Принцип роботи.
Дотягувач дверей – пристрій, що автоматично зачиняє за нами двері, а іноді і відчиняє. Він особливо допомагає нам у повсякденному житті, коли велика різниця в температурі на вулиці та в приміщенні. Відкриємо вам секрет, що коливання температур впливає і на сам дотягувач.
Практично всі дотягувачі працюють на мастилі. Тобто їх корпуса залиті машинним мастилом під тиском. Плавне закриття дверей забезпечується перетіканням цієї оливи з однієї камери дотягувача в іншу. І якщо температура підвищується, олива розріджується та починає швидше перетікати з камери в камеру, двері швидше зачиняються. Якщо температура знижується – відбувається зворотній процес і тоді двері повільніше зачиняються. Саме тому в цих пристроях передбачений регулювальний клапан (гвинт) швидкості зачинення. В більш просунутих моделях можуть бути присутні також клапан дотяжки (останні 15% закривання дверей) та клапан відчинення.
Проблемність.
Неодноразово до нас звертались клієнти зі скаргами, що їх дотягувач гримає дверима або клинить (дуже повільно зачиняє, або взагалі зупинився). Неодноразово я й сам бачив чи то в магазині, чи в банку, чи в перукарні – що дотягувач неадекватно себе поводить. Іноді я підходжу до працівника, який по моїй консультації зможе усунути недоліки. Але частіше такого працівника біля дверей не знайдеться. Тому, розповім коротко тут!
Вирішення.
Дотягувач працює надто повільно.
На вулиці похолодало, двері працюють повільніше. Візьміть плоску викрутку (плоский шліц) та пошукайте на корпусі регулювальний гвинт. В деякий дотягувачах є декоративна кришка, яку потрібно попередньо зняти. Якщо зберіглась інструкція до пристрою, то по ній вам буде швидше зорієнтуватись. Гвинт потрібно викрутити (повертати проти годинникової стрілки). Але, увага! Поступово, спочатку на один-два оберти та спробувати як змінилась робота дотягувача. Ні в якому разі не викручувати гвинт повністю, це призведе до витоку мастила. І тоді вже точно потрібно буде купувати новий. Оскільки ніякий майстер не закачає мастило під тиском назад. Це робиться лише в заводських умовах. Тому при запиті поремонтувати дотягувач, з якого витекла олива, ми завжди надаємо відмову.
Як правило виробники рекомендують не викручувати гвинт за тіло дотягувача. Тобто, щоб гвинт не виступав за межі стінки. Якщо ж ви максимально викрутили гвинт до межі стінки, а двері все ж повністю не зачиняються. Є два варіанти:
- відрегулювати швидкість дотяжки (дохлопу) скориставшись другим клапаном;
- оглянути дверне полотно, можуть бути наступні перешкоджаючі причини:
- сторонній предмет на шляху зачинення дверей,
- гумовий ущільнювач,
- зламані або не відрегульовані петлі,
- просівша чи деформована дверна стулка або рама.
Дотягувач працює надто швидко.
На вулиці жарко, двері гримають. Тією ж викруткою, той самий клапан потрібно закручувати (повертати за годинниковою стрілкою). Якщо зарутите повністю, двері просто заблокуються.
Дотягувач не працює.
Як раніше було зазначено, якщо мастило витікло, дотягувач вже не працює і методів його полагодити немає. Але є й інші причини несправності:
- При постійних вібраціях можуть відкрутитись гвинти кріплення кронштейна тяги або тіла дотягувача.
- Знос з’єднань тяги, тяга накладного дотягувача складається з трьох рухомих частин. Вони між собою кріпляться гвинтами або заклепками. В точках кріплення є отвори шестикутного або квадратного виду. Буває що кути цих отворів затираються, “зализуються”.
- Тяга деформована або поломана.
В першому випадку несправність можна виправити і самотужки. А от в другому та третьому, необхідно замінити саму тягу. Для підбору та встановлення тяги, рекомендуємо звертатись до нас, щоб не витрачати час, терпіння та зайві кошти. Також, наш майстер може встановити новий дотягувач та відрегулювати його.