеною» будовою, так як не потребують вимог силового утримання дверей.
Кнобсет.
До врізних замків можна віднести замки типу Кнобсет. Більш детально про цей тип замків можна дізнатися за посиланням нижче:
Іспанські врізні замки широкого спектру застосування – TESA Knobset
Не залежно від групи, до яких відносяться замки, вони можуть мати різний тим механізму замикання. Це замки під циліндр, з механізмом Omega, Matrix – сувальдні. У випадку міжкімнатних, можуть оснащуватися звичайною за щіпочкою, щоб можна було замкнутися з середини, наприклад у ванній кімнаті.
Відносно сторонності дверей, можуть бути праві, ліві, універсальні (у яких фалеву защіпку можна перевертати)
Також важливо, коли ви вже купили замок, приділити особливу увагу його монтажу. Ми радимо не встановлювати дверні замки самостійно, а звернутися по професійну допомогу до локсмайстрів. У магазинах, що працюють за світовими стандартами, вам допоможуть і обрати, і встановити замок для дверей чи обладнання. Краще за все, щоб спеціалісти саме одного й того ж магазину здійснювали і продаж, і монтаж – адже таким чином ви завжди знатимете, до кого звернутися по допомогу.
Магазин ЛоксМайстер на Печерську має в наявності широчезний перелік замків врізного типу, від відомих світових виробників: Mul–T–Lock (Ізраїль), Abloy (Фінляндія), Santos (Португалія), Tesa (Іспанія), Radlock (Україна), Iseo (Італія), Gege (Австрія), Lob (Польша), Vachette (Франія). У нас Ви можете підібрати замки під будь-які Ваші потреби. А наші кваліфіковані майстри їх професійно встановлять!