«ЛоксМайстер Київ-Центр» радить: як правильно обрати дотягувач дверей

Плавне поступове закриття дверей без зайвого шуму забезпечується спеціально розробленими для цього пристроєм – дотягувачем дверей. На сьогоднішній день подібні механізми представлені різними конструкціями. Їх встановлюють на будь-які дверні полотна: вхідні в багатоквартирних будинках, котеджах, офісних та торговельних центрах, що характеризуються підвищеним потоком відвідувачів і навіть на внутрішні міжкімнатні двері.

Основне призначення дотягувача – автоматичне закриття відкритих дверей. Також, як правило, за потреби, дотягувач здатний утримувати двері у відкритому положенні.

Встановлення дотягувача дозволяє:
– плавно закривати двері після їх відкриття;
– утримувати двері, запобігаючи закриттю, що супроводжується ударом;
– зменшити знос дверних петель;
– зберегти тепло в холодну пору і прохолоду від кондиціонера влітку.

Дотягувач являє собою пристрій гідромеханічної дії. В металевому герметично закритому корпусі, заповненому механічним маслом, розташована пружина. За законами фізики зусилля, що докладається людиною для відкриття дверей, перетворюється на зусилля зворотного ходу для її закриття.

Одна з головних характеристик – потужність дотягувача. Як пристрій впорається з закриттям дверей, залежить від маси дверної конструкції і її ширини. Якщо двері занадто важкі, можуть встановлюватися навіть два механізми. Виробники випускають вироби відповідно до європейської стандартизації EN1154.

Дотягувачі випускаються семи класів. При цьому момент закривання дверей у них різний і залежить від габаритів дверей. Так, механізм підкласу EN1 підійде для полегшених і нешироких дверних конструкцій шириною до 750 мм, масою до 20 кг. Відповідно EN7 ідеальний для масивних конструкцій до 160 кг з максимальною шириною до 1600 мм. Для стандартних дверних полотен обираються пристрої класів EN3-5.

При виборі дотягувача важливі і додаткові характеристики та наявність відповідних регулювань. Зокрема, важливим параметром є швидкість закривання і остаточного захлопування. Існуючі регулювання дозволяють налаштувати механізм так, що в останні секунди швидкість збільшується перед повним закриттям. Це необхідно для спрацьовування засувки замка.

Також можна налаштувати швидкість відкриття дверей. Ця функція допоможе уберегти всю дверну конструкцію від руйнування при різкому відкриванні. Механізми з так званою функціональністю гальма рекомендується встановлювати на вхідних (вуличних) дверях з великим потоком відвідувачів: під’їзди, офіси, торгові центри.

Важливим є місце кріплення. За його місцезнаходженням пристрої підрозділяються на:
– верхні – встановлюються на дверях;
– нижні – кріпляться в підлогу;
– приховані – монтуються в торець дверей.

Найбільш затребувані механізми з верхнім типом кріплення. Підлогові дотягувачі кріпляться безпосередньо на горизонтальну поверхню. Вони призначені для важких посилених конструкцій.

Також обов’язково треба враховувати температурний режим експлуатації. Зараз широко представлені термостабільні дотягувачі з широким температурним інтервалом. Морозостійкі механізми експлуатуються при низьких температурах до -40 ° С.

Наступний важливий показник – строк служби, що вимірюється кількістю циклів закриття і відкриття дверей. За вищевказаного стандарту EN1154 цей показник повинен бути не менше 500 тисяч робочих циклів.

При виборі фурнітури для зовнішніх конструкцій важливим моментом буде наявність запобіжного клапана. Також важливий матеріал корпусу. Ударостійкий матеріал захистить внутрішній механізм від вандалізму.

Дизайн також важливий при виборі дотягувача. Акуратний механізм, що поєднується за кольором, ідеально впишеться в конструкцію.

Отже, як бачимо, при виборі дотягувача треба врахувати багато факторів. Тому найкращим рішенням буде звернутись в «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48.

В нашому магазині представлений широкий асортимент різноманітних дотягувачів як для приватних, так і корпоративних клієнтів провідних світових виробників: RYOBI® (Японія) та ABLOY® (Фінляндія). А фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» не лише допоможуть визначитися з вибором, а й здійснять монтаж дотягувала будь-якого типу, щоб механізм працював правильно, виконають регулювання та, за потреби, сервісне обслуговування. І Ваш дотягувач працюватиме надійно та без зайвих проблем!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *