Навісний замок – КОЛОДКА

Кажучи про сучасне забезпечення безпеки об’єктів різного призначення, як правило, ми говоримо про охоронні сигналізації, системи контролю доступу, відеоспостереження. Проте більшість замикаючих пристроїв, які використовуються на різних об’єктах, – механічні.

Найбільш простий в установці і експлуатації тип механічних замкових пристроїв – висячий (навісний) замок. І хоча в американських фільмах всі висячі замки зламують за секунди – в реальному житті стійкість замків до злому визначають безліч чинників.

Застосування.
Завдяки простоті монтажу та легкій заміні, сфера використання висячих замків дуже велика. Найбільш поширені:
розсувні грати (на дверях, вікна квартир, приватних будинків, банків, офісів, магазинів);
огорожа (периметра території будь-яких об’єктів);
ворота (в’їзні, гаражні);
двері (складських приміщень, технічні, гаражні, двері контейнерів).
Технічні параметри замків.  
Сучасні технології надають різні рішення по захисту замків від зламу із застосуванням грубої сили. Традиційно слабким місцем висячого замка вважається дужка. Виробники дешевих висячих замків обмежуються написом на дужці замка «HARDENED» (загартовано). Такі замки в реальному житті відкриваються за лічені секунди. Оскільки на висячі замки можна діяти різними інструментами, то і способи їх злому різні. 
Найбільш поширені:      
Дія на дужку (розпил, розріз). Для запобігання розпилу, дужка замка має бути загартованою. Окрім збільшення діаметру дужки, збільшений (продовжений) корпус замка також захищає дужку. Нові сорти сталі із застосуванням бору дозволяють зберігати міцність сталі при низьких температурах.   
Дія на корпус (збивання, висверлювання). Для запобігання висверлюванню, корпус замка також загартовується, а вхід в циліндр захищається спеціальними загартованими пластинами. Найбільш ефективним захистом від збивання замка є блокування дужки в корпусі за допомогою «кульок».   
Дія на петлі. Існують спеціальні замки, які своїм корпусом накривають петлі, тим самим захищаючи їх від розпилу. Але надійніше – використовуйте спеціальні захищені петлі, які також захищають і доступ до замка.
Дія на циліндр замка. Весь захист замка і дужок не має змісту без використання високосекретних циліндрів, захищених від відкриття відмичками.
Як і всі високотехнологічні продукти пов’язані з безпекою, для визначення ступеню захихеності висячі замки діляться на класи. Європейська шкала CEN розроблена для оцінки загальної стійкості замків проти кримінальної дії. У ній враховані чинники, що перешкоджають руйнуванню замка, такі наприклад, як протидія ударній дії на скобу і тіло замка, скручуванню, перекушуванню, висверлюванню, відкриття замка відмичками та інші.
Важливим параметром навісних замків є також стійкість до несприятливих умов експлуатації. Замки, які використовуються на вулиці повинні мати захист від корозії. Для запобігання замерзанню в корпусі замка передбачені дренажні отвори для виведення вологи. Для захисту замка від попадання пилу, застосовуються спеціальні шторки циліндра.     
Невід’ємною частиною професійних замків є можливість об’єднання їх в системи механічного контролю доступу «Майстер-ключ» чи «Один ключ». Важко уявити нормальну експлуатацію 30-50 замків на ґратах банку без використання «Майстер-ключа». Висячі замки також можуть бути мастеризовані (об’єднані в систему) з іншими типами замків: дверних, меблевих і тд.
Професійні навісні замки – це високотехнологічний продукт, здатний забезпечувати надійний механічний захист на об’єктах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *