Ключ індивідуальної ідентифікації.

Останнім часом біометрична ідентифікація більш і більш широко застосовується в системах контролю доступу (СКД) для ідентифікації особи з метою надання доступу до певних приміщень. Наразі, така ідентифікація отримала розповсюдження в пунктах контролю перетину державних кордонів і при оформлені документів, що посвідчують особистість.

Як визначає Вікіпедія: Біометрія — сукупність автоматизованих методів і засобів ідентифікації людини, заснованих на її фізіологічній або поведінковій характеристиці.

На цьому і базуються принципи реєстрації та розпізнавання.

Як це відбувається?
Реєстрація в контролері системи СКД відбувається шляхом декількох вимірювань біометричних характеристик людини біометричним пристроєм. За результатами цих зчитувань формується, так звана модель (або шаблон/сукупність шаблонів) біометричної характеристики. Це може бути відбиток пальця, долоні, малюнок райдужної оболонки ока, тощо.

Відбиток пальця сьогодні є найпоширенішим методом біометричної ідентифікації.
В цьому випадку, в основі ідентифікації лежить унікальність малюнка папілярних візерунків на пальцях кожної людини.
Це є достатнім рівнем безпеки і точністю ідентифікації. Однак, у деяких випадках, відбитки пальця можна: а) підробити, б) дати команду контролеру на ідентифікацію з пальця, який знаходиться окремо від людини, в) в решті-решт, людину можна примусити прикласти палець до контролера.
Для усунення подібних ситуацій, задля підвищення рівня безпеки, використовують контролери, які подадуть команду на відкривання замка в разі співпадіння, наприклад, відбитку пальця та RF-картки, або коду доступу.
Це реалізовується в контролерах, які поєднують в собі зчитувач відбитків пальців та зчитувач RF-карток та/або панелі для вводу коду доступу. Прикладом таких контролерів можуть слугувати вироби під брендом ENTR від MUL-T-LOCK (Ізраїль), ROSSLARE (Ізраїль), SECUKEY (Китай).

Проте, існують варіанти, коли зчитувач (якщо він сумісний з контролером) можна пошкодити і дістатись до дротів, які подають живлення на замок, що призводить до його відкривання.
Щоби запобігти такому відкриванню, застосовують контролери підвищеної безпеки. В них зовні розташований тільки зчитувач, а саме керуюче реле, яке подає сигнал на відкривання електрозамка, знаходиться всередині приміщення.

Іншим аспектом, який сьогодні жваво оговорюється, є захист особистих даних. Це стосується і відбитків пальців.  Законодавчі акти деяких країн також забороняють зберігання відбитків пальців в пам’яті контролерів. Це створює певні колізії в плані підвищення безпеки об’єктів та захистом персональних даних.
Вихід є у застосуванні спеціальних контролерів та зчитувачів, в яких відсутня можливість зберігання відбитків пальців в пам’яті контролера. Відбитки у вигляді цифрових шаблонів зберігаються на індивідуальних RF-картках користувача. Дія контролера полягає в тому, що спочатку зчитувач сканує відбиток пальця користувача, після зчитує цифровий шаблон відбитку, який порівнюється контролером із зі сканованим відбитком пальця. Таким чином, досягається не тільки певний захист персональних даних, а й підвищується безпека.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *