«ЛоксМайстер Київ-Центр» радить: як продовжити термін експлуатації замка

Найкращим вважається замок роботу якого ви попросту не помічаєте. Щодня відкриваєте/ закриваєте двері і навіть про це не думаєте. Проте, уявіть як одного разу приходите ввечері з роботи, вставляєте ключ в замок і не можете відкрити двері. Незрозуміло куди звертатись та що робити в цій ситуації. Фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48 завжди готові допомогти вирішити цю проблему. Але простішим варіантом буде не допустити поломки замка. Тож ми вирішили розповісти про те, як цього уникнути.

Як зазнчають фахівці «ЛоксМайстер Київ-Центр», термін служби замка в першу чергу залежить від матеріалу, з якого він виготовлений.
Якщо мова йде про механізм замка для вхідних дверей (врізний, чи накладний), то найкращими є якісні сталеві замки, з міцними внутрішніми елементами, металевими пружинами чи підшипниками. Замок повинен бути розрахований на відповідну вагу дверей. В іншому випадку, при черговому захлопуванні, пружина може лопнути, заскочка вилетіти з механізму та заблокувати двері.

Що стосується навісного замка – сталь та алюміній чудово покажуть себе при вуличному використанні. Важкий чавунний замок не стійкий до перепадів температур і стане досить крихким. Ключ з силуміну також надто часто ламається і частина його може застрягти в замку.
Значну увагу спеціалісти «ЛоксМайстер Київ-Центр» радять приділити серцевинам. Дискові чи слайдерні личинки чудово підійдуть для вуличного використання. Окрім захисних властивостей та надійності, вони не замерзають та є стійкими до пилу та бруду. Пінові серцевини мають багато дрібних рухомих елементів. У бюджетних циліндрах вони силумінові і зовсім не стійкі до високих навантажень та частого використання.

Замки на міжкімнатні двері краще обирати не з металевими заскочками, а поліамідними. Вони витримують значні навантаження, не ламаються та значно тихіше працюють. Ручки потрібно обирати з якісного цинкового чи латунного сплаву, або нержавійку. Такі перевірені моделі є суцільнолитими і крім того, що покриття тримається на них суттєво довше чим на алюмінієвих, вони не зламаються.

За роки успішної роботи спеціалісти «ЛоксМайстер Київ-Центр» розробили ряд рекомендацій, яких потрібно дотримуватись якщо хочете, щоб ваші замки прослужили максимального довго. Що стосується серцевин. Якщо личинка починає підклинювати – ні в якому разі не потрібно застосовувати до неї спрей WD-40 для змащування серцевини. Особливо якщо це пінова серцевина. WD-40 витісняє вологу, але залишає жирний слід на внутрішніх елементах та ключі. Туди починає налипати пил і в один момент, після закривання, серцевина просто заклинить, а можливості відкрити її вже не буде.

Якщо підклинювати почала серцевина MUL-T-LOCK чи ABLOY – тут все просто. Вам потрібно дістати серцевину з дверей і віддати її в наш сервісний центр, який вже багато років займається їх обслуговуванням та має усе необхідне для цього. Ці циліндри можна розібрати, почистити, за необхідності замінити старі елементи на нові, і далі користуватись наче новою серцевиною. Що стосується дверних ручок – тут також є декілька правил. Більшість з них мають спеціальне кріплення до квадрата (стержня, що проходить крізь замок), який називається гужоном. Це додаткове кріплення потрібно закручувати. Таким чином, при натисканні все навантаження бере на себе гужон, а не пружина ручки і зламати її буде майже неможливо. Обов’язково потрібно, щоб квадрат (стержень) максимально глибоко заходив в ручку. Таким чином вона не зламається у своєї основи і буде безпечною для користування.

Врізний замок можна час від часу змащувати, проте таким чином щоб туди не попали бруд чи стружка. В будь-якому випадку, якщо ви помічаєте, що замок починає підклинювати – зверніться до спеціаліста «ЛоксМайстер Київ-Центр», або починайте підбирати йому заміну. Значно дешевше буде самостійно чи за допомогою нашого майстра встановити новий, аніж у разі поломки при закритих дверях, викликати спеціаліста, який буде слюсарним способом відкривати їх. Вартість такого відкривання може дорівнювати вартості замка і вам все одно доведеться купувати новий замок.

Існує твердження, що чим замок простіший тим він надійніший. Проте наші фахівці вкрай скептично до нього ставляться. І ось чому. Візьмемо до прикладу серцевину. Звичайна серцевина китайського виробництва зроблена максимально просто. Проте через гонитву за економією більшість її внутрішніх елементів виконані з дешевих сплавів, що не завжди витримують звичайного щоденного навантаження. При цьому, через низьку секретність серцевини, існує ймовірність, що ключ вашого сусіда, з подібною серцевиною, легко може підійти і до ваших дверей. Такі личинки не варто використовувати на вхідних дверях, оскільки через відсутність захисних елементів корпусу, їх легко зламати навпіл чи відкрити відмичками та бампінгом, що займе до 1 хвилини часу. Чому ж вони взагалі представлені на ринку? Зазвичай такі серцевини використовують виробники дверей, щоб максимально здешевити свою кінцеву ціну на готовий виріб. Але в більшості випадків вони рекомендують при монтажі замінити циліндр на новий в цілях безпеки. Ще один варіант – це коли серцевина потрібна на двері в тамбур чи підсобне приміщення, які експлуатують не часто.

Також при купівлі дверного замка спеціалісти «ЛоксМайстер Київ-Центр» радять додатково звернути увагу на гарантію від виробника. Якщо це замки перевірених брендів, то гарантія на них складає від 1 до 10 років. Це важливо, оскільки після правильного встановлення, якщо за перший рік роботи на нього немає жодних нарікань, не було виявлено за цей час виробничого браку, то з високою ймовірністю замок і надалі працюватиме довгі роки. У випадках з китайськими замками чи “no-name” брендами, ви отримуєте не гарантію, а лише можливість обміну товару протягом 14 днів з дня покупки.

Що ж стосується рекомендації не використовувати WD-40, то багато європейських брендів дверної фурнітури, створюють спеціальні спреї, що застосовуються виключно для серцевин, врізних та накладних замків. Найпопулярніші з них спреї MUL-T-LOCK, ABLOY. Вони дозволяють продовжити службу замка не пошкоджуючи при цьому його внутрішні елементи. Якщо ви хочете проконсультуватись на рахунок свого замка чи вже конкретно плануєте його замінити – можете сміливо звертатись в «ЛоксМайстер Київ-Центр» на вул. Гоголівська, 48. Наші фахівці не лише підберуть вам найкращий варіант на заміну, а і допоможуть його правильно встановити, що забезпечить його безпроблемну роботу протягом багатьох років!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *