Дверний дотягувач: які бувать та як правильно обрати модель.

Наші клієнти часто запитують що таке дверний дотягував та для чого він потрібен.
Так от, відповідаємо: дверний дотягувач (англ. Door closer) – механічний пристрій, призначений для автоматичного закривання відкритих дверей. Застосування доводчика в значній мірі зменшує знос дверних петель і іншої дверної фурнітури. Доводчики обов’язково встановлюються на дверях, обладнаних системою контролю доступу, на протипожежних та евакуаційних дверях, на вхідних дверях. Доводчики забезпечують надійне закривання дверей. За способом монтажу дотягувачі поділяють на верхні, підлогові і приховані.
Як правильно обрати дверний дотягувач?

Звісно, що саме просте та ефективне рішення, це зателефонувати до фахівців у магазин Локсмайстер на Подолі, якщо з якихось причин Вам потрібно обрати модель самостійно, то необхідно брати до уваги наступні фактори. Вагу двері і ширину дверного полотна. Важкі двері з широким дверним полотном необхідно оснащувати потужним доводчиком. Необхідно встановлювати доводчик і тягу в суворій відповідності до рекомендацій виробника. Не менш важливим фактором є інтенсивіність експлуатації та фактори впливу зовнішнього середовища температурний режим, наявність протягів та система кондиціювання повітря. Незважаючи на те, що існують термостабільні варіанти доводчиків Аблой(Abloy) розраховані на широкий діапазон температур, можна істотно підвищити термін служби будь-яких доводчиків якщо відповідно до сезону регулювати швидкості закривання.

Якісні дотягувачі таки як Аблой та Риобі (Abloy, Ryobi) мають функцію: гальмо відкривання (англ. Back Check, BC) – додатковий гідравлічний контур з власної регулюванням, який обмежує максимальну швидкість відкривання дверей. Ця функція не дасть двері відкритися з небезпечно високою швидкістю при різкому пориві вітру або від різких дій людини, не дозволяючи двері вдарити по стіні або по опинився в «зоні ураження» людині. Ця функція настійно рекомендується для застосування на всіх зовнішніх дверях на вулицю і обов’язкова при наявності сильних вітрів або протягів.
Фіксація відкритого положення у моделях DS-1554, DS-2055 , 2550,3550  та інших (англ. Hold Оpen).Зручно при періодичної необхідності тримати двері відкритими, наприклад, для переміщення великогабаритних предметів або для провітрювання, при високому трафіку. Обов’язкова на входах, які використовуються людьми з обмеженими фізичними можливостями, наприклад, в медичних установах

Окреме регулювання  «дохлопу»  – це регулювання швидкості закривання в діапазоні кутів від 15 до 0 градусів. Необхідно для дверей з ущільнювачем та з електромеханічним накладним замком. Прискорений рух в зоні «дохлопу» дозволить надійно замок без шкоди для комфорту і безпеки руху в основній зоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *