Встановлення контролю доступу за допомогою аудіо- та відеодомофонів.

Продовжуючи тему стосовно Систем Контролю Доступу (СКД), розглянемо системи доступу, організовані за допомогою домофонів (відео- та аудіо- ). Їх теж, певним чином можна віднести до СКД з тією тільки поправкою, що функцію контролера тут виконує людина, а керуючим елементом служить кнопка, яка активує електрозамок, або електропривід шлагбаума, якщо подається напруга на підняття шлагбаума.

Розглянемо, власне сам відеодомофон. Він складається з панелі виклику, яка кріпиться із зовнішньої сторони дверей, або на зовнішній стін огорожі, біля хвіртки, воріт. Також можливе встановлення панелі виклику на спеціальній стійці біля шлагбаума. Проте, основною частиною відеодомофона є внутрішня панель, через яку здійснюється як зв’язок із зовнішньою панеллю виклику, так і керування електромеханічними замками, або електроприводами воріт, чи шлагбаумів. Як зрозуміло із назви, внутрішні панелі встановлюються всередині приміщень: квартир, приватних будинків або виробничо-офісних приміщень. Електричне живлення внутрішньої панелі, а також зовнішньої панелі виклику та електрозамка (вони розташовані на певній відстані від будинку/приміщення), здійснюються за допомогою дротових з’єднань. Тому, за наявності суттєвої відстані від будинку до хвіртки, де розташована зовнішня панель виклику та електрозамок, потрібно враховувати можливе падіння напруги на дротах (про це ми детально говорили в попередній публікації), або передбачати додаткове електроживлення для електричних замків. Або використовувати, так званий пристрій БУЗ (Блок Управління Замком). Це пристрій, який здатен накопичувати напругу номіналом 12 В і, за потреби, віддає імпульс електричного струму до 3 А, якого достатньо для відкриття електрозамка/електрозащіпки/електроригеля.
До речі, цей пристрій потрібно також використовувати, якщо на хвіртці встановлено італійські замки, як то, наприклад електрозамки VIRO (Італія), які живляться від змінного струму напругою 12 В та спеціально призначені для монтажу на хвіртках і гаражних воротах:
– VIRO V09 BS50мм UNIV DIN 12VAC NC GATE;

VIRO V97 8973.0712.1 BS50/80мм R 12VAC NC CYL_3KEY GATE;

VIRO V9083.0794 BS50/80мм T1/T2 12VAC NC GATE;

VIRO V06 BS70мм T1/T2 DIN 12VAC NC GATE.

Ще однією сферою застосування відеодомофонів та аудіодомофонів (переговорних пристроїв без екрану) є багатоквартирні будинки. В цьому випадку панель виклику встановлюється на вхідних дверях парадного, а панель відеодомофона – безпосередньо в квартирі. Після ідентифікації візитера, мешканець оселі, натискаючи кнопку на внутрішній панелі аудіо- / відеодомофона, активує електрозамок/електрозащіпку/електроригель, які встановлено на вхідних дверях парадного і запускає гостя, або активує електродвигун, який піднімає шлагбаум, надаючи проїзд автомобілю.

Сподіваємось, що з написаного вище читачі змогли розібратись в основних моментах побудови і функціонування системи аудіо- та відеодомофонів.
Тепер варто поговорити про них більш детально. Отже, якщо говорити про відеодомофони, як про пристрої більш технологічні і з більшим функціоналом, то треба сказати, що вони бувають двох типів. Це, так звані, Аналогові віодедомофони та ІР відеодомофони.
Основна їх відмінність полягає в тому, що аналогові відеомофони з’єднуються з панелями виклику дротовими з’єднаннями.
ІР домофони, зрозуміло можуть з’єднуватись за допомогою будь-яких з’єднань комп’ютерної мережі.
Розглянемо їх основні відмінності:
1. Аналогові домофони не можуть здійснювати виклик на ваш мобільний телефон. Вони працюють суто в парі: панель виклику – панель домофону.

– Натомість, ІР – домофони можуть здійснювати виклики на мобільний телефон і відправляти PUSH-      повідомлення. Якщо ви відсутні на місці, то прийнявши виклик на смартфон, ви зможете використовувати його екран в якості дисплея.

 1. Аналогову систему домофонії можна зібрати з частин різних брендів, оскільки всі вони мають один стандарт підключення.
  ІР системи домофонії потрібно збирати з комплектуючих одного бренда, оскільки можуть виникнути проблеми із сумісністю і на рівні портів.
 2. Аналогову панель виклику, з-за технічних особливостей, не підключають до відеореєстратора, тобто відсутня можливість здійснювати постійний відеозапис.
  ІР панелі виклику можливо під’єднати до мережевого відеореєстратора NVR для здіснювання постійного запису подій із зовні.
  При цьому, якість відео в аналогових системах досягає 1 Мп, в той час, як в ІР системах – 2 Мп.
 3. Обидві системи мають слот для карти пам’яті. Проте,
  Аналогові системи надають змогу перегляду запису подій або безпосередньо на панелі, або на телевізорі, під’єднавши її за допомогою RCA- роз’єму (відомого, як «тюльпан»).
  ІР системи надають змогу переглядати записи подій безпосередньо на вашому комп’ютері, за допомогою браузерів, або на екрані смартфона. Їх програмне забезпечення надає змогу примусового перегляду і прослуховування обстановки навколо дверей, запис інформації в архів, перегляд і пошук в архіві за умови роботи з відеореєстратором.
 4. Аналогові системи підтримують тільки дротове з’єднання панелі виклику з домофоном, без можливості підключення будь-яких додаткових пристроїв.
  – Натомість, до ІР домофону можна підключити ще й ІР камери відеоспостереження та безпровідні датчики безпеки. Це надасть вам додаткову можливість контролювати приміщення з будь-якого місця, де є інтернет-з’єднання.

І наостанок. На сьогоднішній день аналогові системи є дешевшими від ІР систем. І цезрозуміло, адже і кнопочний телефон коштує дешевше за смартфон, тому що функціонал навіть не піддається порівнянню. Думається, що саме тому аналогові системи більше встановлюються в багатоквартирних будинках. Натомість, ІР домофонія в багатоквартирних будинках – рідкість.

На завершення хочеться сказати, що наші кваліфіковані спеціалісти готові завжди допомогти вам у вирішенні питань безпеки та захисту майна у відповідності з вашими запитами і побажаннями.
Наші кваліфіковані майстри-інсталятори здійснять монтаж даних систем в оговорені терміни і продовжать здійснювати гарантійне та післягарантійне обслуговування систем після їх інсталяції.
Якщо після прочитання даного матеріалу у вас виникли запитання, або бажання підвищити безпеку ваших приміщень і майна, звертайтесь до найближчого до вас магазину з монтажем мережі ЛоксМайстер. Раді будемо зустріти вас і відповісти на ваші запитання!

*Ілюстрації до цього матеріалу взяті з відкритих джерел і ресурсів компаній-виробників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *