Домофон – це сладна система, до складу якої входять: блок виклику абонента, електромагнітний замок або електромеханічна заскочка, дотягував, монітор та електропроводка та джерело електроживлення. Правильний підбір цих складових з урахуванням індивідуальних особливостей під’їзду, або приватного будинку або офісу і визначає в процесі експлуатації хороший омофон, який буде коректно виконувати функцію дистанційного, або віддаленого керування доступом у приміщення. Більшість замовників судять про надійність домофона по його блоку виклику. Дійсно, блок виклику є “обличчям” домофона. Але це не завжди відповідає функціональним можливостям та надає системі надійності. Зараз, яких тільки домофонов не зустрінеш – блоки виклику з ручками, з кнопками, без кнопок, з індикаторами і без. Тут нам допоможе тільки фахівець.
Домофон – це складна система, до складу якої входять декілька механізмів. Розглянемо, що представляє з себе блок виклику (іншими словами «набірна панель»). Пульт призначений для набору номеру квартири або офісу, або набору коду доступу у приміщення. Для цього є набірне поле. У панель вмонтований динамік, мікрофон, електронна плата і зчитиючий пристрій.
А ось вибрати між кнопковими і безкнопочнымисистемами складніше. У сенсорних(бескнопочных) панелях по периметру набірного поля знаходяться мініатюрні лінзи, які формують промені в інфрачервоному диапозоне. При дотику пальцем до “кнопки”, відбувається перетин променів і аппаратура розпізнає номер “кнопки”.
Недолік таких панелей – крихкі лінзи, попадання бруду. Ще домофони можна розділити за способом підключення переговорних пристроїв на двопровідні (цифрові) і координатні (аналогові). Вони невзаємозамінні. Переговорні пристрої при будь-якому методі підключення вимагають дотримання полярності. При переполюсовці в координатній системі несправність проявляється в прослуховуванні чужих викликів, розмови і неможливості відкрити під’їзні двері з квартири у багатьохквартирах під’їзду. У двохдротяній системі цей дефект проявляється тільки в одній оселі.
Коли Ви вийшли з підїзду за Вами закриє двері конс’єрж або не закриє. Ми так поспішаємо, що нам самим закривати двері ніко, або не зручно. Так хто ж її закриє? Доводчик (Дотягувач), більше нікому. Механізм, що закриває двері називається доводчиком. Він гідравлічний (рідинною), тому в нього заливають олію. Взимку холодно – олія густа, влітку жарко – олія рідка. Дотягувач потребує решулювання, та безумовно повинен бути якісний, щоб витримувати значні навантаження, особливо якщо двері якими він керує контактують з вулицею.
Ще дотягувач не любить, коли йому допомагають закривати двері, це сприяє інтенсивному зносу цього механізму. У системі керування має бути магнітний замок. Магніт тримає двері в закритому стані без засувок і язичків, означає нічого ніде не треться і не зношується. Означає житиме і служитиме довго, а ми з Вами саме цього і хочемо. Магнітний замок -пристрій, яким управляє електроніка. Магніт знаходиться в закритому стані при поданні на нього електроживлення, тобто при надзвичайній ситуації, при обриві кабелів можна безперешкодно покинути приміщення.
Замок утримує двері з силою в середньомублизько 500 кг, при підвищених вимогах безпеки сила утримання досягає до 1,5 тонн на розрив.